Kongres ICCF 2015

Kongres 2015 – Cardiff (Walia)

ICCF-congress-2015-Cardiff00Na Kongresie ICCF 2014 w Sydney (Autralia) delegat Walii Austin Lockwood przedstawił propozycję organizacji kongresu, która została zaakceptowana. Rozpoczął on przygotowania do kongresu, który odbędzie się w dniach od 2015-08-16 do 2015-08-22 w hotelu Mercure Holland House.

Hotel Mercure Holland House (4-gwiazdkowy) jest dogodnie usytuowany w centrum miasta i oferuje basen, siłownię oraz spa. Główna dzielnica handlowa oddalona jest od obiektu o 5 minut spacerem. Hotel oddalony jest zaledwie o 5 minut jazdy od dzielnicy Cardiff Bay, słynącej z licznych restauracji i barów usytuowanych nad samym morzem. Do dworca kolejowego Queen Street można dotrzeć z obiektu spacerem w niecałe 10 minut.

Cardiff – miasto w Wielkiej Brytanii, stolica i największe miasto Walii. Jest położone nad rzeką Taff, u jej ujścia do Kanału Bristolskiego. Powstało jako osiedle rzymskie z I-II wieku, później rozbudowane przez Normanów. Stolicą Walii został 20 grudnia 1955 r. Port w Cardiff, znany jako Tiger Bay, był przez wiele lat jednym z największych portów na świecie. Populacja Cardiff wynosi ok. 346 tys. (2011).

Walia – autonomiczna część Wielkiej Brytanii posiadająca własny parlament (jednak o ograniczonych kompetencjach), jedna z czterech części składowych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz celtycka kraina historyczna, położona w południowo-zachodniej części wyspy Wielka Brytania, na zachód od Anglii, nad Morzem Irlandzkim i Celtyckim. Walię zamieszkuje ok. 3 mln osób. Język urzędowy to walijski i angielski. Flaga Walii nazywa się The Dragon of Cadwallader.

Więcej informacji na temat Kongresu na stronie organizatora,  Walijskiej Federacji Szachów Korespondencyjnych – Welsh Correspondence Chess Federation (Ffederasiwn Gwyddbwyll Ohebol Cymru).

=============================

Relacje dotyczące Kongresu 2015:

=============================