Eric Ruch powitany w Polsce

Prezydent ICCF, Eric Ruch z Francji, przebywał dwa dni 20-21.10.2011 na Kongresie FIDE (http://www.fidecongress2011.pl/en) w Krakowie.

W dniu 20.10.2011 w godzinach wieczornych po obradach Kongresu w Hotelu Europejskim został powitany na nieoficjalnym spotkaniu przez delegata Polski do ICCF Mariusza Wojnara oraz naszego kolegę z Krakowa Piotra Walczaka.

Mieliśmy okazję porozmawiać chwilę z IA Andrzejem Filipowiczem (wspierającym organizatora Kongresu FIDE), a następnie z Prezesem PZSzach Tomaszem Sielickim (z lewej). Wywiązała się intensywna dyskusja na temat różnic pomiędzy szachami bezpośrednimi oraz korespondencyjnymi.

 

 

 

 

 

Wraz z Piotrem (z lewej) podczas krótkiego spaceru po Starym Mieście zaprezentowaliśmy prezydentowi ICCF (w środku) namiastkę Krakowa, a następnie spędziliśmy kilka miłych chwil w „Jamie Michalika” (rok założenia 1895). To najsławniejsza kawiarnia artystyczna o ponad stuletnich tradycjach literackich. Tu powstał Kabaret Zielony Balonik oraz narodził się Duch Młodej Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Takich wież szachowych (o gigantycznej wysokości 3.20 m) rozmieszczono w Krakowie ponad 180!

To wieże promujące trzy prestiżowe wydarzenia w 2011 roku: Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach, Wielką Wystawę Wież Szachowych oraz 82 Kongres Międzynarodowej Federacji Szachowej. Po 200-dniowym pobycie w Krakowie czeka je podróż dookoła świata. Odwiedzą między innymi targi Turystyczne w Berlinie, Odessie i Londynie.

 

Comments are closed.