Drużynowi Mistrzowie Polski

Drużynowi Mistrzowie Polski w szachach korespondencyjnych

Edycja DMP Tr Termin N+1 B Drużynowy Mistrz Polski Skład drużyny Kapitan drużyny
1 p 1971-1972 6 Opole I E. Kocem, A. Demitrow, J. Kuczyński, S. Kamiński, W. Dobrzyński, J. Kies
2 p 1973-1974 8 Białystok J. Górski, B. Bieluczyk, E. Radziszewski, R. Borys, T. Bieluczyk, J. Tupalski, M. Onichimiuk, S. Sokołowski
3 p 1976-1977 8 Białystok R. Borys, J. Tupalski, T. Bieluczyk, W. Olszewski, Z. Stolnicki, J. Górski, M. Onichimiuk, D. Klimaszewski
4 p 1978-1980 8 Białystok R. Borys, J. Tupalski, E. Radziszewski, W. Olszewski, T. Bieluczyk, J. Górski, A. Krajewska, J. Raczkowski
5 p 1980-1982 8 Białystok R. Borys, J. Tupalski, E. Radziszewski, J. Kościuk, T. Bieluczyk, J. Górski, M. Brzozowska, A. Raczkowski
6 p 1983-1985 8 Białystok T. Bieluczyk, R. Borys, J. Tupalski, E. Radziszewski, J. Kościuk, J. Górski, M. Tupalska, Z. Bieńkowski
7 p 1985-1987 8 Konin Z. Kulczewski, M. Maciejewski, A. Białkowski, W. Walaszczyk, A. Świątnicki, J. Kaczmarek, A. Szymańska, W. Meczynski
8 p 1988-1990 11 6 ZNP J. Babiak, S. Mierzejewski, S. Świerczyński, R. Izdebski, R. Probola, B. Kusiński
9 p 1990-1992 11 6 Bielsko-Biała M. Matlak, M. Jaworski, A. Mróz, J. Matlak, A. Szczesiak, A. Misiuga Jacek Matlak
10 p 1992-1994 11 6 Bielsko-Biała M. Matlak, M. Jaworski, H. Seifert, J. Matlak, A. Misiuga, M. Górecki Jacek Matlak
11 p 1994-1996 11 6 Białystok R. Borys, J. Kościuk, J. Tupalski, J. Górski, A. Raczkowski, D. Cimicki
12 p 1997-1998 11 6 Kalisz J. Marcinkiewicz, A. Marcinkiewicz, J. Litwin, A. Szczepaniak, A. Dera, K. Winiarski
13 p 1999-2001 9 6 Poznań D. Szczepankiewicz, T. Baranowski, I. Krygier, I. Nowak, J. Dziel, W. Szczepankiewicz
14 p 2001-2003 9 6 Śląsk Piekary Śl. T.Szafraniec, M.Jędrzejowski, S.Kasperski, A.Masternak, R.Pierzak, T.Lew Rafael Pierzak
15 p 2003-2005 11 6 “Śląsk-HetMaN Szopienice” Katowice R.Skrobek, T.Szafraniec, S.Kasperski, A.Masternak, R.Pierzak/M.Nowakowski, W.Kozłowski Rafael Pierzak/ Tadeusz Szafraniec
16 p 2005-2007 7 6 Poznań D.Szczepankiewicz, R.Wojtkowiak, I.Nowak, W.Szczepankiewicz, T.Baranowski, I.Krygier Dariusz Szczepankiewicz
17 (1email) e 2003-2005 14 4 Imperium Szachów W.Niewiadomski, D.Domagała/R.Wojtkowiak, G.Krawczyk, Z.Sanner Wiesław Niewiadomski
18 (2email) e 2005-2006 11 4 Imperium Szachów W.Niewiadomski, R.Wojtkowiak, G.Krawczyk, Z.Sanner Wiesław Niewiadomski
19 (3serwer) s 2006-2009 14 4 Imperium Szachów W.Niewiadomski, M.Jaworski, W.Ciążela, F.Stanach Wiesław Niewiadomski
20 s 2011-2012 6 4 “HetMaN Szopienice” Katowice R.Pierzak, D.Szczepankiewicz, M.Nowakowski, J.Pietrzak Tadeusz Szafraniec
21 s 2013-2014 8 4 Kielce-1 P.Walczak, R.Szymański, A.Złotkowski, T.Walczak Piotr Walczak
22 s 2015- 9 4 Lublin J.Sawiniec, J.Staniszewski, W.Krzyżanowski, D.Frączek Wojciech Krzyżanowski
23

===

Legenda:

  • Tr = sposób przekazywania posunięć
  • p=poczta, e=email, f=faks, s=serwer
  • N+1=Ilość drużyn w finale
  • B=ilość szachownic