Liga Mistrzów 2021 (sezon 9) uruchomiona!

Zgodnie z decyzją Kongresu ICCF 2016 w Bremie wraz z edycją 7 Liga Mistrzów powróciła do poprzedniej formuły z edycji 5, gdyż edycja 6 nie sprawdziła się, ale niestety po zapaści z bałaganem nie może dojść jeszcze do siebie – frekwencja nadal spada.

Zasady

W dniu 16.10.2019 Liga Mistrzów (edycja 9) została uruchomiona! Oficjalne rozpoczęcie – 01.11.2021 (od tego momentu liczy się czas). Czas trwania około 2 lata.

We wszystkich klasach Ligi Mistrzów tempo gry typu Triple Block – do 700 dni (50/50/5 – zegar/bank/przyrost + czas gwarantowany 3 dni). Wyjaśnienie idei tempa gry można znaleźć na stonie KSzK w poście „Tempo gry typu Triple Block” lub w Przepisach ICCF – po okresie testowym stały się teraz ich częścią jako załącznik nr 3 (Appendix 3: The Triple Block Time Control System, str.168-175; czas gwarantowany zobacz pkt.2.i., str.172).

Drużyny składają się z 4 zawodników, rozgrywki są prowadzone na serwerze ICCF. Obowiązują Przepisy ICCF.

Automatycznie odnotowuje się partię jako przegraną, jeśli czas na zegarze zawodnika osiągnie zero (nawet jeśli czas w banku lub inkrement są > 0).

Zawodnicy nie mogą zatrzymać swoich zegarów poprzez wzięcie urlopu. Można proponować liniowe warianty. Turniej ten pozwala na składanie reklamacji opartych na 7-bierkowej bazie końcówek szachowych. Propozycje remisu są ograniczone do jednej propozycji na zawodnika na 10 posunięć.

Struktura

Startuje zdecydowanie mniejsza ilość drużyn niż we wcześniejszych sezonach, ale sytuacja w tym sezonie znacznie się poprawiła bo mamy 197 drużyn (sezon 8-155, sezon 7-167, sezon 6-163, sezon 5-225), w sumie 788 zawodników. Oby ten trend się utrzymał.

Klasa Ilość grup Ilość drużyn Najliczniej reprezentowane federacje Utytułowani Rśr Awans Spadek
A 1 15 RUS=7 GER=3 Int=2 USA=1 BLR=1 POL=1 GM=4 SIM=16 IM=23 2445 8
B 4 52=4*13 GER=10 Int=7 RUS=6 ROU=5 po 3 POL, ITA, POR, itd GM=5 SIM=20 IM=58 2376 8=2*4 24=6*4
C 10 130=10*13 Int=31 GER=16 ITA=10 ESP=9 BRA=8 POL=7 ENG=6 RUS=6 USA=5 UKR=4 itd GM=6 SIM=25 IM=51 2233 24=2*10+4
Razem 197

Awanse i spadki

Klasa A

  • Miejsca 1-7 (uwzdlędniając punktację pomocniczą) pozostają w klasie A
  • Miejsca 8-15 (uwzdlędniając punktację pomocniczą) spadają do klasy B

Klasa B

  • Miejsca 1-2 (uwzdlędniając punktację pomocniczą) awansują do klasy A
  • Miejsca 3-7 (uwzdlędniając punktację pomocniczą) pozostają w klasie B
  • Miejsca 8-13 (uwzdlędniając punktację pomocniczą) spadają do klasy C

Klasa C

24 drużyny awansują do klasy B (po 2 z każdej grupy + 4 najlepsze ze wszystkich grup).

Zestawienie drużyn

Z Polski pochodzi 15 drużyn (właściciel), w tym 9 drużyn w składzie międzynarodowym – 1 drużyna startuje w klasie A, 3 drużyny startuje w klasie B oraz 11 drużyn w klasie C. Ponadto 1 osoba startuje w drużynie zagranicznej.

Grupa Rśr Kat. (sz1,2,3,4) Drużyna Rśr dr Skład drużyny Kapitan drużyny
Klasa A 2445 15 drużyn
CL/2021/A 2445 10,9,8,7 Dream Team Gambit 2466 1.R.Pierzak [2514]; 2.P.Walczak [2509]; 3.M.Sądowski [2430]; 4.D.Mielczarek [2411] M.Sądowski
Klasa B 2376 52 drużyny
CL/2021/B1 2378 7,6,6,4 Tomasovia 2418 1.M.Broniek [2484], 2.Ł.Gorzkiewicz [2455], 3.R.Probola [2449], 4.W.Krawczyk [2286] R.Probola
CL/2021/B2 2378 7,6,5,4
CL/2021/B3 2371 7,6,5,3 Imperium Szachów 2440 1.T.Kubicki [2495], 2.M.Jasiński [2449], 3.M.Tritt [2409], 3.J.Duszyński [2408] M.Wojnar
CL/2021/B4 2374 8,6,5,3 Mieszko I 2394 1.F.Mignon (BEL) [2440], 2.P.Mirkowski [2420], 3.P.Sękowski [2399], 4.M.Kułakiewicz [2319] M.Kułakiewicz
Klasa C 2233 130 drużyn
CL/2021/C1 2223 3,1,K,G Fianchetto Chess Team 2360 1.A.Szerlak [2410], 2.J.Lubas,[2388], 3.M.Woźnica [2386], 4.A.Sodomski [2259] J.Lubas
CL/2021/C2 2235 3,1,K,H Szczecin-Team 2250 1.P.Łukasiewicz [2186]; 2.M.Korkus [2327]; 3.M.Turczyński [2269]; 4.R.Kolanek [2221] M.Korkus
CL/2021/C3 2231 3,1,K,H DybyTorunskie.pl 2126 1.J.Sobolewski [2115], 2.M.Kołodziejski [2176], 3.S.Szulc [2134], 4.M.Knigge (NED) [2082] J.Sobolewski
CL/2021/C4 2239 3,1,K,I Memento Gambit 2299 1.D.Fengier [2328], 2.S.R.Ottesen (DEN) [2372], 3.J.H.Eide (NZL) [2348], 4.(A.Parente (POR) [2150])/M.Wojnar [2383] D.Fengier
„No Name” (INT) 1954 1.J.Lisak [2168]; 2.V.Matijošius (LTU) [2064]; 3.E.Garcia-Carrillo (CHI) [1848]; 4.C.Cabrera Trujillo (CHI) [1736] J.Lisak
Europe 1 (INT) 2412 1.D.José Queraltó (AND) [2460]; 2.R.Włodarczyk [2408]; 3.H.Doderer (GER) [2392]; 4.J.Fremmegaard (NOR) [2391] R.Włodarczyk
CL/2021/C5 2239 3,2,L,G
CL/2021/C6 2229 2,2,L,F Aera Control Kings 2158 1.M.Misztal [2033]; 2.P.Nowakowski [2200]; 3.P.Golc [2200]; 4.P.Lewandowski [2200] S.Wojtyra
Universal Chess Friends (INT) 2289 1.J.H.Fernández (ARG) [2420], 2.T.Goze (TUR) [2335], 3.N.Souissi (TUN) [2207], 4.M.Zdziech [2194] J.H.Fernández (ARG)
CL/2021/C7 2232 3,2,K,F Saber and a glass 2319 1.T.Csiba (HUN) [2441]; 2.R.Szymański [2374]; 3.T.Grabowski [2307]; 4.D.Schmitt [2155] D.Schmitt
CL/2021/C8 2245 3,2,K,I Clergy 2228 1.F.Sulit (ITA) [2266]; 2.D.McCann (USA) [2295]; 3.M.Brzoza [2294]; 4.K.Domaraczeńko [2057] M.Brzoza
CL/2021/C9 2221 3,2,K,G Still Theory 2329 1.A.Lubieński [2321]; 2.P.Bobel (FRA) [2348]; 3.A.Tomilin (RUS) [2339]; 4.G.Góreczny [2311] A.Lubieński
Rochade 5171 Cobras (GER) 2194 2.M.Jarecki [2109] M.Lichte
CL/2021/C10 2233 3,2,K,H

Życzymy naszym zawodnikom wspaniałych partii i końcowego sukcesu!

===

Comments are closed.