Archiwa

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Korespondencyjnych

1973 – 1974
1. finał | 2. finał | 3. finał
I liga
20 lutego 1973 – 15 listopada 1974
Kierownik turnieju: Stanisław Mierzejewski
System dwukołowy, 8 szachownic 1 2 3 4 5 6 7
1  Białystok 12 10 15½ 14 14 73
2  Opole 4 9 10½ 13½ 12 12 61
3  Wrocław 7 11 9 10½ 12 58
4  Gdańsk 6 5 11½ 10 46½
5  Bydgoszcz ½ 7 11 34
6  Łódź (↓) 2 4 6 5 31
7  Śląsk (↓) 2 4 4 30½
Składy drużyn
1 Białystok 73 96 2 Opole 61 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Jan Górski
Bogdan Bieluczyk
Edward Radziszewski
Romuald Borys
Tadeusz Bieluczyk
Jan Tupalski
Małgorzata Onichimiuk (k)
Stanisław Sokołowski (j)
10
11
7



11½
10
12
12
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
7
8
Ernest Kocem
Andrzej Demitrów
W.Miezienin
Józef Kieś
Jerzy Nawrat
S.Kamiński
A.Kocem (k)
P.Teichman (j)




7
8
10
9
12
12
12
12
12
12
12
12
3 Wrocław 58 96 4 Gdańsk 46½ 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Wacław Maślik
Jerzy Kocur
Wojciech Radecki
M.Drath
Ryszard Skrobek
W.Maciszewski
Henryka Jochelson (k)
Andrzej Dzieniszewski (j)
7
9
7

10½
7

12
12
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
7
8
Marcin Banaszek
Stanisław Górkiewicz
Winfried Kulling
A.Sadowski
T.Piotrowski
Piotr Sobolewski
Z.Piątek (k)
Leszek Łobacz (j)


8
4
7

2
8
12
12
12
12
12
12
12
12
5 Bydgoszcz 34 96 6  Łódź 31 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Jerzy Jabłoński
Henryk Bieluszewski
Z.Sławiński
Ulrich Jahr
Józef Klugiewicz
Edmund Wojnowski
Maria Bauza (k)
Z.Kowal (j)


3

2

8
3
12
12
12
12
12
12
12
12
1
2
3
4
5
6
7
8
Romuald Bujnicki
A.Baran
Ryszard Kwieciński
Ryszard Wolny
Waldemar Świć
J.Kunce
A.Owczarz (k)
Z.Bogucki (j)
4
6
4
9
7
1
0
0
12
12
12
12
12
12
12
12
7 Śląsk 30½ 96
1
2
3
4
5
6
7
8
Emil Olej
S.Korzeniowski / Dziadek
E.Riedel
K.Gertuda
J.Koralewski
T.Berger
G.Pinkowa (k)
S.Michalski (j)



6
2

4
12
12
12
12
12
12
12
12
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jan Górski Białystok 10 12
2 Bogdan Bieluczyk Białystok 11 12
3 Winfried Kulling Gdańsk 8 12
4 Ryszard Wolny Łódź 9 12
5 Ryszard Skrobek Wrocław 10½ 12
6 Piotr Sobolewski Gdańsk  8½ 12
7 Małgorzata Onichimiuk (k) Białystok 11½ 12
8 Stanisław Sokołowski (j) Białystok 10 12
II liga
III liga
1 Koszalin (↑) 58½ 1 Olsztyn (↑) 60
2 Szczecin (↑) 49 2 Bydgoszcz II (↑) 42½
3 Opole II 48 3 Gdańsk II 39½
4 Kraków 46½ 4 Zielona Góra 38
5 Warszawa 46 5 Opole III 35½
6 Wrocław II (↓) 44½ 6 Rzeszów 24½
7 Śląsk II (↓) 43½

 

Comments are closed.