Mistrzostwa Polski (indywidualne) – edycja 2019

W zakładce „Regulamin IMP” został opublikowany Regulamin Indywidualnych Mistrzostw Polski (edycja 2019), w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, w tym warunki startu i zgłoszeń.

Proszę zwrócić uwagę na zmianę, która obowiązuje już od poprzedniej edycji – mianowicie zgodnie z decyzją Kongresu 2017 w przypadku osiągnięcia pozycji 7‑bierkowej nie można składać reklamacji w sprawie wyniku, ale za to nie obowiązuje zasada 50 posunięć bez bicia lub ruchu pionem (w turniejach od 2018 roku).

Można poczynić stosowne przygotowania, zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie posiada licencji zawodniczej, która jest wymagana w rozgrywkach z cyklu o Mistrzostwo Polski. Procedura jej uzyskania jest podana w zakładce „Licencje zawodnicze„. Jest ona uproszczona (dla szachistów nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie) i w zasadzie jest jedynie formalnością. W razie potrzeby szachiści korespondencyjni mogą kierować wnioski o wyrobienie licencji zawodniczej do Świętokrzyskiego Związku Szachowego. Jednorazową opłatę 30 zł wnosi się na to samo konto co wpisowe do turniejów. Czas wyrobienia około 7 dni.

Zgłoszenia do IMP edycja 2019 będą przyjmowane do 2019-01-15.

Zapraszamy do lektury regulaminu i licznego udziału w Mistrzostwach Polski!

A jest o co walczyć! Chociażby tytuły mistrza Polski, medale, zdobycze rankingowe. Przy okazji można spotkać swoich przyjaciół, czy poznać nowych. No i przede wszystkim zaznać przyjemności, w objęciach Caissy – bogini szachów, lub jeśli ktoś woli to może polecić się opiece Świętej Teresy z Avila – patronki szachów.

===

Zgłoszenia są odnotowywane również w Chessarbitrze:

Aktualizacja 2018-12-31:

Niestety program Chessarbiter wykazuje sporo błędów i wysypał się kilka dni temu, pomimo że działał przez kilka tygodni bez większych problemów. W związku z tym lista zgłoszeń w chessarbitrze nie będzie aktualizowana.

===

Aktualizacja 2019-01-02:

Dzięki pomocy jednego z kolegów udało się naprawić Chessarbitra (za co serdecznie dziękuję!), więc zgłoszenia będą jednak aktualizowane.

Comments are closed.