Przyznawanie licencji szachowych znacznie uproszczone!

Dobra wiadomość dla wszystkich zawodników – przyznawanie licencji szachowych zostało znacznie uproszczone.

Główne zmiany to:

 • brak badań lekarskich
 • brak wersji papierowych ze zdjęciem

Ewidencja licencji opiera się o Centralny Rejestr PZSzach. Do otrzymania licencji wystarczy w zasadzie złożyć we właściwym związku szachowym wniosek oraz wnieść opłatę licencyjną (na chwilę obecną nadal 30 zł).

W naszej zakładce „Licencje zawodnicze” komunikat został już odpowiednio zmodyfikowany. A brzmi on następująco:

 1. Komunikat PZSzach z dnia 28.12.2012 w sprawie licencji wraz załącznikami (regulamin, formularze) – Zarząd Polskiego Związku Szachowego uchwalił w dniu 21.12.2012 nowe regulaminy (ważne od 01.01.2013):
 2. W razie potrzeby szachiści korespondencyjni mogą kierować wnioski o wyrobienie licencji zawodniczej do Świętokrzyskiego Związku Szachowego (sposób wyrobienia w zakładce poniżej).

=========================

LICENCJE ZAWODNICZE

Zachęcamy wszystkich szachistów grających korespondencyjnie do wyrobienia licencji zawodniczej. Upoważnia ona do gry we wszystkich zawodach rangi Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Szachowy, mistrzostwach okręgowych i innych prestiżowych turniejach. Obecnie każda licencja przyznawana jest na czas nieokreślony, wiąże się z niewielkimi formalnościami i jednorazową opłatą 30 zł. We wszystkich dyscyplinach sportu profesjonalny zawodnik – to zawodnik z licencją! Chcąc aby szachy korespondencyjne były traktowane podobnie do innych dyscyplin MUSIMY! zaakceptować tę formę ewidencji.

Aby uzyskać licencję należy:

 1. Wypełnić WNIOSEK (preferowana wersja elektroniczna) o przyznanie licencji. Wniosek powinien zawierać:
  • Imię i nazwisko,
  • Datę urodzenia,
  • Adres zamieszkania,
  • Telefon kontaktowy,
  • Adres e-mail
 2. Wysłać pocztą elektroniczną lub przekazać do Wojewódzkiego Związku Szachowego, na którego terenie jest zarejestrowany klub (jeżeli zawodnik nie ma przynależności klubowej i chce być zarejestrowany jako członek sekcji korespondencyjnej – na adres e-mail: biuro@szszach.pl)
 3. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie wpłaty w wysokości określonej w Komunikacie Organizacyjno-Finansowym (PZSzach). Na chwilę obecną wynosi ona 30zł.

Licencję wydaje się na czas nieokreślony. Uprzednio wydane licencje zachowują ważność. Ewidencja licencji opiera się o Centralny Rejestr PZSzach (brak wersji papierowych ze zdjęciem).

Wszelkich informacji związanych z wyrobieniem licencji udziela:

Comments are closed.