1 Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Walii

Opis turnieju

Walijska Federacja Szachów Korespondencyjnych (The Welsh Correspondence Chess Federation, WCCF) organizuje otwarty międzynarodowy turniej szachowy o Mistrzostwo Walii.

Zawody będą przebiegać w 3 etapach (eliminacje, półfinały i finał). Partie będą rozgrywane za pośrednictwem serwera ICCF i podlegają ocenie rankingowej. W półfinałach i finale będą możliwe normy na tytuły ICCF.

Tempo gry typu Triple Block: 700 dni (50/75/5) [dla turnieju trwającego 700 dni, z początkową rezerwą (w banku) 75 dni oraz inkrement (ilość dni dodawana po każdym posunięciu ale tylko przez pierwsze 50 posunięć) wynoszący 5 dni; po 50 posunięciu gwarantowane 3 dni na posunięcie]. Wyjaśnienie idei tempa gry można znaleźć na stonie KSzK we wpisie „Tempo gry typu Triple Block” lub na stronie z przepisami ICCF (Triple Block System).

Etap Start Grupy Awans
1- Eliminacje 2020-02-23 7-11 1
2- Półfinały 2022 luty 9-13 1
3- Finał 2024 luty 13

Awans do kolejnego etapu tylko zwycięzcy grup. Ewentualne wakaty w półfinałach i finale zostaną uzupełnione zawodnikami, którzy zajęli drugie miejsce. W razie równej ilości punktów decyduje punktacja pomocnicza.

Nagrody

Zwycięzcy grup eliminacyjnych otrzymają nagrody pieniężne 10 GBP.

Zwycięzcy grup półfinałowych otrzymają nagrody pieniężne 20 GBP.

W finale zwycięzca otrzyma medal oraz dyplom, a ponadto nagrodę pieniężną 100 GBP. Zawodnicy, którzy zajmą 2-3 miejsce otrzymają medale oraz dyplomy.

Wypłata nagród pieniężnych wyłącznie poprzez Paypal. W razie dzielenia pierwszego miejsca nagroda pieniężna jest dzielona po równo.

Zgłoszenia

Do udziału uprawnieni są wyłącznie członkowie federacji walijskiej.

Szczegóły członkostwa są dostępne tutaj. (Uwaga: międzynarodowe członkostwo w WCCF jest otwarte dla każdego zawodnika zarejestrowanego w ICCF, niezależnie od narodowości.) Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem WCCF, możesz dołączyć tutaj.

Dla członków premium lub członków międzynarodowych WCCF pierwsze zgłoszenie jest bezpłatne.

Zgłoszenia do 2020-02-08 należy kierować bezpośrednio do organizatora – sekretarza WCCF (secretary@welshccf.org.uk). W zgłoszeniu należy podać: ICCF ID, imię i nazwisko zawodnika, adres e-mail oraz ilość grup.

Jeśli chcesz dokonać więcej niż jednego zgłoszenia to za każde dodatkowe zgłoszenie wyślij 10 GBP przez PayPal na adres skarbnika (treasurer@welshccf.org.uk) oraz szczegóły do sekretarza WCCF (secretary@welshccf.org.uk).

Zgłoszenia są rejestrowane na stronie organizatora.

KSzK nie pośredniczy w zgłoszeniach!

===========

Comments are closed.