Mecz Polska-Walia

Walia jest młodą federacją, dopiero niedawno przyjętą do ICCF. Nie posiada jeszcze wielu zawodników, ale jest bardzo aktywna.

Kapitan drużyny Walii, Russell Sherwood, nadesłał zaproszenie do rozegrania meczu. Podjąłem rękawicę i poczyniliśmy wstępne ustalenia.

Mecz rozgrywany będzie na serwerze ICCF, ilość szachownic zostanie ustalona w terminie późniejszym i jest głównie uzależniona od ilości zgłoszeń, ale wstępnie bierzemy pod uwagę 15-18 szachownic. Zatem proszę o zgłoszenia od zawodników lub zawodniczek (w nawiasie podana ilość miejsc) o rankingu około 2250 (2), 2050 (3), 1950 (2), poniżej 1850 (11). Nowi zawodnicy mile widziani 🙂

Termin rozpoczęcia meczu ustalono wstępnie na grudzień 2014. Obowiązywać będą przepisy ICCF. Tempo gry – standardowe: 50 dni/10 posunięć. Partie podlegają ocenie rankingowej.

Ponadto we wszystkich zawodach od 2014 roku, także i w tym meczu, jest możliwość reklamowania wyniku (wygranej lub remisu) po przejściu do końcówki 6‑bierkowej. Należy pamiętać, że w razie wygranej w takiej sytuacji nie ma zastosowania zasada 50 posunięć bez bicia lub ruchu pionem.

Niniejszym rozpoczynamy formowanie drużyny i można nadsyłać  już zgłoszenia do reprezentacji Polski na mecz z Walią do kol.Rafaela Pierzaka (polskadruzynaiccf@gmail.com), który jest Koordynatorem Rozgrywek Drużynowych. Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 2014-10-25.

Nominacje do reprezentacji zostaną ogłoszone w stosownym czasie.

Comments are closed.