Mecz Rosja-Reszta Europy

W 2010 roku Kongres ICCF, na wniosek Dyrektora Strefy 1 (ICCF-Europa), podjął inicjatywę organizacji serii meczów – jedna z federacji członkowskich (każdego roku inna) przeciwko reszcie Europy. Pierwszą edycję rozpoczęła Ukraina. Mecz towarzyski „Ukraine vs Rest of Europe” wystartował 19.12.2011 na 66 szachownicach. Polskę w składzie reprezentacji Europy godnie reprezentowali (reprezentowali, bo już zakończyli swoje partie) koledzy Fabian Stanach oraz Wiesław Sawicki.

W tym roku rękawicę podjęła Rosja. Zawody będą rozgrywane za pośrednictwem serwera na 100 szachownicach. Tempo gry 50 dni na 10 posunięć. Każdy zawodnik reprezentacji Europy będzie rozgrywał dwie partie (jedną białymi i drugą czarnymi) przeciwko rosyjskiemu zawodnikowi na tej samej szachownicy, w miarę możliwości o zbliżonej sile gry.

Każda federacja ma prawo zgłosić do trzech zawodników. Panie również są mile widziane.

Rozpoczęcie jest planowane na 15.12.2012.  Zawody podlegają ocenie rankingowej. Wpisowego nie ma. Kapitanem drużyny Reszty Europy jest Artis Gaujens z Łotwy. Sędzią meczu jest Carlos Cranbourne z Argentyny.

Zgłoszenia należy kierować do delegata (na adres email: kszgk.turnieje@gmail.com) do dnia 23.11.2012. Zastrzega się wcześniejsze zamknięcie przyjmowania zgłoszeń.

Comments are closed.