Druga edycja Europejskiego Drużynowego Memoriału Thora Lövholta dla średniaków

Europejski Drużynowy Memoriał Thora Lövholta dla „średniaków” – druga edycja

Otrzymaliśmy zaproszenie do turnieju drużynowego poświęconego pamięci Thora Lövholta, byłego przewodniczącego Norweskiej Federacji Szachów Korespondencyjnych. Jest to turniej przeznaczony dla zawodników o średniej sile gry, czyli rankingu poniżej 2300. Turniej wystartuje we wrześniu 2013. Nie trzeba płacić wpisowego.

Do pierwszej edycji Memoriału Thora Lövholta zgłosiło się 30 drużyn narodowych spośród 36 federacji. Należy nadmienić, że Polska reprezentacja gra w finale tej edycji pod wodzą kol.Zdzicha Sannera z Grudziądza.

=======

Każda federacja członkowska może zgłosić jedną drużynę. W skład drużyny wchodzi 6 zawodników podstawowych oraz zawodnicy rezerwowi. Każdy z zawodników będzie grał 8-12 partii w zależności od ilości zgłoszonych drużyn z innych krajów. Zawody są dwuetapowe (eliminacje, a następnie finał) i rozgrywane będą na serwerze, tempo gry: 40d/10pos.

Kryteria dla poszczególnych szachownic:

szach Ranking max
1-2 2299
3-4 2249
5-6 2199

Wszyscy zawodnicy muszą spełniać powyższe kryteria rankingowe na dwóch ostatnich listach rankingowych (dla rundy eliminacyjnej obowiązują listy 2013/2 oraz 2013/3). Uwaga: zawodnicy, których ranking wzrośnie ponad założone kryteria dla rundy eliminacyjnej będą nadal uprawnieni do udziału w finale w razie awansu drużyny. Jednakże zawodnik zastępujący będzie musiał spełniać wymogi rankingowe.

Do polskiej drużyny mogą kandydować zawodnicy o stałym rankingu ICCF, czyli po rozegraniu minimum 30 partii. W zgłoszeniu zawodnik powinien podać: -imię i nazwisko, numer identyfikacyjny ICCF, adres zamieszkania, ważny adres e-mail (zgodny z tym w profilu konta ICCF) oraz czy pełnił już funkcję kapitana drużyny w rozgrywkach korespondencyjnych.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: kszgk.turnieje@gmail.com do dnia 10.08.2013.

Około 15.08.2013 zostanie ogłoszony skład drużyny (w tym rezerwowi), która będzie reprezentowała Polskę w tym memoriale.

==========

Krótka notka biograficzna

Thor Lövholt (20.4.1932 – 27.11.2009)

  • przewodniczący Norweskiej Federacji Szachów Korespondencyjnych w latach 2000-2006, w którym to okresie uzdrowił trudną sytuację ekonomiczną federacji;
  • mistrz Norwegii weteranów;
  • wykonywał szereg zawodów w ciągu swojego życia, był nauczycielem oraz niezależnym biznesmenem;
  • od 1983 mieszkał w Stavern w Norwegii.

============

Comments are closed.