7 Puchar Świata ICCF Weteranów (7VWC)

W związku z dużą popularnością pierwszej edycji Pucharu Świata Weteranów Kongres ICCF w Bułgarii w 2008 roku zdecydował kontynuować rozgrywki każdego roku.

Niemiecka Federacja Szachów Korespondencyjnych (BdF) zobowiązała się przeprowadzić piątą, szóstą oraz siódmą edycję VWC. Eliminacje 7 Pucharu Świata ICCF Weteranów rozpoczną się 2014-09-01.

Zawody zostaną zorganizowane w trzech etapach: eliminacje, półfinały i finał. Liczba awansujących do każdego etapu jest uzależniona od ilości zgłoszeń. Grupy na każdym etapie będą składały się z 13 zawodników (12 partii), rozgrywki będą prowadzone na serwerze z tempem 10 posunięć w ciągu 40 dni. Każdy etap powinien zakończyć się w ciągu 18 miesięcy, daty ich zakończenia zostaną podane w komunikacie startowym.

W Pucharze Świata ICCF Weteranów może zagrać każdy zawodnik, który w dniu rozpoczęcia zawodów skończył 60 lat.

Ilość zgłoszeń od każdego zawodnika w eliminacjach nie jest ograniczona, jednak można zakwalifikować się najwyżej do dwóch grup półfinałowych, a do finału tylko z jednego miejsca.

Zgłoszenia można dokonać jednym z dwóch sposobów, mianowicie za pośrednictwem:

  1. KSzGK (czyli do delegata na adres email: kszgk.turnieje@gmail.com), do dnia 2014-07-20, wpisowe 55zł (za 1 grupę), płatne na konto podane w Komunikacie KSzK (http://kszgk.com/?page_id=255). Jeśli będzie to pierwsze zgłoszenie do turnieju rozgrywanego w 2014 roku to obowiązuje dopłata 10 zł jako opłata członkowska. W zgłoszeniu należy podać nr identyfikacyjny ICCF, swoje dane adresowe (adres zamieszkania, adres e-mail), datę urodzenia oraz ilość grup turniejowych. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię dowodu wpłaty (w wersji elektronicznej w postaci pliku jpg lub pdf).
  2. systemu zgłoszeń bezpośrednich (DE), do dnia 2014-07-31, wpisowe ok.15EUR (za 1 grupę), płatne kartą kredytową poprzez PayPal (jeśli ktoś nie ma konta PayPal – system poprowadzi, założenie konta trwa kilka minut). Link do zgłoszeń bezpośrednich na stronie ICCF jest dostępny w zakładce Nowe turnieje (tu kliknąć „Zgłoś się” obok nazwy turnieju). Wcześniej należy zalogować się na swoje konto ICCF.

W razie awansu do dalszego etapu rozgrywek wpisowego już się nie wnosi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich weteranów szachowych do udziału w zawodach, aby zasmakować królewskiej gry oraz nawiązać lub odświeżyć swoje kontakty z przyjaciółmi na całym świecie!

Comments are closed.