6 Puchar Świata ICCF Weteranów (6VWC) – zapisy wyłącznie bezpośrednio do organizatora

W związku z dużą popularnością pierwszej edycji Pucharu Świata Weteranów Kongres ICCF w Bułgarii w 2008 roku zdecydował kontynuować rozgrywki każdego roku.

Niemiecka Federacja Szachów Korespondencyjnych (BdF) zobowiązała się przeprowadzić piątą oraz szóstą edycję VWC. Eliminacje 6 Pucharu Świata ICCF Weteranów rozpoczną się 01.09.2013.

Zawody zostaną zorganizowane w trzech etapach: eliminacje, półfinały i finał. Liczba awansujących do każdego etapu jest uzależniona od ilości zgłoszeń. Grupy na każdym etapie będą składały się z 13 zawodników (12 partii), rozgrywki będą prowadzone na serwerze z tempem 10 posunięć w ciągu 40 dni. Każdy etap powinien zakończyć się w ciągu 18 miesięcy, daty ich zakończenia zostaną podane w komunikacie startowym.

W Pucharze Świata ICCF Weteranów może zagrać każdy zawodnik, który w dniu rozpoczęcia zawodów skończył 60 lat.

Ilość zgłoszeń od każdego zawodnika w eliminacjach nie jest ograniczona, jednak można zakwalifikować się najwyżej do dwóch grup półfinałowych, a do finału tylko z jednego miejsca.

Zgłoszenia za pośrednictwem KSzGK były przyjmowane do dnia 15.07.2013. Z całego świata napłynęło prawie 400 zgłoszeń, z czego z Polski 19. Stan zgłoszeń jest publikowany przez organizatora co jakiś czas na stronie ICCF.

Obecnie zgłoszenia można dokonać jedynie za pośrednictwem:

  1. systemu zgłoszeń bezpośrednich (DE), do dnia 30.07.2013, wpisowe ok.19EUR (za 1 grupę), płatne kartą kredytową poprzez PayPal (jeśli ktoś nie ma konta PayPal – system poprowadzi, założenie konta trwa kilka minut). Link do zgłoszeń bezpośrednich na stronie ICCF będzie wkrótce dostępny w zakładce New Events (tu kliknąć “Enter” obok nazwy turnieju). Wcześniej należy zalogować się na swoje konto ICCF.

W razie awansu do dalszego etapu rozgrywek wpisowego już się nie wnosi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich weteranów szachowych do udziału w zawodach, aby zasmakować królewskiej gry oraz nawiązać lub odświeżyć swoje kontakty z przyjaciółmi na całym świecie!

Comments are closed.