Kongres ICCF 2018, Llandudno – przyjazd uczestników

Kongres 2018 – Llandudno (Walia)

(fot. Wikipedia)

Llandudno (fot. Wikipedia)

W tym roku Kongres ICCF odbywa się w Llandudno (Walia) w dniach od 2018-08-18 do 2018-08-23 w hotelu Imperial  położonym w centrum miasta.

Należy nadmienić, że Walia już zorganizowała Kongres ICCF 2015 w Cardiff.

Llandudno – miasto w północnej Walii, hrabstwie Conwy, nad zatoką o tej samej nazwie. Nazwa miasta pochodzi od imienia jej patrona – św. Tudno, fundatora pierwszego kościoła parafialnego, zbudowanego na górze Great Orme (fot. Wikipedia).

Hotel Imperial (fot. Marjan Šemrl)

Miejscowość wypoczynkowa i ośrodek turystyczny. Do najważniejszych atrakcji należą pochodząca z początku XX w. zabytkowa linia tramwajowa, starożytna kopalnia miedzi z epoki brązu oraz mierzące 376 m zabytkowe molo.

W tym roku nie uczestniczę osobiście w kongresie, ale jako delegat głosowałem już drogą elektroniczną na poszczególne propozycje kongresowe.

Zabytkowy tramwaj (fot. Marjan Šemrl)

Dzięki uprzejmości kilku kolegów uczestniczących w kongresie będę mógł przekazywać przynajmniej namiastkę relacji i to z niewielkim opóźnieniem. Również zdjęcia są od nich. Bardziej konkretne informacje będę mógł przekazać dopiero po otrzymaniu sprawozdania z kongresu sporządzonego przez Michaela Millstone’a, Sekretarza Generalnego ICCF.

Delegaci przyjeżdżali w piątek, sobotę i niedzielę.

W niedzielę 2018-08-19 odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego ICCF (EB-Executive Board) oraz całego kierownictwa ICCF (MC- Management Commitee), czyli EB wraz z przewodniczącymi komisji (Przepisów, Klasyfikacyjnej, Rankingowej, administratorem strony ICCF).

Mariusz Wojnar, Delegat Polski do ICCF

Comments are closed.