Archiwa

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Licznik odwiedzin

Kongres ICCF 2023

Kongres 2023 Amsterdam (Holandia)

O Kongresie ICCF 2023 w Amsterdamie (Holandia) zdecydowali delegaci na Kongresie 2022. Po tej decyzji delegat Holandii, Joop Jansen, rozpoczął przygotowania do kongresu, który odbędzie się w dniach 20-24.08.2023 w hotelu Hilton Double Tree w Amsterdamie.

Holandia

– oficjalnie Królestwo Niderlandów – państwo położone w zachodniej Europie i południowej części Ameryki Północnej (Karaiby), będące monarchią konstytucyjną, złożone z czterech krajów składowych: Holandii (część europejska), Aruby, Curaçao i Sint Maarten oraz trzech gmin zamorskich: Bonaire, Saba i Sint Eustatius (część karaibska). Jest członkiem Unii Europejskiej (UE) [tereny położone na Karaibach nie są częścią UE], Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Europejska część Holandii stanowi obszar gęsto zaludniony, a około jednej czwartej tego terytorium leży poniżej poziomu morza – na terenie depresji. W Holandii mają swoją siedzibę: Stały Trybunał Arbitrażowy, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Międzynarodowy Trybunał Karny oraz Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii. Stolica Holandii – konstytucyjna Amsterdam a administracyjna Haga.

Amsterdam

– miasto i stolica konstytucyjna Holandii, w prowincji Holandia Północna. Większość instytucji rządowych oraz przedstawicielstw obcych państw znajduje się w Hadze. Amsterdam położony jest nad rzekami Amstel i IJ oraz licznymi kanałami (160). Z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały, tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy. Amsterdam położony jest częściowo poniżej poziomu morza. Jest największym miastem Holandii [882 633 mieszkańców (2022)], dużym ośrodkiem przemysłowym, drugim po Rotterdamie portem handlowym Holandii (dostępnym dla statków oceanicznych), połączonym kanałami z Morzem Północnym i Renem. Ważny ośrodek naukowy (2 uniwersytety, Królewski Instytut Tropikalny) i kulturalny; jest też ważnym ośrodkiem turystycznym z licznymi muzeami (m.in. Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, Rembrandthuis, Muzeum Tropiku); zabytkami i bogatymi ogrodami botanicznymi. Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku (złoty wiek w historii Holandii).

Aktualności dotyczące kongresu organizator będzie umieszczał na stronie kongresowej.

Relacje dotyczące Kongresu 2023: