Kongres ICCF 2022

Kongres 2022 Glasgow (Szkocja)

O Kongresie ICCF 2022 w Glasgow (Szkocja) zdecydowali delegaci na Kongresie 2020. W zasadzie kongres miał odbyć się już rok temu a następnie w tym roku, ale sytuacja pandemiczna nie pozwoliła na to. Po tych decyzjach delegat Szkocji, Gordon M. Anderson, rozpoczął przygotowania do kongresu, który odbędzie się w hotelu Hilton w Glasgow.

Szkocja – część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, dawniej niezależne królestwo. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz HebrydyOrkady i Szetlandy. Na południu graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski. Stolicą Szkocji (od 1437 roku) jest Edynburg, a największym miastem Glasgow. Od roku 1998 Szkocja posiada własny parlament i rząd. Od 1996 roku Szkocja podzielona jest na 32 jednostki administracyjne zwane hrabstwami. Szkocja jest obok Irlandii centrum przemysłu whisky. Ważnym elementem gospodarki jest rybołówstwo i wydobycie ropy naftowej z dna Morza Północnego. Dudykilt i whisky to najbardziej znane produkty szkockiej kultury.

Glasgow – największe miasto Szkocji, uznane za jej komercyjną stolicę, położone nad rzeką Clyde. Miasto stanowi samodzielną jednostkę administracyjną (council area).

Glasgow według spisu z 2011 roku liczy 593 060 mieszkańców, zaś metropolię Greater Glasgow zamieszkuje około 2,1 miliona osób w promieniu 15 mil od centrum miasta. Okalający region Strathclyde (gael. „Dolina rzeki Clyde”) zamieszkuje ponad 2,6 miliona ludzi, co stanowi ponad połowę populacji Szkocji.

Aktualności dotyczące kongresu organizator będzie umieszczał na stronie kongresowej.

Relacje dotyczące Kongresu 2022: