Mecz Polska-Australia/ Nowa Zelandia

Delegat Australii do ICCF, Brian Jones, nadesłał zaproszenie do rozegrania meczu. Podjąłem rękawicę i poczyniliśmy wstępne ustalenia. Drużyna Australii zostanie wzmocniona zawodnikami z Nowej Zelandii.

Mecz rozgrywany będzie na serwerze ICCF, ilość szachownic zostanie ustalona w terminie póniejszym i jest głównie uzależniona od ilości zgłoszeń, ale wstępnie bierzemy pod uwagę 40-60 szachownic.

Termin rozpoczęcia meczu ustalono wstępnie na sierpień/wrzesień 2013. Obowiązywać będą przepisy ICCF. Tempo gry – standardowe: 50 dni/10 posunięć. Partie podlegają ocenie rankingowej.

Niniejszym rozpoczynamy formowanie drużyny i można nadsyłać  już zgłoszenia do reprezentacji Polski na mecz z Antypodami na ten sam adres co zawsze (kszgk.turnieje@gmail.com). Nowi zawodnicy mile widziani 🙂

Można zgłaszać się również za pośrednictwem Chessarbitra, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco lista zgłoszeń. Nominacje do reprezentacji zostaną ogłoszone w stosownym czasie.

===

Mecz ten będzie miłym akcentem w obchodach 80 rocznicy, gdyż Polski Związek Szachistów Korespondencyjnych powstał w 1933 roku 🙂

W moich archiwach znalazłem informację z 1984 roku o naborze do meczów z Australią oraz Nową Zelandią. Ale nie wiadomo czy mecze te doszły do skutku.

Chętnie je uzupełnię, jeśli ktoś posiada dodatkowe dane.

Comments are closed.