Memoriał Witolda Bieleckiego – Biuletyn turniejowy

Biuletyn traktuje o najsilniejszym jednokołowym turnieju korespondencyjnym wszechczasów (do 2017) Memoriale Witolda Bieleckiego/Top players, który zakończył się ponad 2 lata temu i jest adresowany do wszystkich fanów szachowych. Ideą zorganizowania tego turnieju było pokazanie wszystkim szachistom korespondencyjnym najsilniejszych zawodników na świecie w prawdziwej i ekscytującej walce (partie były pokazywane na żywo z opóźnieniem 5 posunięć). I myślę, że to się udało. Chociaż obawiałem się, że wszystkie partie mogą zakończyć się remisem bez wysiłku, to jednak zawodnicy potwierdzili moje nadzieje w swoich komentarzach, ale przede wszystkim poprzez solidną i mocną grę.

W poszczególnych rozdziałach umieszczono bardziej szczegółowe informacje, takie jak lista startowa, wiele interesujących statystyk, krótkie notki biograficzne Witolda Bieleckiego oraz wszystkich uczestników, wyniki końcowe oraz kilka skomentowanych partii.

Niestety nie wszyscy zawodnicy zdecydowali się nadesłać niezbędne informacje, w szczególności komentowane partie. Postanowiłem nie czekać dłużej i wydać biuletyn turniejowy przed Kongresem ICCF 2017 w Albenie (Bułgaria), będący kompilacją otrzymanych wcześniej informacji i opublikowanych na stronie turniejowej kilka lat temu. Nowością są jedynie zaktualizowane statystyki oraz partie skomentowane przez zawodników, często z bardzo osobistym zabarwieniem.

Biuletyn można ściągąć w postaci pliku pdf. Skomentowane partie można obejrzeć klikając na link z partiami poniżej.

===

=====

Table of Contents

  1. Introduction
  2. Witold Bielecki biographical note
  3. Start list
  4. Statistics
  5. Participants’ biographical notes
  6. Final results – cross table
  7. Games, including commented

=====

Witold Bielecki Memorial – Tournament Bulletin (pdf file)

Comments are closed.