Diamentowy Jubileusz – turnieje dla działaczy ICCF

Zorganizowana przez Anglię specjalna edycja turniejów dla delegatów i działaczy ICCF z okazji 60-lecia ICCF rozgrywanych na serwerze w czterech grupach: JUB/DJ/A (turniej 9. kategorii – arcymistrzowski) , JUB/DJ/B (turniej 6. kategorii), JUB/DJ/C (turniej 2. kategorii) i JUB/DJ/D w zasadzie dobiegła końca (pozostała 1 partia w grupie B, ale bez wpływu na czołowe miejsca). Edycja ta upamiętnia Georga Stibala, niestrudzonego działacza na rzecz zarówno ICCF jak i Australijskiej Federacji Szachów Korespondencyjnych. Turnieje wystartowały 30.11.2011.

W turnieju B pozostała do rozegrania ostatnia partia, nie mająca wpływu na układ czołówki. Zwycięzcą został SIM Aivars Kažoks z Łotwy. W maju 2013 zakończył się turniej C, w którym zwyciężył IM Ulrich Baumgartner z Niemiec, a 10. miejsce z dorobkiem 6 punktów zajął SIM Józef Lubas. W kwietniu zakończyła rozgrywki grupa D, gdzie zwyciężył IM James Henri z Hong Kongu. Pamiątkowe medale dla zwycięzców wręczono na Kongresie ICCF 2013 w Krakowie.

W styczniu 2014 zakończył się turniej A (arcymistrzowski) JUB/DJ/A, w którym zdecydowanie zwyciężył GM Mark Noble z Nowej Zelandii. Drugi był IM Clive Murden z Australii, a trzeci SIM Maigonis Avontins z Łotwy. Ta trójka otrzyma medale pamiątkowe na Kongresie ICCF 2014 w Sydney (Australia).

Warto zaznaczyć, że w turnieju A uczestniczyło także dwóch polskich działaczy, którzy zdobyli po 8,5 pkt dzieląc 4-8 miejsce: SIM Tadeusz Baranowski (SB 65,25 – 6 miejsce) oraz SIM Marek Sądowski (SB 64,25 – 7 miejsce).

Comments are closed.