Archiwa

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

Turniej otwarty ICCF Lockdown Open

Organizacja turnieju

Podczas gdy ligi szachowe na całym świecie zamknęły swoje drzwi z powodu ograniczeń związanych z COVID-19, szachy korespondencyjne trwają. Na cześć wszystkich szachistów, którzy ulegli tej strasznej chorobie, ICCF ogłasza wyjątkowy jednorazowy turniej „ICCF Lockdown Open”. Jest on otwarty dla wszystkich szachistów na całym świecie, w szczególności witamy zawodników, którzy obecnie nie mogą grać w szachy z powodu blokady krajowej. ICCF przekaże 100% opłat z wpisowego z tego turnieju na Fundusz Solidarności COVID-19 dla Światowej Organizacji Zdrowia.

Turniej będzie przebiegał w dwóch etapach i rozgrywany będzie systemem Silli za pośrednictwem serwera ICCF. Grupy eliminacyjne oraz finał w zależności od ilości zgłoszeń będą liczyły po około 80-100 zawodników, każdy rozgrywał będzie 12 partii.

Tempo typu Triple Block: 650 dni (75/50/4) [dla turnieju trwającego 650 dni, z początkową rezerwą (w banku) 75 dni oraz inkrement (ilość dni dodawana po każdym posunięciu ale tylko przez pierwsze 50 posunięć) wynoszący 4 dni]. Wyjaśnienie idei tempa gry można znaleźć na stonie KSzK we wpisie „Tempo gry typu Triple Block” lub na stronie z przepisami ICCF (Triple Block System). Turniej podlega ocenie rankingowej, w finale możliwe normy na tytuły.

Rozpoczęcie eliminacji: 2020-06-30.

Rozpoczęcie finału: czerwiec 2022.

Zgłoszenia

Zgłoszenia wyłącznie poprzez system zgłoszeń ICCF. Po zalogowaniu się na swój profil należy wybrać odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” (lub kliknąć na ten link, który kieruje bezpośrednio do turnieju) oraz wybrać rejestrację przez system zgłoszeń bezpośrednich (DE) lub rejestrację za pośrednictwem krajowej federacji, co jest w zasadzie jednoznaczne z wyborem płatności wpisowego; dopuszcza się zgłoszenia wielokrotne, jednak ich ilość jest ograniczona do ilości uruchamianych grup.
Wpisowe płatne w zależności od wybranego sposobu rejestracji:
  • za pośrednictwem krajowej federacji KSzK 30zł (za jedną grupę) (płatne na konto podane w Komunikacie KSzK; kopię potwierdzenia wpłaty należy przesłać do delegata). Zgłoszenia do 2020-06-15.
  • za pośrednictwem systemu zgłoszeń bezpośrednich DE ok. 6,24€ (płatne za pośrednictwem PayPal bezpośrednio do organizatora; nie jest konieczne posiadanie konta PayPal w celu dokonania tej płatności.). Zgłoszenia do 2020-06-20.

Zawodnicy zostaną rozmieszczeni przez organizatora w grupach w miarę możliwości losowo, jednakże zostanie wzięty pod uwagę podział geograficzny jak też konieczność osiągnięcia w miarę równego średniego rankingu.

Kwalifikacje

Awans do finału (decyduje punktacja pomocnicza) uzyska 10 pierwszych zawodników każdej grupy eliminacyjnej.

Jakkolwiek ilość zgłoszeń w eliminacjach nie jest ograniczona to zawodnik może uzyskać nie więcej jak jedno miejsce w finale.

Nagrody

Nagrody pieniężne nie będą przyznawane, ponieważ 100% wpisowego zostanie przekazane do Funduszu Solidarności COVID-19 dla Światowej Organizacji Zdrowia, jednak dodatkowe nagrody mogą być dostępne w zależności od ustaleń z ewentualnymi sponsorami. Trzech pierwszych zawodników turnieju finałowego otrzyma medale i dyplomy (decyduje punktacja pomocnicza).

Comments are closed.