21 Olimpiada ICCF (eliminacje) – start 2016-09-01

Olimpiady są drużynowymi Mistrzostwami Świata.

21 Olimpiada pierwotnie miała być rozgrywana za pośrednictwem poczty, ale kongres ICCF podjął decyzję, że ma być rozgrywana za pośrednictwem serwera w dwóch etapach: eliminacje oraz finał. Drużyna liczy sześciu zawodników. Eliminacje startują 2016-09-01, nie mają określonej daty zakończenia.

Do eliminacji zgłosiło się 50 drużyn narodowych. Zostały one rozmieszczone w 5 grupach po 10 drużyn w każdej. Średni ranking wszystkich drużyn 2377 (od 1994 do 2521). Kategoria turnieju na poszczególnych szachownicach: sz1-kat.9-10, sz2-kat.7-9, sz3-kat.6-7, sz4-kat.4-6, sz5-kat.2-5, sz6-kat.K-4. Ilość zawodników 300, w tym utytułowani: 32 GM, 76 SIM, 49 IM, 1 LIM, 1 FIDE IM.

Awans do finału uzyskują 2 (dwie) drużyny z każdej grupy.

Grupy 1 oraz 2 sędziuje sędzia międzynarodowy IA Juan Alberto Martello (ARG), grupy 3 oraz 4 sędzia międzynarodowy IA Michael Millstone (USA), a grupę 5 sędzia międzynarodowy IA Ian A. Pheby (ENG).

Polska (10-ta drużyna spośród startujących) została umieszczona w grupie 5. Teoretycznie mamy szanse na awans.

ICCF Olympiad 21 Preliminaries – Section 05 (lista drużyn wg rankingu)