1 Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego – uruchomione

W dniu dzisiejszym (2014-11-27) zostały uruchomione 1 Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego.

Turniej Start Koniec Komunikat startowy
1 Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego/ Ćwierćfinał 62MP 2014-12-15 2016-09-15 62MP-q 1MwZP kom start 141127

Zawodnicy otrzymali automatyczne komunikat z serwera ICCF. Ponadto Komunikat startowy zostały zamieszczone powyżej oraz na naszej stronie w zakładce Regulaminy->Komunikaty Startowe.

Zawody te uzyskały rangę ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, w związku z tym awans do półfinałów 62 MP uzyskają zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-5. Będą oni mogli zagrać w półfinałach MP pod warunkiem posiadania rankingu ICCF minimum 2000 (w dniu startu półfinałów); w przeciwnym razie uprawnienie pozostaje ważne do chwili uzyskania odpowiedniego rankingu, ale nie dłużej niż 3 lata od zakończenia turnieju.

Zawody sędziuje:

  • sędzia klasy pierwszej Przemysław Łukasiewicz

Odwołania jako sędzia drugiej instancji rozpatruje IA Mariusz Wojnar.

Niezakończone w terminie partie zostaną ocenione przez wyznaczoną osobę.

Każdy zawodnik ma do dyspozycji 20 dni urlopu w roku kalendarzowym. Nie ma urlopu dodatkowego.

Nowością jest Fischerowskie tempo gry – 10 dni na partię plus 3 dni na 1 posunięcie z podwójnym liczeniem czasu po 20 dniach namysłu.

Ponadto we wszystkich zawodach od 2014 roku, także i w tym turnieju, jest możliwość reklamowania wyniku (wygranej lub remisu) po przejściu do końcówki 6‑bierkowej. Należy pamiętać, że w razie wygranej w takiej sytuacji nie ma zastosowania zasada 50 posunięć bez bicia lub ruchu pionem.

Należy przypomnieć, że przeciąganie gry w kompletnie przegranej pozycji lub kontynuowanie gry po dojściu do końcówki 6-bierkowej jest traktowane jako niesportowe zachowanie i może wiązać się z sankcjami dyscyplinarnymi.

Obowiązują aktualne przepisy gry ICCF (ważne od 2014-01-01), dostępne na stronie KSzK w zakładce „Przepisy„.

Oficjalny start zawodów: 2014-12-15. Oczywiście jak zwykle grę można rozpocząć wcześniej.

Życzymy miłej i interesującej gry w sportowej atmosferze!

Comments are closed.