Upływają terminy zapisu do turniejów

Wkrótce kończą się zapisy do turniejów, jak w zestawieniu poniżej. Proszę nie czekać do ostatniej chwili.

Lp Rodzaj zawodów Termin zgłoszeń Start
KSzK1* NF2* DE3* TO4*
1 3 Mistrzostwa Europy w szachach 960 2021-10-22 2021-10-25 2021-11-15
2 WSTT/6/21 – Chebanenko Slav, D15 2021-10-12 2021-10-15 2021-11-01
3 TT/4/21 – Queen’s Gambit, Tarrasch Variation, D32 (poczta) 2021-11-12 2021-11-15 2021-12-01
4 WSTT/7/21 – Sicilian Pelikan, B33 2021-11-28 2021-12-01 2021-12-15
5 Mistrzostwa Polski 2022 (indywidualne) – wkrótce (zapisy od 1.12.2021) 2022-02-15
6 Mistrzostwa Polski 2022 (drużynowe) – wkrótce (zapisy od 1.12.2021) 2022-02-15

Legenda:

1* Zgłoszenia należy nadsyłać e-mailem wyłącznie do delegata

2* Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie poprzez serwer ICCF wybierając odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” a następnie rejestrację za pośrednictwem krajowej federacji (KSzK)

3* Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie poprzez serwer ICCF wybierając odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” a następnie rejestrację przez system zgłoszeń bezpośrednich (DE)

4* Zgłoszenia należy nadsyłać bezpośrednio do organizatora

Finał 19 Olimpiady – Polska zdobyła brązowy medal – po raz drugi w całej historii!

Olimpiady są drużynowymi Mistrzostwami Świata.

19 Olimpiada ICCF, ostatnia rozgrywana za pośrednictwem tradycyjnej poczty, wreszcie się zakończyła. Trwała ona 10 lat 7 miesięcy i 2 dni. Zawody toczyły się w dwóch etapach: eliminacje (10.03.2011-26.03.2017) oraz finał (20.06.2016-12.10.2021). Drużyna liczyła 4 zawodników.

W dniu 12.10.2021 zakończyła się ostatnia partia w turnieju, która decydowała też o medalach. Poniżej wyniki.

W turnieju zwyciężyła Bułgaria – 27,0 pkt z 48 partii (złoty medal olimpijski), przed drużyną Niemiec – 26,5 pkt (Wdr=16) (srebrny medal), Polski – 26,5 pkt (Wdr=15, bezp=2, sz1=3m) (brązowy medal) i Czech – 26,5 pkt (Wdr=15, bezp=2, sz1=4m).

Trzy drużyny uzyskały tę samą ilość punktów – 26,5 pkt, ale Niemcy miały lepszy wynik drużynowy. Polska  z kolei wyprzedziła Czechy lepszą punktacją pomocniczą (wyższym miejscem na 1 szachownicy).

Medale zostaną wręczone na Kongresie ICCF 2022 w Szkocji.

Polska wywalczyła awans do finału 19 Olimpiady zajmując drugie miejsce w eliminacjach w pierwszej grupie (w składzie: SIM Waldemar Kozłowski, SIM Tadeusz Szafraniec, SIM Dariusz Szczepankiewicz, IM Mirosław Nowakowski, kapitan drużyny Tadeusz Szafraniec).

W finale 19 Olimpiady Polska drużyna została wzmocniona i występowała w składzie: GM Rafael Pierzak, SIM Marek Sądowski, SIM Wojciech Krzyżanowski, SIM Waldemar Kozłowski, kapitan drużyny Mariusz Wojnar.

Gratulujemy naszym zawodnikom bardzo dobrego startu olimpijskiego!

Poniżej zestawienie uzyskanych wyników na poszczególnych szachownicach:

Olimpiada 19 finał Zawodnik R 2016/2 pkt +w=r-p +- % M
Szach kat GM SIM IM Tyt Polska 2461 26,5/48 +5=49-0 +5 55 3
1 11 8 GM Pierzak, Rafael 2492 7,0/12 +2=10-0 +2 58 3
2 10 8 SIM Sądowski, Marek 2470 6,5/12 +1=11-0 +1 54 5
3 8 9 SIM Krzyżanowski, Wojciech 2461 6,0/12 +0=12-0 +0 50 6
4 6 SIM Kozłowski, Waldemar 2421 6,5/12 +2=9-1 +1 54 4
TC IA Wojnar, Mariusz

W składzie byli medaliści olimpijscy z finału 13 Olimpiady (koledzy Waldek i Wojtek) oraz trzech Mistrzów Polski (koledzy Rafael, Waldek i Wojtek) oraz wicemistrz Polski (kol.Marek). W finale 16 Olimpiady (też pocztowej), w której zajęliśmy 4 miejsce, uczestniczyli koledzy Rafael oraz Marek.

Wcześniej Polska zdobyła:

xxx

Wystartowała 8 edycja turnieju pomiędzy szkołami z różnych krajów. Uczestniczą szkoły z Grecji, Meksyku oraz Polski

Initiated ICCF event:

The 8th School International Chess Event 2021/22 launched

with the participation of 4 schools from … Greece, Mexico and Poland

Short history:

Initial idea to organize friendly match between schools was raised by teachers Nikos Rokopanos (GRE) and Jan Wiech (POL) in 2014, which has been continued in the following years in a larger cast and in the form of a team event.

Previous school chess events:

Edition From To # Teams Winner Remarks
1st 2014-12-31 2015-04-24 2
  1. Vocational High School of Samos, Mavrogeneio (Greece) and
  2. Elementary School No 150 from Warsaw (Poland)
Vocational High School of Samos, Mavrogeneio (Greece) one game played in consultation
2nd 2016-01-31 2016-05-31 3
  1. Pipacsvirág Elementary School, Telki (Hungary),
  2. IES Jándula, Andújar (Spain) and
  3. High School of Marathokampos (Greece)
Pipacsvirág Elementary School, Telki (Hungary) 6 boards (teacher+5 students)
3rd 2016-10-10 2017-05-31 3
  1. IES Jándula, Andújar (Spain);
  2. High School of Marathokampos (Greece);
  3. Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)
Gimnazjum nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland) 6 boards (teacher+5 students)
4th 2017-11-15 2018-05-31 4
  1. IES Jándula, Andújar (Spain);
  2. High School of Karlovassi, Samos (Greece);
  3. Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland);
  4. Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland)
Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland) 6 boards (teacher+5 students)
5th 2018-10-20 2019-05-31 4
  1. Wilson School, Sutton (England);
  2. IES Jándula, Andújar (Spain);
  3. Karlovassi Lyceum/High School, Samos (Greece);
  4. Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)
Wilson School, Sutton (England) 4 boards (teacher+3 students)
6th 2019-10-20 2020-05-31 9
  1. IES Jándula, Andújar (Spain)
  2. High School/Lyceum, Karlovassi, Samos (Greece)
  3. Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)
  4. Wilson School, Sutton, London (England)
  5. Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland)
  6. King’s College School, Wimbledon, London (England)
  7. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących (ZSSO), Gdynia (Poland)
  8. Hristo Botev High School, Aytos (Bulgaria)
  9. Oberschule Neuenhagen (Germany)
Complex of General Sports Schools (ZSSO), Gdynia (Poland) 4 boards (teacher+3 students)
7th 2020-10-20 2021-05-31 5
  1. IES Jándula, Andújar (Spain)
  2. Fundación El Peñón, Jonacatepec (Mexico)
  3. High School, Karlovassi, Samos (Greece)
  4. Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland)
  5. Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)
Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland) 4 boards (teacher+3 students)
8th 2021-10-20 2022-05-31 4
  1. High School, Karlovassi, Samos (Greece)
  2. Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland)
  3. Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)
  4. Mexico school combined, Minatitlan, Veracruz (Mexico)
4 boards (teacher+3 students)

===

8th School International Chess Event 2021/22

The Polish Correspondence Chess Commission of the Polish Chess Federation is organizing this tournament.

The event regulations were placed at the organizer website here. They were sent to all national delegates and placed also at the ICCF website.

The main purpose is to integrate school children within common passion chess.

This is the 8th School International Chess Event 2021/22 played on the ICCF server from 2021-10-20 to 2022-05-31 at 4 boards (teacher+3 students under 19).

The event is unrated. Time control – an incremental rate of play (initial time: 20 days per game plus increment: 1 move in 3 days with duplication after 20 days; 10 days leave per calendar year, no special leave). Unfinished games will be adjudicated.

This time participants are teams from 4 following schools:

  1. High School, Karlovassi, Samos (Greece)
  2. Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland)
  3. Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)
  4. Mexico school combined, Minatitlan, Veracruz (Mexico)

As usual poster was provided by Nikos. Many thanks!

Below you can find short notes about participants, which might be updated yet.

Short notes about participants

==================

1.High School, Karlovassi, Samos (Greece)

Group photo of the Greek team

Karlovassi High School, Samos, is a junior high school at the town of Karlovassi, located in the northwest of the island of Pythagoras. Karlovassi is the second largest city on the island of Samos.

The team are all 13-17 years old. Greek team is directed by Nikos Rokopanos, Maths teacher in High School of Karlovassi.

Board Name
b1 Rokopanos, Nikolaos
b2 Stasinis, Argiris
b3 Kalatzis, Aggelos
b4 Zoulianitis, Dimitris

===================

2.Liceum Ogólnokształcące nr 1, Brodnica (Poland)

xxx Group photo of the team xxx

The Philomats of Michałowska’s Land High School in Brodnica was founded in 1873. It is one of the oldest schools in Poland. It has a rich history and its contribution to the development of Polishness in the Prussian territories. The school now boasts many scientific and sporting achievements. The chess section has existed for 10 years and has reached the medal positions in team and individual competitions in the Brodnica district.

Headmaster is Wiesław Łupina. Virtual walk around the school at the school page.

The team are all 18 years old. Polish team from Brodnica is led by Marcin Kołodziejski, IT/Maths teacher and chess instructor.

Board Name
b1 Kołodziejski, Marcin
b2 Murawski, Wiktor
b3 Komorowski, Kacper
b4 Gęsicki, Igor

===================

3.Szkoła Podstawowa nr 1, Tomaszów Lubelski (Poland)

Group photo of the team from Tomaszów Lubelski

Primary School No. 1 in Tomaszów Lubelski was founded in 1999 after school system reform as Junior High School No. 1 and in 2017, after next school system reform, was transformed to primary school. Headmaster is Witold Pitura. More can be found at the school page.

The school is running sport club LUKS „Tomasovia” Tomaszów Lubelski, including chess section. Member of chess section are mostly school students.

The team are all 11-14 years old. Polish team is led by Ryszard Probola, IT and chess teacher.

Board Name
b1 Probola, Ryszard
b2 Hałaszczuk, Marcel
b3 Mroczkowski, Mikołaj
b4 Krowicki, Filip

===================

4.Mexico school combined, Minatitlan, Veracruz (Mexico)

Group photo of the Mexican team

The Mexican school team is a combined team made up of students from two schools in the Veracruz region: Secundaria Francisco Perez and Universidad Veracruzana. The team are all 14-18 years old.

Mexican team is directed by Jerónimo Hernández Martínez, 40, an engineer by profession. He is Vice President of the Mexican Association of Correspondence Chess, Vice President of the Association of Veracruzanos Chess Players AC and Vice President of the Minatitlan Chess Club; FIDE Arbiter since 2016.

Board Name
b1 Hernández Martínez, Jerónimo
b2 Mora Gómez, Luis Enrique
b3 Jiménez Dávila, Mauricio
b4 Galindo Ruiz, Axel Daniel

===================

Szachy 960: Mecz Polska – Niemcy 2020 zakończył się wynikiem 10,5:13,5 – przegraliśmy nieznacznie

W dniu 26.09.2021 zakończyła się ostatnia partia i tym samym dobiegł końca rozgrywany na 12 szachownicach mecz międzypaństwowy Polska – Niemcy, który wystartował w dniu 15.12.2020. Przegraliśmy go nieznacznie z wynikiem 10,5:13,5. Końcową tabelę wyników można zobaczyć pod adresem w zestawieniu poniżej.

Kapitanem reprezentacji Niemiec był Michael Green, a kapitanem reprezentacji Polski (IA) Józef Lubas. Składy drużyn były wyrównane – średni ranking Polski wynosił 2277 a Niemiec 2278. Mecz sędziował (IA) Jens Rach (GER).

Wszystkim reprezentantom bardzo dziękujemy za udział w meczu i zaangażowanie.

Mariusz Wojnar, Przewodniczący KSzK oraz Delegat Polski do ICCF

===

Zestawienie meczów z Niemcami:

Termin Sposób gry Mecz sz Wynik
1839-1840 prasa Poznań – Berlin 2 0:2
?-1964 poczta NRD – Polska 25 31:19
1965-1968 poczta Polska – NRD 25 26½:23½
1971-1974 poczta Polska – RFN 30 30:30
1984-? poczta Polska – RFN ? ?:?
1990-1993 poczta Niemcy – Polska 30 41:19
2000-2003 poczta Szlezwik-Holsztyn – Górny Śląsk 20 19½:20½
2004-2006 poczta Niemcy – Polska 25 26:24
2007-2009 serwer Niemcy – Polska 25 29½:20½
2013-2015 serwer+poczta Niemcy – Polska (serwer+poczta) 56 58½:53½
2016-2018 serwer Polska-Niemcy 40 39:41
2019-? serwer Polska-Niemcy 30 32:27 (+1)
2020-2021 serwer Polska-Niemcy (szachy 960) 12 10½:13½

===

Kupony ICCF

ICCF czasami używa kuponów ICCF do wypłaty nagrody.

Niektóre szczegóły dotyczące ich wykorzystania można znaleźć na stronie ICCF Vouchers oraz zamieszczone poniżej.

===

ICCF Vouchers

Details

The ICCF Voucher system was developed to allow a convenient approach to be able to reward players without having to incur significant financial costs, the need for a bank account or reliance on external organisation.

Vouchers, when awarded, can have either an expiry date or be have no time limits on their use (The latter being generally used).

An ICCF Voucher can be used on multiple occasions until its value is fully consumed. In addition multiple vouchers may be used for one entry

For example:

If player A is awarded a voucher for 20 Euros and enters an event with a fee of 15 Euro, then the voucher will have a residual value of 5 Euro.

If the same player has another voucher for 10 Euro and wishes to pay for another event at a cost of 15 Euro , then both vouchers may be used in payment.

NB: ICCF vouchers

  1. …can only be used by the named person and are not transferrable to others.
  2. …can only be issued to a maximum of 50 Euros (larger prizes would have multiple Vouchers issued)
  3. …can only be used at ICCF.com
  4. …cannot be exchanged for money.
  5. …can only be issued in the Euro currency

If you have any questions with regard to vouchers they should be directed to the ICCF Marketing Director. Any Tournament organiser wishing for Vouchers to be issued should request them from the ICCF Financial Director, copied to the Marketing Director.

Mecz Włochy-Reszta Europy

Dyrektor strefy 1 (ICCF-Europa), Andrey Pavlikov, nadesłał zaproszenie do meczu Włochy-Reszta Europy rozgrywanego za pośrednictwem serwera na około 130-150 szachownicach.

Start meczu: 20.12.2021. Zawody podlegają ocenie rankingowej. Wpisowego nie ma.

Każdy zawodnik reprezentacji Europy będzie rozgrywał dwie partie (jedną białymi i drugą czarnymi) przeciwko włoskiemu zawodnikowi na tej samej szachownicy, w miarę możliwości o zbliżonej sile gry. Każda federacja Europejska ma prawo zgłosić do 5 zawodników. Kapitanem reprezentacji Europy jest Artis Gaujens z Łotwy. Zawodnicy zostaną  rozmieszczeni na szachownicach wg rankingu (lista 2021/4).

Zgłoszenia należy składać do delegata – nie później jak do 20.10.2021. KSzK zastrzega sobie wcześniejsze zamknięcie zgłoszeń. Nominację otrzyma 5 zawodników + kilku rezerwowych.

Dotychczasowe mecze federacja narodowa – reszta Europy:

Lp Start Mecz Wynik Ilość szach z Polski
1 2011-12-19 UKR-EUR 2011 75,5:56,5 66 2
2 2012-12-15 RUS-EUR 2012 120,5:79,5 100 3
3 2014-03-17 GER-EUR 2014  281,5:248,5 265 12
4 2015-03-01 ITA-EUR 2015 109,0:145,0 127 5
5 2015-12-31 CZE-EUR 2015 129,5:106,5 119 5
6 2016-12-15 POL-EUR 2016 70,5:65,5 70 70
7 2017-10-31 FRA-EUR 2017 54,5:45,5 50 2
8 2018-11-01 ENG-EUR 2018 112,0:159,0 (+1) 136 7
9 2019-11-01 NED-EUR 2019 31,5:44,5 (+64) 70 6
10 2020-09-30 SWE-EUR 2020 48,5:66,5 (+11) 63 4
11 2021-12-20 ITA-EUR 2021 130-150 5

=====

Upływają terminy zapisu do turniejów

Wkrótce kończą się zapisy do turniejów, jak w zestawieniu poniżej. Proszę nie czekać do ostatniej chwili.

Lp Rodzaj zawodów Termin zgłoszeń Start
KSzK1* NF2* DE3* TO4*
1 8 międzynarodowy turniej drużyn szkolnych (2021-2022) 2021-09-30 2021-10-20
2 Liga Mistrzów 2021 (edycja 9) 2021-09-30 2021-11-01
3 75-lecie niemieckiej federacji (BdF-75) – turniej otwarty 2021-10-01 2021-10-15
4 3 Mistrzostwa Europy w szachach 960 2021-10-22 2021-10-25 2021-11-15
5 WSTT/6/21 – Chebanenko Slav, D15 2021-10-12 2021-10-15 2021-11-01
6 TT/4/21 – Queen’s Gambit, Tarrasch Variation, D32 (poczta) 2021-11-12 2021-11-15 2021-12-01
7 WSTT/7/21 – Sicilian Pelikan, B33 2021-11-28 2021-12-01 2021-12-15
8 Mistrzostwa Polski 2022 (indywidualne) – wkrótce (zapisy od 1.12.2021) 2022-02-15
9 Mistrzostwa Polski 2022 (drużynowe) – wkrótce (zapisy od 1.12.2021) 2022-02-15

Legenda:

1* Zgłoszenia należy nadsyłać e-mailem wyłącznie do delegata

2* Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie poprzez serwer ICCF wybierając odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” a następnie rejestrację za pośrednictwem krajowej federacji (KSzK)

3* Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie poprzez serwer ICCF wybierając odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” a następnie rejestrację przez system zgłoszeń bezpośrednich (DE)

4* Zgłoszenia należy nadsyłać bezpośrednio do organizatora

3 Mistrzostwa Europy w szachach 960

Organizacja turnieju

Turniej będzie przebiegał w 2-3 etapach (w zależności od ilości zgłoszeń) i rozgrywany będzie za pośrednictwem serwera ICCF. Grupy eliminacyjne będą 5- lub 6-osobowe w systemie dwukołowym (8 lub 10 partii), awans do następnej rundy uzyskuje 2 zawodników.

Tempo typu Triple Block: 302 dni (50/51/1) [dla turnieju trwającego 302 dni, z początkową rezerwą (w banku) 51 dni oraz inkrement (ilość dni dodawana po każdym posunięciu ale tylko przez pierwsze 50 posunięć) wynoszący 1 dzień]. Wyjaśnienie idei tempa gry można znaleźć na stonie KSzK we wpisie „Tempo gry typu Triple Block” lub na stronie z przepisami ICCF (Triple Block System).

Turniej podlega ocenie rankingowej w systemie rankingowym dla szachów 960.

Rozpoczęcie rozgrywek: 15.11.2021.

Start półfinałów zaplanowano najpóźniej na 15.09.2022 a finału na 15.08.2023.
Przepisy gry w szachy 960 (tzw. Fischerowskie) można znaleźć w Zasadach gry w szachy korespondencyjne Międzynarodowej Federacji Szachów Korespondencyjnych (ICCF).

Zgłoszenia

Uprawnieni do udziału są wszyscy zawodnicy (ze strefy europejskiej).

Zgłoszenia wyłącznie poprzez system zgłoszeń ICCF. Po zalogowaniu się na swój profil należy wybrać odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” (lub kliknąć na ten link, który kieruje bezpośrednio do turnieju) oraz wybrać rejestrację przez system zgłoszeń bezpośrednich (DE) lub rejestrację za pośrednictwem krajowej federacji, co jest w zasadzie jednoznaczne z wyborem płatności wpisowego; dopuszcza się zgłoszenia wielokrotne, jednak ich ilość jest ograniczona do ilości uruchamianych grup.
Wpisowe płatne w zależności od wybranego sposobu rejestracji:
  • za pośrednictwem krajowej federacji KSzK 35zł (za jedną grupę) (płatne na konto podane w Komunikacie KSzK; kopię potwierdzenia wpłaty należy przesłać do delegata). Zgłoszenia do 22.10.2021.
  • za pośrednictwem systemu zgłoszeń bezpośrednich DE ok. 6,24€ (płatne za pośrednictwem PayPal bezpośrednio do organizatora; nie jest konieczne posiadanie konta PayPal w celu dokonania tej płatności.). Zgłoszenia do 25.10.2021.

W razie awansu do dalszego etapu rozgrywek wpisowego już się nie wnosi. Zawodnicy zostaną rozmieszczeni w grupach eliminacyjnych i półfinałowych w miarę możliwości losowo, jednakże zostanie wzięty pod uwagę podział geograficzny jak też konieczność osiągnięcia w miarę jednakowego średniego rankingu.

Kwalifikacje

Dwóch pierwszych zawodników każdej grupy eliminacyjnej uzyska awans do kolejnego etapu.

Jakkolwiek ilość zgłoszeń w eliminacjach nie jest ograniczona to zawodnik może uzyskać awans nie więcej jak do dwóch grup półfinałowych oraz nie więcej jak jedno miejsce w finale.

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu interesujących partii oraz nawiązania nowych znajomości w innych krajach w duchu przyjaźni oraz motto ICCF:
AMICI SUMUS

23. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

23. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2018 – 2019
22. finał | 23. finał | 24. finał
I liga
15 lutego 2018 – 15 grudnia 2019
Sędzia główny: Marek Sądowski
System kołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Kraków 2 1 2 3 12 18
2  Warszawa 2 2 2 2 2 3 11 19
3  Stowarzyszenie Nasz Rymanów 2 2 2 3 11 18
4  Lublin 3 2 2 2 2 10 18½
5  LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 2 2 2 3 2 3 10 18
6  Skoczek Sędziszów Małopolski 2 2 1 2 3 7 15½
7  Hetman Katowice 2 2 2 7 15½
8  Gostmat 83 Gostynin 1 2 2 3 4 14
9  Akiba Rubinstein Team Łódź 1 ½ 1 ½ 1 1 1 0
Składy drużyn
1 Kraków 18 32 2 Warszawa 19 32
1
2
3
4
mm
mm
.
.
Arkadiusz Złotkowski
Tomasz Sławiński
Barbara Jamka-Pietroń
Tomasz Walczak
2426
2405
2281
2166



8
8
8
8
1
2
3
4
mm
mic
.
eic
Piotr Mirkowski
Paweł Sękowski
Ryszard Kowalczyk
Mariusz Kułakiewicz
2416
2324
2336
2283
5

5
8
8
8
8
3 Stowarzyszenie Nasz Rymanów 18 32 4 Lublin 18½ 32
1
2
3
4
.
smm
.
.
Piotr Fałatowicz
Józef Lubas
Zbigniew Duplaga
Paweł Fałatowicz
2400
2240
2271
2030
4

4
8
8
8
8
1
2
3
4
smm
smm
mic
mic
Wojciech Krzyżanowski
Jerzy Staniszewski
Dariusz Frączek
Andrzej Szerlak
2470
2402
2388
2347
5

5
4
8
8
8
8
5 LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 18 32 6 Skoczek Sędziszów Małopolski 15½ 32
1
2
3
4
mm
.
.
.
Mariusz Broniek
Łukasz Gorzkiewicz
Ryszard Probola
Wiesław Krawczyk
2443
2421
2305
2212
4
4

8
8
8
8
1
2
3
4
.
.
.
.
Jacek Mroczek
Ludwik Pazderski
Marcin Kołodziejski
Andrzej Kurowski
2284
2240
2149
2176



4
8
8
8
8
7 Hetman Katowice 15½ 32 8 Gostmat 83 Gostynin 14 32
1
2
3
4
smm
mm
smm
mm
Tadeusz Kubicki
Mirosław Jasiński
Dariusz Szczepankiewicz
Mariusz Wojnar
2443
2427
2421
2378


3
8
8
8
8
1
2
3
4
.
.
mm
.
Stanisław Łucki
Zbigniew Wernikiewicz
Ireneusz Nowak
Roman Kolanek
2371
2335
2257
2264
3
3
4
4
8
8
8
8
9 Akiba Rubinstein Team Łódź 32
1
2
3
4
.
.
.
.
Karol Rawicz
Marek Zieliński
Witold Wyżga-Rybicki
Piotr Król
2200
2275
2087
1780

4
½
½
8
8
8
8
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wojciech Krzyżanowski
Piotr Mirkowski
Lublin
Warszawa
5 8
2 Józef Lubas
Paweł Sękowski
Jerzy Staniszewski
Tomasz Sławiński
Stowarzyszenie Nasz Rymanów
Warszawa
Lublin
Kraków
8
3 Barbara Jamka-Pietroń
Ryszard Probola
Kraków
LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
8
4 Paweł Fałatowicz Stowarzyszenie Nasz Rymanów 8

Miejsce rozgrywek: serwer


Strony internetowe

22. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

22. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2015 – 2016
21. finał | 22. finał | 23. finał
I liga
15 lutego 2015 – 15 listopada 2016
Sędzia główny: Tomasz Stefaniak
System kołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Lublin 2 4 3 13 20½
2  LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 2 2 3 3 3 12 19½
3  Hetman Katowice 2 2 12 18
4  Gostmat 83 Gostynin 2 2 3 10 17½
5  Kielce 2 1 2 10 16½
6  Stowarzyszenie Nasz Rymanów 1 3 3 3 8 17
7  Skoczek – BS Sędziszów Małopolski 0 1 1 3 4 12
8  Koszalin 1 1 1 1 2 11
9  Fides Węgrów – Duchowieństwo 2 1 1 12
Składy drużyn
1 Lublin 20½ 32 2 LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 19½ 32
1
2
3
4
smm
smm
smm
.
Jarosław Sawiniec
Jerzy Staniszewski
Wojciech Krzyżanowski
Dariusz Frączek
2448
2447
2422
2354


6
8
8
8
8
1
2
3
4
.
.
.
.
Mariusz Broniek
Ryszard Probola
Łukasz Gorzkiewicz
Wiesław Krawczyk
2314
2205
2200
2200
5
4
6
8
8
8
8
3 Hetman Katowice 18 32 4 Gostmat 83 Gostynin 17½ 32
1
2
3
4
smm
mm
.
mm
Dariusz Szczepankiewicz
Tadeusz Kubicki
Mariusz Wojnar
Mirosław Jasiński
2484
2443
2414
2389

4
5
8
8
8
8
1
2
3
4
.
.
.
.
Stanisław Łucki
Zbigniew Wernikiewicz
Roman Kolanek
Mariusz Grochowski
2346
2329
2145
2136
4
5
5
8
8
8
8
5 Kielce 16½ 32 6 Stowarzyszenie Nasz Rymanów 17 32
1
2
3
4
mm
mm
.
.
Robert Szymański
Arkadiusz Złotkowski
Mirosław Woźnica
Tomasz Walczak
2456
2401
2353
2162



4
8
8
8
8
1
2
3
4
.
smm
.
.
Piotr Fałatowicz
Józef Lubas
Ryszard Filak
Zbigniew Duplaga
2369
2211
2200
2185


3
6
8
8
8
8
7 Skoczek – BS Sędziszów Małopolski 12 32 8 Koszalin 11 32
1
2
3
4
.
.
.
.
Ludwik Pazderski
Jacek Mroczek
Marcin Kołodziejski
Andrzej Kurowski
2253
2230
2191
2076

4

3
8
8
8
8
1
2
3
4
.
.
.
.
Wiesław Wójcik
Marian Gniazdowski
Marcin Korkus
Przemysław Łukasiewicz
2302
2367
2214
1915

2
4
8
8
8
8
9 Fides Węgrów – Duchowieństwo 12 32
1
2
3
4
.
.
.
.
Mirosław Brzoza
Stanisław Dębowski
Karol Jakubiak
Krzysztof Domaraczeńko
2271
2200
2200
1905
4

0
8
8
8
8
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Mariusz Broniek Tomasovia Tomaszów Lub. 5 8
2 Zbigniew Wernikiewicz Gostmat 83 Gostynin 5 8
3 Łukasz Gorzkiewicz
Wojciech Krzyżanowski
Tomasovia Tomaszów Lub.
Lublin
6 8
4 Zbigniew Duplaga Stowarzyszenie Nasz Rymanów 6 8

Miejsce rozgrywek: serwer


Strony internetowe

 

21. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

21. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2013 – 2014
20. finał | 21. finał | 22. finał
I liga
15 lutego 2013 – 15 października 2014
Sędzia główny: Tomasz Stefaniak
System dwukołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8
1  Kielce-1 3 6 6 12 36
2  Hetman Katowice 5 5 5 6 12 34½
3  Rotmistrz Grudziądz 5 3 5 4 5 11 32
4  Kielce-2 LUKKS 2 4 4 5 5 6 26
5  Białystok – Gambit Króla 4 4 4 5 5 26½
6  Stowarzyszenie Nasz Rymanów 2 3 3 4 4 4 5 24½
7  Gostmat 83 Gostynin 3 4 3 4 4 5 24
8  Skoczek – BS Sędziszów Małopolski 2 3 3 3 0 20½
Składy drużyn
1 Kielce-1 36 56 2 Hetman Katowice 34½ 56
1
2
3
4
smm
mm
mm
.
Piotr Walczak
Robert Szymański
Arkadiusz Złotkowski
Tomasz Walczak
2457
2385
2368
2076
10

10
14
14
14
14
1
2
3
4
smm
.
mm
.
Dariusz Szczepankiewicz
Mariusz Wojnar
Mirosław Jasiński
Janusz Pietrzak
2472
2449
2394
2355

7

14
14
14
14
3 Rotmistrz Grudziądz 32 56 4 Kielce-2 LUKKS 26 56
1
2
3
4
.
.
.
.
Jan Nogal
Zdzisław Sanner
Paweł Kukuła
Edmund Brzeszkiewicz
2385
2277
2183
2200

8

8
14
14
14
14
1
2
3
4
.
.
.
.
Marian Turczyński
Tadeusz Stich
Grzegorz Jacewicz
Mirosław Brzoza
2308
2292
2277
2238


6
8
14
14
14
14
5 Białystok – Gambit Króla 26½ 56 6 Stowarzyszenie Nasz Rymanów 24½ 56
1
2
3
4
mm
smm
.
.
Dariusz Cimicki
Władysław Król
Grzegorz Nasuta
Adam Murza
2408
2279
2270
2200
5

6
10
14
14
14
14
1
2
3
4
.
smm
.
.
Piotr Fałatowicz
Józef Lubas
Jerzy Krukar
Zbigniew Duplaga
2378
2269
1929
2200
7


14
14
14
14
7 Gostmat 83 Gostynin 24 56 8 Skoczek – BS Sędziszów Małopolski 20½ 56
1
2
3
4
.
.
.
.
Stanisław Łucki
Zbigniew Wernikiewicz
Roman Kolanek
Mariusz Grochowski
2316
2354
2136
2116
7
6
6
5
14
14
14
14
1
2
3
4
.
.
.
.
Marcin Kołodziejski
Ludwik Pazderski
Jacek Mroczek
Andrzej Kurowski
2244
2161
2157
2115

8

14
14
14
14
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Walczak Kielce-1 10 14
2 Robert Szymański Kielce-1 14
3 Arkadiusz Złotkowski Kielce-1 10 14
4 Adam Murza Białystok – Gambit Króla 10 14

Miejsce rozgrywek: serwer


Strony internetowe

 

20. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

20. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2011 – 2012
19. finał | 20. finał | 21. finał
I liga
15 lutego 2011 – 13 sierpnia 2012
Sędzia główny: Mariusz Wojnar
System dwukołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6
1  HetMaN Szopienice Katowice 7 5 7 10 30
2  Kielce-1 4 5 7 22½
3  Gostmat 83 Gostynin 1 4 5 4 5 6 19
4  Rotmistrz Grudziądz 3 5 4 19½
5  Kielce-2 3 3 4 3 3 17½
6  Sokół-Extrans Sędziszów Małopolski 1 3 0 11½
Składy drużyn
1 HetMaN Szopienice Katowice 30 40 2 Kielce-1 22½ 40
1
2
3
4
smm
smm
.
.
Rafael Pierzak
Dariusz Szczepankiewicz
Mirosław Nowakowski
Janusz Pietrzak
2499
2452
2412
2307
7


8
10
10
10
10
1
2
3
4
mm
mm
.
.
Piotr Walczak
Arkadiusz Złotkowski
Robert Szymański
Bogdan Sokolik
2460
2376
2372
2371

6
6
5
10
10
10
10
3 Gostmat 83 Gostynin 19 40 4 Rotmistrz Grudziądz 19½ 40
1
2
3
4
.
.
.
.
Stanisław Łucki
Mariusz Grochowski
Roman Kolanek
Zbigniew Wernikiewicz
2312
2277
2232
2247



10
10
10
10
1
2
3
4
.
.
.
.
Jan Nogal
Zdzisław Sanner
Jarosław Kraiński
Paweł Kukuła
2338
2215
2229
2149
6

4
5
10
10
10
10
5 Kielce-2 17½ 40 6 Sokół-Extrans Sędziszów Małopolski 11½ 40
1
2
3
4
.
.
.
.
E.Bortnik / T.Stefaniak
Mirosław Brzoza
Marcin Korkus
Henryk Chomicki
.
2254
2249
2229
6


10
10
10
10
1
2
3
4
.
.
.
.
Mariusz Broniek
Marcin Kołodziejski
Jacek Mroczek
Andrzej Kurowski
2352
2238
2237
2123
0
5

3
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Rafael Pierzak HetMaN Szopienice Katowice 7 10
2 Dariusz Szczepankiewicz HetMaN Szopienice Katowice 10
3 Mirosław Nowakowski HetMaN Szopienice Katowice 10
4 Janusz Pietrzak HetMaN Szopienice Katowice 8 10

Miejsce rozgrywek: serwer


Strony internetowe

 

19. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

19. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2006 – 2009
18. finał | 19. finał | 20. finał
I liga
15 listopada 2006 – 20 października 2009
Sędzia główny: Józef Lubas
System kołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1  Imperium Szachów 2 3 3 3 3 3 3 3 36½
2  Poznań 2 2 2 2 3 3 3 3 31½
3  Rotmistrz Grudziądz 2 3 2 2 2 30 20
4  KTS Kraków 1 2 2 2 3 30 19
5  Roszada 1 1 2 2 2 3 3 3 3 28
6  Panorama Szachowa 2 2 1 2 3 4 27½
7  Gambit Czterech 2 2 3 2 26½
8  Squirrel Gambit 2 2 2 2 2 2 2 26 13
9  Tumy Płock 1 2 2 2 3 2 2 26 13
10  Kwadrat Gambit 1 ½ 2 2 2 1 2 2 2 3 25
11  Unia Bieruń ½ 1 1 2 21
12  Czarny Koń 1 1 1 1 1 2 2 2 20½
13  Patomat 1 1 ½ 1 2 2 20
14  KTS Kraków II 1 1 1 0 2 1 ½ 15½
Składy drużyn
1 Imperium Szachów 36½ 52 2 Poznań 31½ 52
1
2
3
4
.
.
.
.
Wiesław Niewiadomski
Mirosław Jaworski
Wiesław Ciążela
Fabian Stanach
2450
2417
2405
2164
9

8
11
13
13
13
13
1
2
3
4
.
smm
.
.
Tadeusz Baranowski
Dariusz Szczepankiewicz
Witosław Szczepankiewicz
Ireneusz Krygier
2466
2473
2437
2383
8
10

6
13
13
13
13
3 Rotmistrz Grudziądz 30 52 4 KTS Kraków 30 52
1
2
3
4
.
.
.
.
Zdzisław Sanner
Paweł Kukuła
Jarosław Kraiński
Jan Nogal
2337
2063
2200
2164
7
6
8
9
13
13
13
13
1
2
3
4
.
.
.
.
Arkadiusz Złotkowski
Andrzej Walczak
Robert Dasiewicz
Piotr Walczak
2379
2369
2292
2169



13
13
13
13
5 Roszada 28 52 6 Panorama Szachowa 27½ 52
1
2
3
4
.
smm
.
.
Zdzisław Nowak
Władysław Król
Roman Budzyń
Tadeusz Kapusta
2358
2391
2302
2337


9
5
13
13
13
13
1
2
3
4
.
.
.
.
Leszek Bakalarz
Marek Pęczkowski
Mirosław Woźnica
Zbigniew Chołojczyk
2262
2327
2320
2282


7
13
13
13
13
7 Gambit Czterech 26½ 52 8 Squirrel Gambit 26 52
1
2
3
4
.
.
.
.
Tadeusz Wilczek
Zenon Królik
Tadeusz Stich
Ryszard Chodorowski
2366
2337
2099
2068

4

13
13
13
13
1
2
3
4
.
.
.
.
Marek Sądowski
Stefan Ciesielski
Piotr Fałatowicz
Zbigniew Zawadka
2152
2574
2213
2329
7
6
7
6
13
13
13
13
9 Tumy Płock 26 52 10 Kwadrat Gambit 25 52
1
2
3
4
.
.
.
.
Zbigniew Wernikiewicz
Roman Kolanek
Mariusz Grochowski
Paweł Siniarski
2368
2508
2231
2358
4
7
8
7
13
13
13
13
1
2
3
4
.
.
.
.
Marian Turczyński
Jacek Wantoch-Rekowski
Bronisław Plebańczyk
Tadeusz Agaciński
2275
2305
2328
2172



13
13
13
13
11 Unia Bieruń 21 52 12 Czarny Koń 20½ 52
1
2
3
4
.
.
.
.
Tadeusz Kubicki
Bogusław Mucha
Krzysztof Wilk
Andrzej Wilk
2297
2256
2085
2053
8
6

13
13
13
13
1
2
3
4
.
.
.
.
Sławomir Górzyński
Józef Oleksy
Jerzy Motyka
Józef Kobryń
2225
2261
2101
1607
3
8

6
13
13
13
13
13 Patomat 20 52 14 KTS Kraków II 15½ 52
1
2
3
4
.
.
.
.
Piotr Doliński
Stanisław Szulc
Krzysztof Kukla
Bolesław Kobus
2378
2266
2252
2047



13
13
13
13
1
2
3
4
.
.
.
.
Edmund Bortkun
Wiesław Wójcik
Stanisław Łucki
Bartosz Machul
2212
2280
1909
2164
1
5

4
13
13
13
13
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tadeusz Wilczek Gambit Czterech 13
2 Dariusz Szczepankiewicz Poznań 10 13
3 Roman Budzyń Roszada 9 13
4 Fabian Stanach Imperium Szachów 11 13

Miejsce rozgrywek: serwer


Strony internetowe

18. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

18. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2005 – 2007
17. finał | 18. finał | 19. finał
I liga
15 stycznia 2005 – 2 września 2007
Sędzia główny: Józef Lubas
System kołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Imperium Szachów 2 2 3 3 3 2 4 3 28
2  Tumy Płock 2 2 2 2 3 22½
3  Roszada 2 2 2 3 22
4  Gambit Krosno IV 1 2 2 2 3 3 3 21½ 11
5  Patomat 1 2 2 2 3 2 2 21½ 11
6  Gambit Krosno III 1 2 1 3 2 3 21
7  Stamp Kielce 2 2 2 2 2 2 2 20½
8  Wolne Pionki ½ 2 1 2 2 3 16½
9  KTS Kraków 0 1 ½ 2 2 16  8
10  Czarny Koń II 1 1 1 1 2 2 16  6
11  Czarny Koń ½ 1 2 1 2 1 14½
Składy drużyn
1 Imperium Szachów 28 40 2 Tumy Płock 22½ 40
1
2
3
4
.
mm
.
.
Wiesław Niewiadomski
Ryszard Wojtkowiak
Grzegorz Krawczyk
Zdzisław Sanner
2372
2526
2421
2380
8

6
10
10
10
10
1
2
3
4
.
.
.
.
Zbigniew Wernikiewicz
Mariusz Grochowski
Zbigniew Liszka
Paweł Siniarski
2326
2200
2218
2371


3
10
10
10
10
3 Roszada 22 40 4 Gambit Krosno IV 21½ 40
1
2
3
4
.
.
.
.
W.Król / E.Bortnik
Janusz Borowiec
Zdzisław Nowak
B.Nikel / R.Budzyń
.
2354
2276
.


8
7
10
10
10
10
1
2
3
4
.
.
.
.
Tomasz Makowski
Andrzej Dziedzic
Stefan Ciesielski
E.Olesiński / Pi.Fałatowicz
2040
2108
2200
.

2

10
10
10
10
5 Patomat 21½ 40 6 Gambit Krosno III 21 40
1
2
3
4
.
.
.
.
Krzysztof Kukla
Piotr Doliński
Stanisław Szulc
Bolesław Kobus
2333
2108
2102
2124



4
10
10
10
10
1
2
3
4
.
.
.
.
Krzysztof Woźniak
Z.Gill / T.Agaciński
Sebastian Stareńczak
Adam Korchut
2387
.
2232
2223
5
5

10
10
10
10
7 Stamp Kielce 20½ 40 8 Wolne Pionki 16½ 40
1
2
3
4
.
.
.
.
Maciej Tritt
Lech Marusiak
T.Stefaniak / Z.Głogowski
Robert Karpeta
2335
2467
.
2200


3
10
10
10
10
1
2
3
4
mm
.
.
.
Ireneusz Nowak
Jan Acedański
Grzegorz Jacewicz
Piotr Paszkowiak
2359
2299
2249
2200
7
7
2
½
10
10
10
10
9 KTS Kraków 16 40 10 Czarny Koń II 16 40
1
2
3
4
.
.
.
.
Andrzej Walczak
Jarosław Rajtar
Arkadiusz Złotkowski
Grzegorz Długołęcki
2363
2240
2093
1969

3

2
10
10
10
10
1
2
3
4
.
.
.
.
Józef Oleksy
Dariusz Kobryń
Wiesław Wójcik
Z.Bortnik / K.Suwara
2114
2200
2200
.
4
3
5
4
10
10
10
10
11 Czarny Koń 14½ 40
1
2
3
4
.
.
.
.
Sławomir Górzyński
Marek Sądowski
Józef Kobryń
Zygfryd Czech
2315
2081
2222
2112
5

2
5
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wiesław Niewiadomski Imperium Szachów 8 10
2 Piotr Doliński Patomat 10
3 Zdzisław Nowak Roszada 8 10
4 Robert Karpeta
Piotr Fałatowicz
Stamp Kielce
Gambit Krosno IV
10

Sposób rozgrywek: poczta elektroniczna


Strony internetowe

17. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

17. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2003 – 2005
16. finał | 17. finał | 18. finał
I liga
15 maja 2003 – 31 marca 2005
Sędzia główny: Józef Lubas
System kołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1  Imperium Szachów I 2 3 2 2 2 3 4 39
2  Wolne Pionki 2 3 3 2 2 2 2 3 3 3 4 34 21
3  KTS Kraków 1 1 2 3 4 34 21
4  Centrum Tczew ½ 1 2 2 0 3 3 3 3 4 4 4 33
5  Three Kings Email Chess Cłub 2 2 2 3 2 3 2 3 3 32
6  Panorama Szachowa 2 2 ½ 4 2 2 3 2 3 30½
7  Kielce 2 1 1 2 2 3 3 28
8  Three Kings Email Chess Club II ½ 2 1 2 2 1 3 2 2 23½
9  Czarny Koń 1 2 ½ 1 1 3 3 2 23
10  Imperium Szachów III ½ 1 2 2 1 3 2 2 21
11  Patomat ½ 1 1 1 1 2 2 1 2 20½
12  Imperium Szachów IV ½ 1 ½ 0 ½ 1 2 1 2 16½  6
13  Imperium Szachów II ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 2 2 16½  6
14  Dubrawscy Białystok 0 0 0 0 1 ½ 2 12½
Składy drużyn
1 Imperium Szachów I 39 52 2 Wolne Pionki 34 52
1
2
3
4
Wiesław Niewiadomski
D.Domagała / R.Wojtkowiak
Grzegorz Krawczyk
Zdzisław Sanner
2275
.
2402
2267
10
8
10½
10½
13
13
13
13
1
2
3
4
Zbigniew Wernikiewicz
Bronisław Plebańczyk
Grzegorz Jacewicz
Maciej Tritt
2390
2287
2283
2268
7
9

10½
13
13
13
13
3 KTS Kraków 34 52 4 Centrum Tczew 33 52
1
2
3
4
Tomasz Sławiński
Artur Ciborowski
Andrzej Walczak
Arkadiusz Walczak
2366
2377
2374
1980

9

8
13
13
13
13
1
2
3
4
Andrzej Borowiec
Marek Mokwa
Lech Gałkowski
Janusz Kaczyński
2560
2347
2241
2090
8
8

13
13
13
13
5 Three Kings Email Chess Cłub 32 52 6 Panorama Szachowa 30½ 52
1
2
3
4
Zdzisław Nowak
Eligiusz Bortnik
Władysław Król
Janusz Borowiec
2417
2382
2315
2099
7


8
13
13
13
13
1
2
3
4
Zbigniew Chołojczyk
Tomasz Krysiak
Marek Pęczkowski
Mirosław Woźnica
1800
2392
2263
2139

7
9
7
13
13
13
13
7 Kielce 28 52 8 Three Kings Email Chess Club II 23½ 52
1
2
3
4
Wojciech Moranda
Tomasz Stefaniak
Michał Szczecina
Robert Karpeta
2329
1800
2066
2000

9

11
13
13
13
13
1
2
3
4
Adam Korchut
Tadeusz Agaciński
Krzysztof Woźniak
Ryszard Sternik
2116
2103
1800
2008
4
6

4
13
13
13
13
9 Czarny Koń 23 52 10 Imperium Szachów III 21 52
1
2
3
4
Henryk Draba
Zygfryd Czech
Sławomir Górzyński
Józef Kobryń
2178
2087
1800
2286
4


7
13
13
13
13
1
2
3
4
Włodzimierz Bieroński
Ryszard Chodorowski
Paweł Kukuła
Marcin Wątorek
2329
2241
2192
2079


3
7
13
13
13
13
11 Patomat 20½ 52 12 Imperium Szachów IV 16½ 52
1
2
3
4
Stanisław Szulc
Krzysztof Kukla
Bolesław Kobus
Jerzy Kowalski
2000
1800
1800
2099
5

5
2
13
13
13
13
1
2
3
4
Jarosław Rajtar
Sebastian Stareńczak
Marek Sądowski
A.Głowacki / M.Kanios
1800
1800
1800
.



0
13
13
13
13
13 Imperium Szachów II 16½ 52 14 Dubrawscy Białystok 12½ 52
1
2
3
4
Bogusław Łatas
Dariusz Mikrut
O.Włodarczyk / G.Długołęcki
Andrzej Gula
2271
2375
.
2037

2

13
13
13
13
1
2
3
4
Janusz Dubrawski
Michał Dubrawski
Rafał Dubrawski
Greta Dubrawska
2276
1800
1800
1800
3

2
5
13
13
13
13
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wiesław Niewiadomski Imperium Szachów I 10 13
2 Bronisław Plebańczyk
Artur Ciborowski
Tomasz Stefaniak
Wolne Pionki
KTS Kraków
Kielce
9 13
3 Grzegorz Krawczyk Imperium Szachów I 10½ 13
4 Robert Karpeta Kielce 11 13

Sposób rozgrywek: poczta elektroniczna

Upływają terminy zapisu do turniejów

Wkrótce kończą się zapisy do turniejów, jak w zestawieniu poniżej. Proszę nie czekać do ostatniej chwili.

Lp Rodzaj zawodów Termin zgłoszeń Start
KSzK1* NF2* DE3* TO4*
1 8 międzynarodowy turniej drużyn szkolnych (2021-2022) 2021-09-30 2021-10-20
2 Liga Mistrzów 2021 (edycja 9) 2021-09-23 2021-09-30 2021-11-01
3 75-lecie niemieckiej federacji (BdF-75) – turniej otwarty 2021-10-01 2021-10-15
4 WSTT/6/21 – Chebanenko Slav, D15 2021-10-12 2021-10-15 2021-11-01
5 TT/4/21 – Queen’s Gambit, Tarrasch Variation, D32 (poczta) 2021-11-12 2021-11-15 2021-12-01
6 WSTT/7/21 – Sicilian Pelikan, B33 2021-11-28 2021-12-01 2021-12-15
7 Mistrzostwa Polski 2022 (indywidualne) – wkrótce (zapisy od 1.12.2021) 2022-02-15
8 Mistrzostwa Polski 2022 (drużynowe) – wkrótce (zapisy od 1.12.2021) 2022-02-15

Legenda:

1* Zgłoszenia należy nadsyłać e-mailem wyłącznie do delegata

2* Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie poprzez serwer ICCF wybierając odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” a następnie rejestrację za pośrednictwem krajowej federacji (KSzK)

3* Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie poprzez serwer ICCF wybierając odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” a następnie rejestrację przez system zgłoszeń bezpośrednich (DE)

4* Zgłoszenia należy nadsyłać bezpośrednio do organizatora

16. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

16. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2005 – 2007
15. finał | 16. finał | 17. finał
I liga
1 sierpnia 2005 – 14 grudnia 2007
Sędzia główny: Stefan Hałubek
System dwukołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7
1  Poznań 8 9 10 50½
2  Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice 8 11 50
3  Warszawa 4 7 37
4  Panorama Szachowa 4 8 7 36½
5  Unia Bieruń 5 8 33
6  Skoczek Siedlce 3 4 6 23½
7  Związek Nauczycielstwa Polskiego 2 1 5 4 6 21½
Składy drużyn
1 Poznań 50½ 72 2 Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice 50 72
1
2
3
4
5
6
smm
mm
mm
.
.
.
Dariusz Szczepankiewicz
Ryszard Wojtkowiak
Ireneusz Nowak
Witosław Szczepankiewicz
Tadeusz Baranowski
Ireneusz Krygier
2490
2526
2398
2438
2451
2381
7


10½

12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
am
mm
.
mm
.
mm
Ryszard Skrobek
Tadeusz Szafraniec
Waldemar Kozłowski
Stefan Kasperski
Mirosław Nowakowski
Henryk Buczinski
2626
2481
2481
2377
2388
2315


8
7
10
8
12
12
12
12
12
12
3 Warszawa 37 72 4 Panorama Szachowa 36½ 72
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Dariusz Gronkowski
Sławomir Wojtyra
Bogdan Sokolik
Mariusz Grochowski
Zbigniew Borzyński
Marek Kolanowski
2327
2314
2390
2200
2189
2144
6

8
7

6
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
A.Krzyżanowski / L.Bakalarz
Marek Pęczkowski
Tomasz Makowski
Mirosław Woźnica
Tomasz Krysiak
Zbigniew Chołojczyk
.
2296
2406
2273
2333
2319



7
6
6
12
12
12
12
12
12
5 Unia Bieruń 33 72 6 Skoczek Siedlce 23½ 72
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Tadeusz Kubicki
Bogusław Mucha
Łukasz Kubicki
Adam Wilk
Krzysztof Wilk
Andrzej Wilk
2273
2200
2200
2036
2039
2019
6

5


12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marek Kobryń
Marek Sądowski
Wiesław Kobryń
Józef Kobryń
Tadeusz Kiryło
Zdzisław Stefanoff
1981
2088
1941
1999
1888
2200
3
6
1

5
6
12
12
12
12
12
12
7 ZNP 21½ 72
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Zenon Królik
Henryk Motyka
Mariusz Łaskarzewski
January Stachowiak
Witold Sarnowski
Tadeusz Płonka
2343
2220
2185
2202
2075
2056
6

5


0
12
12
12
12
12
12
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Ryszard Skrobek Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice 12
2 Ryszard Wojtkowiak
Sławomir Wojtyra
Tadeusz Szafraniec
Poznań
Warszawa
Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice
12
3 Waldemar Kozłowski
Bogdan Sokolik
Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice
Warszawa
8 12
4 Witosław Szczepankiewicz Poznań 10½ 12
5 Mirosław Nowakowski Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice 10 12
6 Ireneusz Krygier Poznań 12

Strony internetowe

15. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

15. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2003 – 2005
14. finał | 15. finał | 16. finał
I liga
1 czerwca 2003 – 30 marca 2005
Sędzia główny: Stefan Hałubek
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice 4 5 5 5 40
2  Poznań 4 39½
3  Panorama Szachowa 3 4 5 4 36
4  KTS Kraków 4 3 5 5 34
5  PL Silna Grupa 2 5 4 3 33
6  Warszawa 3 2 4 3 4 32½
7  Centrum Tczew 2 ½ 2 3 2 4 4 29
8  Sekcja Śląska Gry Korespondencyjnej 1 1 3 2 24
9  Skoczek Siedlce 1 2 1 2 4 22½
10  Związek Nauczycielstwa Polskiego 1 3 2 2 20
11  Unia Bieruń 1 1 2 2 4 19½
Składy drużyn
1 Śląsk-HetMaN Szopienice Katowice 40 60 2 Poznań 39½ 60
1
2
3
4
5
6
amc
mmc
mmc
mmc
.
mc
Ryszard Skrobek
Tadeusz Szafraniec
Stefan Kasperski
Aleksander Masternak
R.Pierzak M.Nowakowski
Waldemar Kozłowski
2611
2490
2412
2445
.
2390
9
5



10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mmc
mc
mmc
kc+
kc
kc
Dariusz Szczepankiewicz
Ryszard Wojtkowiak
Ireneusz Nowak
Tadeusz Baranowski
Witosław Szczepankiewicz
Jaromir Dziel
2490
2438
2322
2370
2359
2295


8
5
7
10
10
10
10
10
10
3 Panorama Szachowa 36 60 4 KTS Kraków 34 60
1
2
3
4
5
6
kc
kc
Ic+
kc
Ic
kc+
Antoni Krzyżanowski
Mirosław Woźnica
Zbigniew Chołojczyk
Marek Pęczkowski
Tomasz Krysiak
Eugeniusz Myśliwiec
2384
2139
2200
2263
2208
2104


6

6
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
.
kc
kc
kc
Ic
Ic
T.Sławiński / W.Gonet
Artur Ciborowski
Ryszard Sławiński
Andrzej Walczak
Zdzisław Gil
Arkadiusz Walczak
.
2377
2302
2374
2153
2132
4
6


6
5
10
10
10
10
10
10
5 PL Silna Grupa 33 60 6 Warszawa 32½ 60
1
2
3
4
5
6
kc
kc
Ic
kc+
kc
kc
Lech Marusiak
Józef Bartosik
Józef Lubas
Jan Wysocki
Jerzy Staniszewski
Jan Gwóźdź
2449
2322
2376
2288
2249
2141
5
4
6
5

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
mc
mc
.
kc
Ic+
Ic+
Sławomir Wojtyra
Bogdan Sokolik
R.Kamiński / T.Makowski
Wojciech Kozek
Zbigniew Borzyński
Maciej Pac
2389
2395
.
2304
2186
2269


6


10
10
10
10
10
10
7 Centrum Tczew 29 60 8 Sekcja Śląska Gry Korespondencyjnej 24 60
1
2
3
4
5
6
mc
mc
mc
mc
Ic
Ic
Andrzej Borowiec
Eligiusz Bortnik
Marek Mokwa
Henryk Chomicki
Lech Gałkowski
Janusz Kaczyński
2560
2382
2347
2308
2241
1864
5
5
6
5

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
smmc
mc
mc
mmc
kc
Ic
Maciej Jędrzejowski
Mirosław Jaworski
Hieronim Halamus
Henryk Bucziński
Andrzej Sodomski
Mirosław Koziura
2520
2429
2410
2337
2189
2168
4

4
6

3
10
10
10
10
10
10
9 Skoczek Siedlce 22½ 60 10 Związek Nauczycielstwa Polskiego 20 60
1
2
3
4
5
6
kc+
Ic
Ic
Ic+
Ic+
Ic
Olgierd Cetwiński
Władysław Lipiński
Wiesław Kobryń
Bogdan Rychlik
Józef Kobryń
Tadeusz Kiryło
2293
2112
2066
2095
2165
1948

4
3

4
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
kc
Ic+
kc
kc
Ic
Ic+
Henryk Motyka
Zenon Królik
Mariusz Łaskarzewski
Teofil Zięba
January Stachowiak
Aleksander Moś
2211
2138
2229
2201
2147
2090
3
5

3

4
10
10
10
10
10
10
11 Unia Bieruń 19½ 60
1
2
3
4
5
6
I+
I
Ic
I
Ic
Ic
Bogusław Mucha
Andrzej Gromada
Adam Wilk
Tadeusz Kubicki
Krzysztof Wilk
Andrzej Wilk
2135
2000
1867
2005
2066
2047
4
3


2
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Ryszard Skrobek Śląsk-HetMaN Szopienice 9 10
2 Ryszard Wojtkowiak Poznań 10
3 Ireneusz Nowak Poznań 8 10
4 Marek Pęczkowski Panorama Szachowa 10
5 Jerzy Staniszewski PL Silna Grupa 10
6 Maciej Pac
Waldemar Kozłowski
Warszawa
Śląsk-HetMaN Szopienice
10

 

14. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

14. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2001 – 2003
13. finał | 14. finał | 15. finał
I liga
1 czerwca 2001 – 30 kwietnia 2003
Sędzia główny: Stefan Hałubek
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Śląsk – Piekary Śląskie 5 4 6 35½
2  Poznań 3 5 4 6 30
3  Lublin 3 4 4 4 5 27½
4  Katowice 3 3 4 5 27
5  Związek Nauczycielstwa Polskiego 1 3 24
6  Panorama Szachowa 2 3 4 5 23
7  Warszawa 2 1 2 3 3 5 22 6
8  Skoczek Siedlce 2 2 2 2 22 4
9  Działdowo 0 0 1 1 ½ 1 1 ½ 5
Składy drużyn
1 Śląsk – Piekary Śląskie 35½ 48 2 Poznań 30 48
1
2
3
4
5
6
mmc
smmc
mmc
mmc
mmc
mc
Tadeusz Szafraniec
Maciej Jędrzejowski
Stefan Kasperski
Aleksander Masternak
Rafael Pierzak
Tadeusz Lew
2476
2468
2407
2453
2492
2404
5
7
6


8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
mmc
kc+
kc
mmc
kc
kc
Dariusz Szczepankiewicz
Tadeusz Baranowski
Ireneusz Krygier
Ireneusz Nowak
Jaromir Dziel
Witosław Szczepankiewicz
2486
2296
2175
2414
2395
2108

4
5
6
4
8
8
8
8
8
8
3 Lublin 27½ 48 4 Katowice 27 48
1
2
3
4
5
6
mmc
mc
II
Ic
kc
II+
Wojciech Krzyżanowski
Krzysztof Wiącek
Jarosław Sawiniec
Zbigniew Głogowski
Jerzy Staniszewski
Wojciech Mazur
2487
2389
1800
1927
2222
1800
6




8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
mc
mmc
mc
mc
kc
Ic
Hieronim Halamus
Henryk Bucziński
Zbigniew Leszczyński
Waldemar Kozłowski
Andrzej Sodomski
Mirosław Koziura
2415
2320
2251
2293
2193
2077


½
6

6
8
8
8
8
8
8
5 Związek Nauczycielstwa Polskiego 24 48 6 Panorama Szachowa 23 48
1
2
3
4
5
6
mc
kc
kc
kc
Ic
Ic+
Jan Zajączkowski
Henryk Motyka
Mariusz Łaskarzewski
Teofil Zięba
January Stachowiak
Aleksander Moś
2342
2193
2224
2060
2078
2100


5

5
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
kc+
kc
kc
kc+
II
II
Antoni Krzyżanowski
Mirosław Woźnica
Marek Pęczkowski
Myśliwiec Eugeniusz
Tomasz Krysiak
Zbigniew Chołojczyk
2214
2127
2237
2023
1800
1800


4

6
8
8
8
8
8
8
7 Warszawa 22 48 8 Skoczek Siedlce 22 48
1
2
3
4
5
6
mc
mc
mc
kc
Ic+
II
Dariusz Gronkowski
Sławomir Wojtyra
Bogdan Sokolik
Mirosław Krysiak
Zbigniew Borzyński
Maciej Pac
2371
2399
2352
2122
2237
1800


5
2

8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
kc+
Ic
Ic+
Ic+
Ic
II
Olgierd Cetwiński
Władysław Lipiński
Wiesław Kobryń
Józef Kobryń
Tadeusz Kiryło
Zdzisław Stefanoff
2266
2056
2005
2127
1937
1800
5

4

2
5
8
8
8
8
8
8
9 Działdowo 5 48
1
2
3
4
5
6
I+
Ic
Ic
II+c
II
II
Marian Odachowski
Jerzy Jankowski
Kazimierz Dziawgo
Krzysztof  Stempka
Zbigniew Strzelec
Wojciech Dziawgo
2234
2030
2157
1800
1800
1800

0
1

0
1
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Wojciech Krzyżanowski Lublin 6 8
2 Maciej Jędrzejowski Śląsk – Piekary Śląskie 7 8
3 Stefan Kasperski Śląsk – Piekary Śląskie 6 8
4 Ireneusz Nowak Poznań 6 8
5 Rafael Pierzak Śląsk – Piekary Śląskie 8
6 Maciej Pac Warszawa 8

 

13. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

13. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1999 – 2001
12. finał | 13. finał | 14. finał
I liga
1 lutego 1999 – 28 lutego 2001
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Poznań 3 4 4 5 5 32½
2  Śląsk – Piekary Śląskie 3 4 3 3 3 4 29
3  Kalisz 2 3 4 3 6 28½
4  Warszawa 2 3 4 4 28
5  Białystok 3 3 4 4 27
6  Lublin 2 3 2 2 3 21½
7  Działdowo ½ 3 2 2 3 2 17½
8  Zielona Góra 1 2 2 2 17
9  Siedlce 1 0 4 4 15
Składy drużyn
1 Poznań 32½ 48 2 Śląsk – Piekary Śląskie 29 48
1
2
3
4
5
6
Dariusz Szczepankiewicz
Tadeusz Baranowski
Ireneusz Krygier
Ireneusz Nowak
Jaromir Dziel
Witosław Szczepankiewicz
2376
2274
2130
2354
2322
2096
6
4
5
6
6
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
Rafael Pierzak
Maciej Jędrzejowski
Aleksander Masternak
Tadeusz Szafraniec
Gerard Szewczyk
Tadeusz Lew
2526
2459
2459
2465
2360
2399


5
6

8
8
8
8
8
8
3 Kalisz 28½ 48 4 Warszawa 28 48
1
2
3
4
5
6
Jan Marcinkiewicz
Aleksander Marcinkiewicz
Józef Litwin
Alicja Szczepaniak
Kazimierz Winiarski
Grzegorz Krawczyk
2422
2370
2459
2287
2312
2326

4
5
5
6
4
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
Dariusz Gronkowski
Sławomir Wojtyra
Jan Kukawski
Mirosław Krysiak
Zbigniew Borzyński
Grzegorz Jacewicz
2371
2348
2311
2102
2242
1978
5

5
4

5
8
8
8
8
8
8
5 Białystok 27 48 6 Lublin 21½ 48
1
2
3
4
5
6
Mirosław Morchat
Jan Kościuk
Andrzej Raczkowski
Jan Górski
Jan Tupalski
Jacek Kujawa
2513
2393
2489
2373
2364
2101


5
4
5
6
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
Wojciech Krzyżanowski
Krzysztof Wiącek
Jerzy Sadowski
Jerzy Staniszewski
Paweł Bielak
Zbigniew Głogowski
2456
2376
1800
2256
2196
1800
5
6



4
8
8
8
8
8
8
7 Działdowo 17½ 48 8 Zielona Góra 17 48
1
2
3
4
5
6
Mirosław Antoszewski
Jacek Szczepaniak
Leszek Staszewski
Marian Odachowski
Janusz Marszałkiewicz
Kazimierz Dziawgo
2449
2258
2171
2282
1936
2239





0
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
Tadeusz Franczak
Ryszard Wojtkowiak
Grzegorz Iwiński
Marcin Łukaszewski
Witold Bębenek
Tomasz Sułkowski
2251
2289
1800
2000
2068
1800


0
3
1
4
8
8
8
8
8
8
9 Siedlce 15 48
1
2
3
4
5
6
Olgierd Cetwiński
Dariusz Kobryń
Józef Kobryń
Władysław Lipiński
Tadeusz Kiryło
Marek Kobryń
2374
1565
2100
2056
1938
1795


4
4
2
2
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Dariusz Szczepankiewicz Poznań 6 8
2 Krzysztof Wiącek Lublin 6 8
3 Leszek Staszewski Działdowo 8
4 Ireneusz Nowak
Tadeusz Szafraniec
Poznań
Śląsk – Piekary Śląskie
6 8
5 Kazimierz Winiarski
Jaromir Dziel
Kalisz
Poznań
6 8
6 Jacek Kujawa Białystok 6 8