Liga Mistrzów 2017 (sezon 6) w nowej strukturze – zapisy do 2015-03-10

ICCF ogłasza start LIGI MISTRZÓW w nowej i zmienionej formule.

Istotne zmiany dotyczą struktury i czasu namysłu.

 

STRUKTURA:

JEDYNIE poprzednia klasa A będzie nazywana LIGĄ MISTRZÓW.

Będzie się ona składała z drużyn, które zajęły miejsca od 1 do 7 w 5 edycji Ligi Mistrzów.

Ponadto wejdą drużyny, które zajęły 1 lub 2 miejsce w poprzedniej klasie B.

 

Poprzednia klasa B będzie nazywała się teraz LIGĄ PRETENDENTÓW.

5 grup po 13 drużyn. W jej skład wejdą drużyny, które zajęły miejsca:

  • od 8 do 13 w byłej klasie A CL5.
  • od 1 do 2 w klasie C CL5.
  • od 3 do 10 w klasie B CL5. Dodatkowo 3 najlepsze drużyny z klasy B CL5.

NIEWYKORZYSTANE KWALIFIKACJE PRZEPADNĄ.

Pozostałe drużyny (włącznie z nowymi) będą grały w LIDZE PROMOCYJNEJ. Grupy LIGI PROMOCYJNEJ będą się składały z 5 drużyn a turniej będzie 2-kołowy.

LIGA PROMOCYJNA będzie turniejem rozgrywanym w systemie ciągłym a grupy będą uruchamiane zaraz po skompletowaniu (coś w stylu grupy open lub eliminacji IME uruchamianych po skompletowaniu).  Ten sam zawodnik nie można jednak grać w kilku drużynach w tym samym czasie. Ponownie może zostać zgłoszony (w dowolnej drużynie) dopiero po zakończeniu gry (czyli wszystkich partii) w danej grupie.

 

CZAS NAMYSŁU:

LIGA MISTRZÓW oraz LIGA PRETENDENTÓW będą rozgrywane z czasem namysłu 250 dni oraz 10 dni na każde 10 posunięć. NIE BĘDZIE urlopu w tych turniejach.

LIGA PROMOCYJNA będzie rozgrywana  z czasem namysłu 110 dni oraz 10 dni na każde 10 posunięć. BRAK URLOPU.

 

REJESTRACJA, WPISOWE oraz KALENDARIUM:

Rejestracja do tych zawodów jest możliwa albo poprzez ZGŁOSZENIE BEZPOŚREDNIE (DIRECT ENTRY-DE) albo za pośrednictwem federacji narodowej.

Turniej wystartuje 2015-04-15.

Rejestracja bedzie możliwa od poniedziałku 2015-01-19 do niedzieli 2015-03-15.

Wpisowe przy zgłoszeniu bezpośrednim (DE) wynosi 45EUR lub ekwiwalent w wybranej walucie.

 

Zostanie opublikowany osobny komunikat (w tym zakwalifikowane drużyny z 5 edycji Ligi Mistrzów) dotyczący wszystkich 3 etapów (prawdopodobnie w następnym tygodniu), jak również zaktualizowane pytania i odpowiedzi (FAQ) (publikacja pod koniec stycznia 2015).

 

DLACZEGO takie zmiany?

Zmiany w strukturze powinny umożliwić zapewnienie stałego 2-letniego cyklu oraz skrócony czas oczekiwania na nowe drużyny, które chciałyby wystartować w kilku grupach (w szczególności: uruchamianej w systemie ciągłym LIDZE PROMOCYJNEJ).

===========

W ramach przygotowań do startu proszę o skompletowanie swoich drużyn oraz dokonanie zgłoszenia (za pośrednictwem KSzK lub systemu zgłoszeń bezpośrednich DE).  Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) wkrótce będzie można znaleźć na serwerze ICCF.

Drużyny składają się z 4 zawodników, rozgrywki będą prowadzone na serwerze ICCF, tempo gry z inkrementacją podane wyżej.

Zgłoszenia

Zgłoszenia można dokonać jednym z dwóch sposobów, mianowicie za pośrednictwem:

  1. KSzK (czyli do delegata na adres email: kszgk.turnieje@gmail.com), do dnia 2015-03-10, wpisowe 200zł (za drużynę), płatne na konto podane w Komunikacie KSzK. Zgłaszając drużynę należy przesłać wypełniony formularz (w postaci pliku txt). Niekompletnie wypełniony formularz może skutkować odrzuceniem zgłoszenia. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię dowodu wpłaty (w wersji elektronicznej w postaci pliku jpg lub pdf).
  2. systemu zgłoszeń bezpośrednich (DE), do dnia 2015-03-15, wpisowe ok.45,00EUR (za drużynę), płatne kartą kredytową poprzez PayPal (jeśli ktoś nie ma konta PayPal – system poprowadzi, założenie konta trwa kilka minut). Link do zgłoszeń bezpośrednich na stronie ICCF będzie wkrótce dostępny w zakładce New Events (tu kliknąć “Enter” obok nazwy turnieju). Wcześniej należy zalogować się na swoje konto ICCF. Zgłaszając drużynę należy przesłać wypełniony formularz do organizatora. Niekompletnie wypełniony formularz może skutkować odrzuceniem zgłoszenia. Do zgłoszenia nie ma potrzeby dołączać kopii dowodu wpłaty, gdyż organizator otrzymuje je automatycznie w systemie DE.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rywalizacji drużynowej w szachach korespondencyjnych do udziału w zawodach, aby zasmakować królewskiej gry oraz nawiązać lub odświeżyć swoje kontakty z przyjaciółmi na całym świecie!

Termin rozpoczęcia Ligi Mistrzów 2017 (sezon 6) – 2015-04-15.

Arkusz zgłoszeń w postaci pliku txt jest dostępny tutaj.

===

Zgłoszenia do Ligi ICCF (edycja6):

Liga* Data zgł ID Nazwa Sezony w Lidze Kapitan Skład Wpisowe Akcept NTTC
2 2015-01-21 20 Dream Team Gambit 5 (CL/2002/02, CL/2004/B2, CL/2007/C6, CL/2010/C10, CL/2012/B2) M.Sądowski 1.M.Sądowski [2489], 2.R.Pierzak [2491], 3.R.Szymański [2452], 4.D.Mielczarek [2396] Tak 2015-03-06
2 2015-01-25 160 Imperium Szachów 5 (CL/2002/15, CL/2004/B1, CL/2007/C8, CL/2010/B3, CL/2012/B3) M.Wojnar 1.M.Wojnar [2416], 2.M.Jasiński [2407], 3.T.Baranowski [2371], 4.A.Krzyżanowski [2347] Tak 2015-02-11
2 2015-03-05 352 Chesspublishing.com 2 (CL/2010/C2, CL/2012/B2) P.Walczak 1.P.Walczak [2473], 2.C.Jensen (DEN) [2398], 3.L.Grego (POR) [2303], 4.N.Ntirlis (GRE) [2253] Tak 2015-03-06
3 2015-01-26 New [632] Polish Hussars M.Korkus 1.T.Makowski [2297], 2.P.Kukuła [2210], 3.W.Wójcik [2299], 4.M.Korkus [2215] Tak 2015-02-11
3 2015-01-27 416 Dragon 2 (CL/2010/C5, CL/2012/C2) M.Turczyński 1.Z.Wernikiewicz [2329], 2.M.Turczyński [2240], 3.R.Kolanek [2150], 4.M.Grochowski [2148] Tak 2015-02-11
3 2015-02-02 New [633] Memento Gambit D.Fengier 1.R.Khairullin (RUS) [2261], 2.D.Fengier [2185], 3.M.Bulgarini (CHI) [2201], 4.C.Malisevschi (ROU) [2123] Tak 2015-02-11
3 2015-02-09 New [634] Maxon Team M.Kułakiewicz 1.M.Kułakiewicz [2144], 2.H.Bucziński [2169], 3.L.Korogodski (USA) [2080], 4.G.Długołęcki (RSA) [2061] Tak 2015-02-11
3 2015-03-02 New [611] Clergy M.Brzoza 1.A.Roy Laguens (ESP) [2348], 2.M.Brzoza [2270], 3.S.Dębowski [], 4.K.Domaraczeńko [1904] Tak 2015-03-06

*Legenda: 1=Champions League, 2=Challenger League, 3=Promotional League

Aktualizacja 2015-03-13

===

Poszukujący drużyny do startu w Lidze ICCF

Są wolni strzelcy, którzy poszukują drużyny do startu w lidze ICCF.

Data ICCF ID Nazwisko Rank Kontakt Uwagi
2015-02-16 421508 Pająk, Jakub 2064 kubapajak@o2.pl
2015-02-23 130907 Kratochvíl, Jan (CZE) 2091 hkrat.sn@seznam.cz Chętnie przyłączy się do drużyny polskiej

===

Występy polskich drużyn w poszczególnych klasach Ligi Mistrzów 2012

W obecnej edycji występowało 9 polskich drużyn, w tym jedna drużyna w składzie międzynarodowym: 2 w klasie B oraz 7 w klasie C. Ponadto dwie osoby startujowały w drużynach zagranicznych.

Niewiele brakło do awansu do finału drużynom występującym w klasie B: zaledwie 1,5pkt Imperium Szachów oraz 2,5pkt Dream Team Gambit. W kolejnym sezonie w Lidze Pretendentów wystąpią tylko 2 drużyny – pozostające na tym samym szczeblu rozgrywek: drużyna Dream Team Gambit oraz drużyna Imperium Szachów, gdyż awansu z klasy C nie uzyskała żadna drużyna.

xxx

Grupa Rśr Drużyna Rśr dr Skład drużyny Wynik Uwagi
CL/2012/A 2488
CL/2012/B1 2400
CL/2012/B2 2397 Dream Team Gambit 2439 1.(kat.9) M.Sądowski (2500); 2.(kat.7) R.Pierzak (2491); 3.(kat.6) T.Sławiński (2388); 4.(kat.4) R.Szymański (2377) 4m-26pkt (54%) pozostaje
Chesspublishing.com (GER) 2382 2.(kat.7) P.Walczak (2457) 10m-21,5pkt (44%)
CL/2012/B3 2396 Imperium Szachów 2421 1.(kat.9) F.Stanach (2472); 2.(kat.7) M.Wojnar (2449); 3.(kat.5) T.Baranowski (2423); 4.(kat.4) A.Krzyżanowski (2340) 6m-25,0pkt (52%) pozostaje
CL/2012/B4 2398
CL/2012/C1 2231 Golden King 2157 1.(kat.1) Z.Zięba (2222); 2.(kat.1) I.Trzciński (2148); 3.(kat.0) A.Korchut (2061); 4.(kat.0) A.Antas (2200) 5m-28,0pkt (58%)
CL/2012/C2 2231 Dragon 2239 1.(kat.2) Z.Wernikiewicz (2352); 2.(kat.1) M.Turczyński (2304); 3.(kat.0) M.Grochowski (2164); 4.(kat.0) R.Kolanek (2138) 11m-21,0pkt (43%)
CL/2012/C3 2227
CL/2012/C4 2222 TSz Skoczek Sedziszów Mlp 2171 1.(kat.3) M.Kołodziejski (2246); 2.(kat.1) L.Pazderski (2161); 3.(kat.0) J.Mroczek (2164); 4.(kat.0) A.Kurowski (2115) 11m-20,0pkt (41%)
CL/2012/C5 2226 FSG Sparrenburg Bielefeld II (GER) 2009 1.(kat.3) M.Jarecki (2126) 13m-9,5pkt (19%)
CL/2012/C6 2225 Argonauts 2076 1.(kat.3) I.Peschke (2239); 2.(kat.1) M.Jodar Arias (CUB) (2207); 3.(kat.0) L.Welik (2044); 4.(kat.0) P.Król (1817) 7m-25,0pkt (52%)
CL/2012/C7 2227
CL/2012/C8 2223 The Boys of Summer 2177 1.(kat.3) M.Korkus (2228); 2.(kat.2) S.Łucki (2309); 3.(kat.0) K.Kukla (2167); 4.(kat.0) K.Łucki (2006) 9m-23,5pkt (48%)
CL/2012/C9 2199
CL/2012/C10 2206 Stowarzyszenie Nasz Rymanów 2107 1.(kat.3) J.Lubas (2269); 2.(kat.1) Piotr Fałatowicz (2378); 3.(kat.0) Paweł Fałatowicz (1895); 4.(kat.0) J.Krukar (1887) 12m-20,5pkt (39%)
CL/2012/C11 2200 Rotmistrz Grudziadz 2256 1.(kat.3) J.Nogal (2380); 2.(kat.0) Z.Sanner (2244); 3.(kat.0) P.Kukuła (2201); 4.(kat.0) E.Brzeszkiewicz (2200) 7m-30,5pkt (59%) (+1)
CL/2012/C12 2193

xxx

Więcej informacji oraz polskie drużyny w dotychczasowych 5 sezonach Ligi Mistrzów uszeregowane alfabetycznie (wraz z numerami identyfikacyjnymi) można znaleźć w oddzielnym wpisie.

Comments are closed.