Kongres ICCF 2016, Brema – 13 sierpnia przyjechali pierwsi uczestnicy :)

Kongres 2016 – Brema (Niemcy)

W tym roku Kongres ICCF odbywa się w Bremie (Niemcy) w dniach od 2016-08-14 do 2016-08-20 w

Brema-centrum

Brema-centrum

hotelu Radisson Blu. Znajduje się on w odległości 5 minut od stacji kolejowej oraz 20 minut od lotniska. Federacja Niemiecka BdF została założona 25 sierpnia 1946 i obchodzi w tym roku swoje 70-lecie.

Brema (niem. Bremen, Freie Hansestadt Bremen) – miasto w północnych Niemczech, stolica najmniejszego kraju związkowego Brema do którego należy również Bremerhaven. Leży nad rzeką Wezerą w odległości ok. 60 km od jej ujścia do Morza Północnego.

Brema jest dużym ośrodkiem przemysłowym a port Brema-Bremerhaven jest jednym z największych portów morskich Niemiec. Ośrodek handlowy (banki, siedziby wielu spółek i firm); akwarium morskie, ogród botaniczny.

W tym roku uczestniczę w kongresie jako delegat Polski do ICCF po raz siódmy. Pełnię również funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Rankingowej ICCF oraz przewodniczącego Komisji Klasyfikacyjnej ICCF.

Uwe przywitał Dennisa.

Uwe przywitał Dennisa.

Lot z Warszawy do Bremy z przesiadką we Frankfurcie trwał prawie 4 godziny – wylądowałem po godz.18. Po raz kolejny (chyba po raz szósty w historii moich podróży) miałem przygodę z bagażem – został we Frankfurcie. Czułem się niezbyt komfortowo, bo poza komputerem nic przy sobie nie miałem, a z początku nie wiadomo było kiedy dotrze, obiecano następnego dnia. Jednak na szczęście bagaż dostarczyli tego samego dnia jeszcze przed północą. Z lotniska do hotelu jechałem tramwajem i przy okazji nauczyłem się kasować bilet – trzeba go złożyć wzdłuż na pół i dopiero włożyć do kasownika!

W międzyczasie zameldowałem się w hotelu, przywitałem się z przybywającymi kolegami i koleżankami oraz zrobiłem krótki spacerek po centrum. Było dużo chłodniej (ok.20C) niż we Frankfurcie (ponad 28C), przez moment nawet padało. Ale była to tylko przelotna bryza.

Jako, że jestem również przewodniczącym Komisji Klasyfikacyjnej to obowiązków mam znacznie więcej 00.Kongres-delegatniż inni uczestnicy. Sprawdziłem paczkę z medalami, którą wysyłałem z Polski, ale dotarła w całości, nic się nie uszkodziło. Przygotowałem także dyplomy do podpisu przez Erica Rucha, Prezydenta ICCF, oraz Michaela Millestone’a, Sekretarza Generalnego ICCF – prawie 200 sztuk.

Jutro posiedzenia Komitetu Wykonawczego ICCF (EB-Executive Board) oraz całego kierownictwa ICCF (MC- Management Commitee), czyli EB wraz z przewodniczącymi komisji (Przepisów, Klasyfikacyjnej, Rankingowej, administratorem strony ICCF).

 

Comments are closed.