Mecz Polska-USA 2015 uruchomiony

Z Dennisem Dorenem, osobą odpowiedzialną za mecze międzypaństwowe USA, ostatecznie uzgodniliśmy rozegranie meczu międzypaństwowego na 40 szachownicach (za pośrednictwem serwera). Kapitanem reprezentacji USA jest Wolff Morrow. Kapitanem reprezentacji Polski jest Rafael Pierzak.

Składy naszych drużyn są bardzo zbliżone – średni ranking USA wynosi 2167 a Polski 2170. Zagospodarowaliśmy wszystkich chętnych z naszej strony.

Mecz oficjalnie startuje w dniu 2015-05-01, ale grę można już rozpocząć. Mecz sędziuje tradycyjnie sędzia międzynarodowy (IA) George Pyrich ze Szkocji, który z pochodzenia jest Polakiem.

Obowiązują aktualne przepisy gry ICCF (ważne od 2015-01-01), dostępne na stronie KSzK w zakładce „Przepisy„. Tempo gry – standardowe: 50 dni/10 posunięć z dublowaniem czasu po 20 dniach. Partie podlegają ocenie rankingowej. Ponadto w tym meczu jest możliwość reklamowania wyniku (wygranej lub remisu) po przejściu do końcówki 6‑bierkowej. Należy pamiętać, że w razie wygranej w takiej sytuacji nie ma zastosowania zasada 50 posunięć bez bicia lub ruchu pionem.

Pragnę przypomnieć, że przeciąganie gry w kompletnie przegranej pozycji lub kontynuowanie gry po dojściu do końcówki 6-bierkowej jest traktowane jako niesportowe zachowanie i może wiązać się z sankcjami dyscyplinarnymi.

Życzę udanego startu i nawiązania nowych znajomości 🙂

Delegat Polski do ICCF, Mariusz Wojnar

Comments are closed.