20 Olimpiada ICCF (eliminacje) została uruchomiona

Olimpiady są drużynowymi Mistrzostwami Świata.

20 Olimpiada jest rozgrywana za pośrednictwem serwera ICCF w dwóch etapach: eliminacje oraz finał. Drużyna liczy sześciu zawodników. Eliminacje startują 10.12.2012, nie mają określonej daty zakończenia.

Do eliminacji zgłosiło się 46 drużyn narodowych. Średni ranking wszystkich drużyn 2401. Zostały one rozmieszczone w 5 grupach (4 grupy po 9 drużyn i 1 grupa 10 drużyn).

Polska (10-ta drużyna spośród startujących) została umieszczona w grupie 1. Teoretycznie mamy szanse na awans.

ICCF Olympiad 20 Preliminaries – Section 01 (lista drużyn wg rankingu)

TC Wojnar, Mariusz

Kapitan zwycięskiej drużyny w 20 DMP (i zarazem prezes klubu) “HetMaN Szopienice” z Katowic, która jest wielokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski zarówno w szachach bezpośrednich jak i korespondencyjnych – Tadeusz Szafraniec, otrzymał misję sformowania drużyny olimpijskiej.

Warto przypomnieć, że kolega Tadeusz osiągnął ogromny sukces, zarówno organizacyjny jak i sportowy, zdobywając brązowy medal podczas 13 Olimpiady zakończonej w 2009 roku, gdyż był selekcjonerem, kapitanem i jednocześnie zawodnikiem ówczesnej drużyny.

Przedstawił on propozycję składu reprezentacji Polski (6 szachownic + kapitan drużyny), która została w pełni zaakceptowana.

Trzon drużyny stanowią zawodnicy drużyny „HetMaN Szopienice”, którzy startowali w 20 DMP i zdobyli tytuł mistrzowski (koledzy Rafael, Darek i Mirek).

Są to również w dużej mierze Ci sami, którzy uzyskali awans do finału 19 Olimpiady (koledzy Darek, Waldek, Tadeusz i Mirek) pomimo, że rozgrywki w eliminacjach jeszcze się nie zakończyły. Jeszcze raz serdeczne gratulacje!

Brązowi medaliści olimpijscy z finału 13 Olimpiady to koledzy Darek, Waldek oraz Tadeusz!

W składzie mamy też czterech Mistrzów Polski (koledzy Rafael, Waldek, Tadeusz i Mirek) oraz czterokrotnego (!) wicemistrza Polski (Darek).

Najsłabszym ogniwem drużyny jest kolega Mariusz (czyli piszący te słowa 🙂 ), który w finale IMP był zaledwie szósty, chociaż ostatnio wygrał turniej arcymistrzowski (WS/GMN/025) ocierając się o normę GM (brakło 0.5pkt).