Serwer ICCF – aktualizacja lokalizacji polskiej

Pragnę poinformować, że po grudniowej aktualizacji serwera ICCF dokonałem weryfikacji polskiego tłumaczenia oraz uzupełnienia nowych wyrażeń. W dniu dzisiejszym (2015-01-26) aktualizacja tłumaczenia polskiego została uwzględniona na serwerze głównym.

Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali swoje uwagi. Większość z nich została uwzględniona.

Wymaga ona jeszcze drobnych poprawek, ale są to sprawy czysto techniczne niezależne ode mnie, które kiedyś w nieodległej przyszłości mam nadzieję będą mogły być rozwiązane. Udało mi się już przekonać Austina Lockwooda co do różnic występujących w językach polskim i angielskim, przede wszystkim deklinacji, która w obecnym nowoczesnym języku angielskim jest bardzo uproszczona. O problemach technicznych i możliwych rozwiązaniach będziemy dyskutować podczas Kongresu ICCF 2015 w Cardiff (Walia).

Warto przy okazji wspomnieć, że po ostatniej lokalizacji w języku chorwackim dokonanej przez Leonarda Ljubicica serwer ICCF można użytkować już w 9 językach (angielski, polski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, czeski, japoński, chorwacki)! Wyboru dokonuje się w swoim profilu wybierając stosowny język i zatwierdzając zmiany.

Mariusz Wojnar, Delegat Polski do ICCF

Comments are closed.