Mistrzostwa Polski (indywidualne i drużynowe) – edycja 2017

W zakładce „Regulamin IMP” został opublikowany Regulamin Indywidualnych Mistrzostw Polski (edycja 2017) a w zakładce „Regulamin DMP” został opublikowany Regulamin 23 Drużynowych Mistrzostw Polski (edycja 2017), w których można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, w tym warunki startu i zgłoszeń.

Proszę zwrócić uwagę na stosowaną punktację pomocniczą (indywidualne pkt.7, drużynowe pkt.8), zmianę wprowadzono już w ubiegłym roku.

W 23 DMP pozostajemy na razie przy składach 4-osobowych, aby nie zdusić w zarodku odradzających się rozgrywek drużynowych. W przyszłości rozważymy ponownie wprowadzenie 6 szachownic. Aby zachęcić do zwiększonego uczestnictwa i nieco poszerzyć pulę drużyn w Regulaminie Drużynowych MP 2017 wprowadzono dwie istotne zmiany (turniej nie podlegający ocenie rankingowej, dopuszczenie drużyn reprezentujących organizacje posiadające krs lub wpis do ewidencji).

Można poczynić stosowne przygotowania, zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie posiada licencji zawodniczej, która jest wymagana w rozgrywkach z cyklu o Mistrzostwo Polski. Procedura jej uzyskania jest podana w zakładce „Licencje zawodnicze„. Teraz jest nieco uproszczona (dla szachistów nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie) i w zasadzie jest jedynie formalnością. W razie potrzeby szachiści korespondencyjni mogą kierować wnioski o wyrobienie licencji zawodniczej do Świętokrzyskiego Związku Szachowego.

Zgłoszenia do IMP edycja 2017 będą przyjmowane w dniach od 2016-12-15 do 2017-01-15.

Zgłoszenia do 23 DMP (edycja 2017) będą przyjmowane do dnia 2017-01-08.

Indywidualne i drużynowe MP 2017 wystartują 2017-02-15. Uruchomienie nastąpi 2-3 tygodnie wcześniej.

Zapraszamy do lektury regulaminów i licznego udziału w Mistrzostwach Polski!

A jest o co walczyć! Chociażby tytuły mistrza Polski, medale, zdobycze rankingowe, kategorie i tytuły w grze korespondencyjnej. Przy okazji można spotkać swoich przyjaciół, czy poznać nowych. No i przede wszystkim zaznać przyjemności w objęciach Caissy – bogini szachów 🙂

===

Zgłoszenia są odnotowywane również w Chessarbitrze (za jego pośrednictwem też można dokonać zgłoszenia):

===

Comments are closed.