3 otwarty międzynarodowy turniej federacji wenezuelskiej (Celso Sánchez)

Opis turnieju

IM Celso Sánchez Pouso

Wenezuelska Federacja Szachów Korespondencyjnych (Postal Chess Federation of Venezuela FEDAPVEN) organizuje 3 międzynarodowy turniej otwarty z okazji 7 rocznicy powstania swojej federacji oraz w hołdzie dla wenezuelskiego szachisty IM Celso Sánchez Pouso. Jego największe osiągnięcia to:

Więcej informacji o tym zawodniku na stronie ICCF dotyczącej federacji wenezuelskiej.

Zawody zostaną rozegrane w 6 grupach rankingowych A, B, C, D, E i F (lista rankingowa 2020/1). Zawodnicy zostaną przydzieleni do poszczególnych grup przez organizatora.

Grupa Kategoria Ilość zawodników
A 5-8 (2351-2450) 11-13
B 1-4 (2251-2350) 11-13
C I-L (2151-2250) 11-13
D E-H (2051-2150) 11-13
E A-D (1951-2050) 9-11
F brak (poniżej 1951) 9-11
Organizator (TO) César Jesús Reyes Maldonado (VEN)
Sędzia (TD) IA Juan Martello (ARG)

Tempo gry

Partie będą rozgrywane na serwerze ICCF tempem typu Triple Block (czas trwania turnieju do 400 dni) i podlegają ocenie rankingowej; tam gdzie to możliwe przewiduje się normy na tytuły. Zawody będą przebiegać jednoetapowo. Wyjaśnienie idei tempa gry można znaleźć na stonie KSzK w poście „Tempo gry typu Triple Block” lub stronie z przepisami ICCF (Triple Block System).

Rozpoczęcie turnieju: 2020-01-15

Nagrody

Zwycięzca (decyduje puntacja pomocnicza) otrzyma nagrodę w wysokości:

 • 50 USD w każdej z grup A;
 • 40 USD w każdej z grup B;
 • 30 USD w każdej z grup C;
 • 25 USD w każdej z grup D;
 • 20 USD w każdej z grup E;
 • 15 USD w każdej z grup F.

Zgłoszenia 

są przyjmowane do 2019-12-28 bezpośrednio przez organizatora César Jesús Reyes Maldonado (cesarreyesm@yahoo.es), jak podano niżej.

Wpisowe wynosi 13 USD (+prowizja)/1 grupa i jest płatne poprzez:

Płatność poprzez PayPal jest jednocześnie zgłoszeniem, w którym należy podać imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer identyfikacyjny ICCF oraz ilość grup. Zgłoszenia może dokonać również inna osoba posiadająca konto PayPal.

Zgłoszenia są rejestrowane na stronie organizatora.

Uwagi

 1. Zgłoszenia wielokrotne do daty zamknięcia rejestracji są dopuszczalne o ile zostanie utworzone tyle grup.
 2. Zamknięcie rejestracji następuje 28 grudnia dla grup, które są skompletowane do maksymalnej liczby uczestników.
 3. Między 29 grudnia a 1 stycznia grupy skompletowane do maksymalnej liczby uczestników zostaną umieszczone na serwerze i uruchomione.
 4. Przedłużenie rejestracji nastąpi od 29 grudnia, aż grupy zostaną skompletowane do maksymalnej liczby uczestników. Po czym każda z nich zostanie umieszczone na serwerze ICCF i uruchomiona.
 5. Organizator będzie się starał w każdej grupie utrzymać równowagę, zarówno w zakresie średniego rankingu, jak i liczby krajów. Wyjątkiem od tej reguły będą dodatkowe grupy, które zostaną utworzone po 28 grudnia, w celu uzupełnienia maksymalnej lub minimalnej liczby uczestników dodatkowymi zgłoszeniami oraz zawodnikami zarejestrowanymi więcej niż raz.
 6. Umieszczenie zawodników z rankingiem wyższym lub niższym niż wymagany w grupie jest dozwolony, o ile zostanie zachowana stosowna kategoria. Dotyczy to wyłącznie grup, których rejestracja nastąpi po 28 grudnia. Celem jest zapewnienie maksymalnej lub minimalnej liczby uczestników grupy.

KSzK nie pośredniczy w zgłoszeniach!

Comments are closed.