Archiwa

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

3. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

3. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1976 – 1977
2. finał | 3. finał | 4. finał
I liga
2 kwietnia 1976 – 30 września 1977
Sędzia główny: Marian Braczko, kierownik turnieju: Wacław Maślik
System kołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1  Białystok  ● 7 6 8 57½
2  Kalisz  ● 6 5 6 4 5 6 53
3  Koszalin 2 3 4 4 6 43½
4  Olsztyn 5 5 5 39½ 12
5  Opole 3 5  ● 3 39½  8
6  Wrocław 1 2 3 3 38
7  Zielona Góra 2 3 5  ● 3 5 36½
8  Gdańsk (↓) 4 5 2 35½
9  Szczecin (↓) 4 6 35
10  Katowice (↓) 0 3 4 5 3 4 34
11  Bydgoszcz (↓) 2 2 3 4 28
Składy drużyn
1 Białystok 57½ 80 2 Kalisz 53 80
1
2
3
4
5
6
7
8
I
I
I
II
II
II
II
I
Romuald Borys
Jan Tupalski
Tadeusz Bieluczyk
Władysław Olszewski
Z.Stolnicki
Jan Górski
Małgorzata Onichimiuk (k)
Dariusz Klimaszewski (j)

7
8

6
7

7
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
kc
kc
I
kc
I
II+
II
III
Jan Marcinkiewicz
Aleksander Marcinkiewicz
Sławomir Krasowski
Jerzy Szyszka
Kazimierz Mielcarek
J.Orłowski
Z.Mielcarek (k)
E.Murawski (j)
6



8

6
5
10
10
10
10
10
10
10
10
3 Koszalin 43½ 80 4 Olsztyn 39½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
mc
I+
I
I
I
I
V
V
Lucjan Kowalczyk
Tadeusz Maszkowski
Z.Niemyński
R.Czeszewski
K.Stoltman
H.Kucharski
M.Laskowska (k)
M.Kowalczyk (j)

7
4


4
4
6
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
kc+
kc+
kc
I
I
II+
I
III
Bohdan Daniszkowicz
Józef Babiak
Jerzy Stempka
Krzysztof Gregorczyk
Ryszard Sternik
Andrzej Gregorczyk
Barbara Brymas (k)
Jacek Bitowt (j)


7

5


1
10
10
10
10
10
10
10
10
5 Opole 39½ 80 6 Wrocław 38 80
1
2
3
4
5
6
7
8
kc
I
I
I
I
I
I
bk
Józef Kuczyński
S.Kamiński
W.Łużny
Wiktor Kocoń
Wojciech Dobrzyński
Tadeusz Przewrocki
J.Kandora (k)
Edwin Kocem (j)
4
8


6

6
7
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
kc
kc
kc
I
I
II+
bk
I
Wacław Maślik
Witold Bielecki (jako zastępca)
Wojciech Radecki
M.Franek
J.Knap
S.Tomczyński
D.Maślik (k)
Cezary Balicki (j)



6



5
10
10
10
10
10
10
10
10
7 Zielona Góra 36½ 80 8 Gdańsk 35½ 80
1
2
3
4
5
6
7
8
mc
kc+
I+
I
II+
II
bk
III
Jerzy Polański
Zygfryd Raginia
Edward Polański
H.Biesiadecki
T.Maniewski
J.Kwiatkowski
A.Polańska (k)
Waldemar Szylko (j)

6
3
4
6

5
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
kc
kc
I
I
I
I
II
III
Stanisław Szczepaniec
Jerzy Kot
Piotr Sobolewski
A.Sadowski
T.Piotrowski
A.Piątek
Anna Łobacz (k)
Juliusz Kiszkis (j)

2

4



5
10
10
10
10
10
10
10
10
9 Szczecin 35 80 10 Katowice 34 80
1
2
3
4
5
6
7
8
kc+
I
I
I
II
II
I
II
Czesław Ambrosewicz
Eugeniusz Ciszewski
Kazimierz Merklejn
J.Karolak
B.Borucki
J.Daniuk
Wiesława Zając (k)
Janusz Rupental (j)
2
5

5
4

7
3
10
10
10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
6
7
8
I+
I
I
I
II+
I
I
II
E.Krafczyk
Jerzy Jończyk
Stefan Cieśla
F.Palik
T.Berger
Andrzej Danysz
Barbara Mnochy (k)
Czesław Sajko (j)



2


7
10
10
10
10
10
10
10
10
11 Bydgoszcz 28 80
1
2
3
4
5
6
7
8
kc+
I
I
I
II+
I
I
I
Jerzy Pokojowczyk
Julian Gralka
Mieczysław Windorpski
Henryk Bieluszewski
H.Łangowski
Stanisław Stępniak
Maria Bauza (k)
Waldemar Hanasz (j)

0
6

4
3
0
6
10
10
10
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Romuald Borys Białystok 10
2 Aleksander Marcinkiewicz Kalisz 10
3 Tadeusz Bieluczyk Białystok 8 10
4 Władysław Olszewski Białystok 10
5 Kazimierz Mielcarek Kalisz 8 10
6 A.Piątek Gdańsk 10
7 Wiesława Zając
Barbara Mnochy
Szczecin
Katowice
7 10
8 Dariusz Klimaszewski
Edwin Kocem
Białystok
Opole
7 10
II liga
III liga
Sędzia główny: Ulrich Jahr Sędzia główny: Hieronim Dyrka
1 Jelenia Góra (↑) 52 1 Ogniwo (↑) 53
2 Warszawa (↑) 50½ 2 Olsztyn II (↑) 52
3 Lublin (↑) 47 3 Jelenia Góra II (↑) 49
4 Koszalin II 45 4 Lublin II (↑) 45½
5 Wrocław II 39½ 5 Koszalin III 40½
6 Gdańsk II (↑) 38½ 6 Szczecin II 39½
7 Bydgoszcz II (↓) 35  7 Kraków II 38½
8 Kraków 33  8 Gdańsk III 35½
9 Toruń (↓)  31½  9 Katowice III 35
10 Katowice II (↓)  26½  10 Wrocław III 27
11 Rzeszów (↓)  24½  11 Tarnów 25½

 

Comments are closed.