Liga ICCF w nowej strukturze – zapisy ciągłe do LIGI PROMOCYJNEJ

Liga Mistrzów od ubiegłego roku funkcjonuje w nowej i zmienionej formule.

Drużyny nadal składają się z 4 zawodników, rozgrywki są prowadzone na serwerze ICCF, a tempo gry z inkrementacją podano poniżej. Istotne zmiany dotyczą struktury i czasu namysłu.

STRUKTURA:

JEDYNIE poprzednia klasa A jest teraz nazywana LIGĄ MISTRZÓW.

Poprzednia klasa B nazywa się teraz LIGĄ PRETENDENTÓW.

Pozostałe drużyny (włącznie z nowymi) grają w LIDZE PROMOCYJNEJ – poprzednia klasa C. Grupy LIGI PROMOCYJNEJ składają się z 5 drużyn a turniej jest 2-kołowy.

LIGA PROMOCYJNA jest turniejem rozgrywanym w systemie ciągłym a grupy będą uruchamiane zaraz po skompletowaniu (coś w stylu grupy open lub eliminacji IME uruchamianych po skompletowaniu).  Ten sam zawodnik nie można jednak grać w kilku drużynach w tym samym czasie. Ponownie może zostać zgłoszony (w dowolnej drużynie) dopiero po zakończeniu gry (czyli wszystkich partii) przez drużynę w danej grupie. Dopuszcza się natomiast grę zawodnika w różnych ligach jednocześnie.

CZAS NAMYSŁU

LIGA MISTRZÓW oraz LIGA PRETENDENTÓW są rozgrywane z czasem namysłu 250 dni oraz 10 dni na każde 10 posunięć. NIE MA urlopu w tych turniejach.

LIGA PROMOCYJNA jest rozgrywana  z czasem namysłu 110 dni oraz 10 dni na każde 10 posunięć. BRAK URLOPU.

REJESTRACJA, WPISOWE do ligi promocyjnej

Rejestracja do Ligi Promocyjnej jest możliwa poprzez ZGŁOSZENIE BEZPOŚREDNIE (DIRECT ENTRY-DE).

Grupy są uruchamiane po skompletowaniu.

Wpisowe przy zgłoszeniu bezpośrednim (DE) wynosi 45EUR.

Liga Pretendentów wystartuje prawdopodobnie na jesieni 2016. Ale zapewne będzie to jeszcze ustalone na Kongresie ICCF 2016 w Bremie (Niemcy).

Zgłoszenia

Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem:

  • systemu zgłoszeń bezpośrednich (DE), wpisowe ok.45,00EUR (za drużynę), płatne kartą kredytową poprzez PayPal (jeśli ktoś nie ma konta PayPal – system poprowadzi, założenie konta trwa kilka minut). Link do zgłoszeń bezpośrednich na stronie ICCF jest dostępny w zakładce New Events (tu kliknąć “Zgłoś się” obok nazwy turnieju). Wcześniej należy zalogować się na swoje konto ICCF.

Zgłaszając drużynę należy wypełnić formularz podając jej pełny skład, w tym właściciela oraz kapitana drużyny, wpisując dane w kolejnych okienkach.  Do zgłoszenia nie ma potrzeby dołączać kopii dowodu wpłaty, gdyż organizator otrzymuje je automatycznie w systemie PayPal.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rywalizacji drużynowej w szachach korespondencyjnych do udziału w zawodach, aby zasmakować królewskiej gry oraz nawiązać lub odświeżyć swoje kontakty z przyjaciółmi na całym świecie!

===

Comments are closed.