Przepisy gry obowiązujące od 2014-01-01

Udało mi się w ekspresowym tempie przetłumaczyć Przypisy gry (poczta i serwer) oraz Wytyczne ICCF do przepisów gry, które zamieszczam poniżej oraz w zakładce „Przepisy gry”.

Podczas Kongresu ICCF 2013 w Polsce dokonano kilku zmian. Najważniejszą z nich, wręcz rewolucyjną, jest  możliwość reklamowania wyniku (wygranej lub remisu) po przejściu do końcówki 6-bierkowej (zobacz wiadomość od prezydenta ICCF na serwerze oraz informację o bazie końcówek przygotowaną przez Gino Figlio). Należy pamiętać, że w tej sytuacji nie ma zastosowania zasada 50 posunięć bez bicia lub ruchu pionem.

Ponadto zlikwidowano urlop dodatkowy zwiększając za to standardowy urlop do 45 dni. Co prawda pozostawiono w przepisach gry standardowe tempo gry, ale umożliwiono organizatorom organizowanie turniejów tempem z inkrementacją (tzw. Fischerowskie tempo gry) poprzez stworzenie odpowiednich możliwości technicznych na serwerze ICCF.

Nowe przepisy w wersji angielskiej znajdują się poniżej. Wersja polska zaktualizowana o nowe zapisy została przygotowana w postaci zintegrowanej, tzn. przepisy gry razem z wytycznymi, i tworzą jednocześnie nasz Regulamin nr 3 Przepisy gry.

Mariusz Wojnar

==========

Przepisy gry – w języku angielskim (obowiązujące od 2014-01-01):

Playing Rules – SERVER
Playing Rules – POST
Playing Rules Guidelines

========

Przepisy gry – w języku polskim (obowiązujące od 2014-01-01):

Przepisy gry [poczta, serwer, w tym wytyczne] (pdf)
Przepisy gry [poczta, serwer, w tym wytyczne] (html)

W związku z zauważonymi błędami dokonano drobnej korekty (2014-01-26).

=========

Przepisy gry (serwer oraz poczta)

Punkt 1)a.: „Partie powinny być rozgrywane zgodnie z Przepisami Gry FIDE … ”

Comments are closed.