3 Drużynowe Mistrzostwa Regionalne organizowane przez Walię

Drużynowe Mistrzostwa Regionalne to odbywające się co dwa lata zawody drużynowe organizowane przez Walijską Federację Szachów Korespondencyjnych (the Welsh Correspondence Chess Federation –  WCCF) i otwarte dla drużyn z dowolnego kraju na świecie. Turniej rozpoczyna się w pierwszym kwartale nieparzystych lat.

Drużyny muszą reprezentować o szczebel niższą jednostkę podziału administracyjnego danego kraju; może to być stan, hrabstwo, prowincja, terytorium itp. W przypadku Polski to województwo lub region. Nazwy w języku angielskim są dostępne na Wikipedii.

Uprawnienie do gry w danej drużynie określa osoba kapitana drużyny, jednakże organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia któregokolwiek z zawodników lub całej drużyny bez podania przyczyny. Dopuszcza się wielokrotne zgłoszenia z tego samego regionu (na przykład drużyna A i B).

Po sukcesie drugiej (2019) edycji, trzecia (2021) edycja rozpocznie się 17 stycznia 2021 roku.

Struktura

Drużyny składają się z 4 zawodników, każdy zawodnik gra 1 partię przeciwko innym zawodnikom na tej samej szachownicy.

Będzie jeden lub więcej szczebli rozgrywek, 13-15 drużyn na każdym szczeblu.

Przydział do pierwszej ligi będzie następujący:

  • 6 pierwszych drużyn z 1 ligi 2 sezonu
  • 2 pierwsze drużyny z 2 ligi 2 sezonu (awansujące)
  • Wszelkie wakaty zostaną obsadzone ściśle według rankingu

Zwycięzka drużyna szczebla pierwszego (1 Liga – Division One) zostanie ogłoszona mistrzem regionalnym, pierwsza i druga drużyna niższego szczebla uzyska awans, ostatnia i przedostatnia drużyna spadną do niższego szczebla rozgrywek.

Nowe drużyny zwykle wchodzą do najniższej ligi, chyba że za zgodą Komitetu Wykonawczego WCCF. Drużyny zawierające mniej niż trzech zawodników z poprzedniego sezonu będą uważane za nowe drużyny.

Zasady

Obowiązują aktualne przepisy ICCF w dniu startu turnieju.

Zdecydowanie zachęca się kapitanów drużyn do układania szachownic według kolejności rankingu, a WCCF zastrzega sobie prawo do egzekwowania kolejności rankingowej w celu skorygowania szkodliwego wpływu na dostępność norm. Ten sam zawodnik nie może reprezentować więcej niż jednej drużyny podczas turnieju ani zajmować więcej niż jednej szachownicy dla tej samej drużyny.

Ponieważ Drużynowe Mistrzostwa Regionalne są turniejem zatwierdzonym przez ICCF, normy na tytuły mogą być dostępne w zależności od rankingu na poszczególnych szachownicach.

Tempo gry

Partie będą rozgrywane na serwerze ICCF tempem typu Triple Block – czas trwania turnieju do 700 dni. Wyjaśnienie idei tempa gry można znaleźć na stonie KSzK w poście „Tempo gry typu Triple Block” lub stronie z przepisami ICCF (Triple Block System).

Rozpoczęcie turnieju: 2021-01-17

Zgłoszenia

Wpisowe od drużyny wynosi 20 GBP, jednakże jest ono obniżone do 15 GBP, jeśli kapitan drużyny jest członkiem WCCF Premium lub międzynarodowym.

Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać do organizatora, którym w obecnej edycji jest Austin Lockwood (secretary@welshccf.org.uk) do 2021-01-03. Wpisowe należy uregulować za pośrednictwem PayPal (za pośrednictwem strony federacji walijskiej  lub bezpośrednio na adres: treasurer@welshccf.org.uk, należy podać nazwę drużyny) lub przelew bankowy.

Nagród nie ma, ale członkowie zwycięzkiej drużyny każdego szczebla otrzymają dyplomy; ponadto zwycięska drużyna najwyższego szczebla nie musi płacić wpisowego przy zgłoszeniu w kolejnym sezonie.

Poprzedni zwycięzcy

Sezon 1 (2017)

Sezon 1 był rozgrywany systemem kojarzeń Huttona

Season 2 (2019)

Od sezonu 2 turniej przeszedł do bardziej konwencjonalnego formatu gry każdy z każdym

KSzK nie pośredniczy w zgłoszeniach!

Comments are closed.