Kongres ICCF 2014

Kongres 2014 – Sydney (Autralia)

Kongres ICCF 2014 odbędzie się w Sydney (Autralia) w centrum konferencyjnym hotelu Parkroyal Parramatta w dniach od 2014-10-11 do 2014-10-18.

Hotel ParkRoyal (4½-gwiazdkowy) usytuowany jest przy słynącej z restauracji i sklepów ulicy Church Street w dzielnicy Parramatta w zachodniej części Sydney, 20 km od centrum biznesowego Sydney.

Sydney to największe miasto Australii, stolica stanu Nowa Południowa Walia, założone w 1788 roku. Miasto położone jest pomiędzy Pacyfikiem na wschodzie i Górami Błękitnymi (ang. Blue Mountains) na zachodzie. Port Jackson w Sydney jest największą na świecie naturalną zatoką i portem o powierzchni 55 km². Jest on zalaną przez ocean doliną rzeczną głęboko wciętą w piaskowiec. W samym mieście jest ponad 70 plaż, włączając w to słynną plażę Bondi. W granicach miasta znajduje się także kilka parków narodowych. Cały zespół miejski zajmuje 12 406 km² i liczy 5,4 miliona mieszkańców (2012). Zalicza się do największych powierzchniowo obszarów miejskich.

Regionalne atrakcje to m.in. Opera House i Harbour Bridge. Warto jest zwiedzić starówkę „The Rocks” ze starymi magazynami przy zatoce „Sydney Cove”. Bezpośrednio przy Circular Quay, centralnym dworcu autobusowym i kolejowym, znajduje się ogromny ogród botaniczny, z którym graniczą interesujące muzea.

W nowoczesnym centrum biznesowym (Cenral Business District) dominują drapacze chmur. Najwyższy budynek Sydney, „Sydney Tower”, posiada platformę widokową, z której można podziwiać panoramę całego miasta.

Centrum rozrywkowym jest tak zwane „Darling Harbour”. Jest to obszar wokół portu w którym znajduje się wiele restauracji, kawiarni, IMAX-Kino, chiński ogród, a także znane akwarium morskie, w którym można podziwiać między innymi płaszczki i rekiny, chodząc oszklonymi tunelami. Bezpośrednio przy akwarium znajduje się również małe zoo gdzie można zobaczyć kangury i misie koala.

Więcej informacji na temat Kongresu na stronie organizatora,  Australijskiej Federacji Szachów Korespondencyjnych – The Correspondence Chess League of Australia (CCLA), która powstała w 1929 i w 2014 roku obchodzi swoją 85 rocznicę. Warto dodać, że jednym z jej założycieli był, Cecil (C.J.S) Purdy (1906-1979), dziennikarz szachowy, mistrz międzynarodowy w grze bezpośredniej (1951), pierwszy mistrz świata w szachach korespondencyjnych (1953).

=============================

Relacje z Kongresu 2014:

=============================