3 Puchar Świata w szachach 960

Międzynarodowa Federacja Szachów Korespondencyjnych

Ogłoszenie

3 Puchar Świata w szachach 960

2014-01-03:

Turniej będzie przebiegał w trzech lub czterech etapach (w zależności od ilości zgłoszeń) i rozgrywany będzie za pośrednictwem serwera ICCF. Grupy eliminacyjne będą 6-osobowe w systemie dwukołowym (10 partii), awans do następnej rundy uzyskuje 2 zawodników. Tempo gry 30 dni na 10 posunięć. Turniej podlega ocenie rankingowej w systemie rankingowym dla szachów 960.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do 2014-02-25: za pośrednictwem KSzK lub systemu zgłoszeń bezpośrednich (DE). Wpisowe zgodnie z Komunikatem KSzK – za jedną grupę – 55zł (jeśli jest to pierwsze zgłoszenie w 2014 roku to obowiązuje dopłata 10 zł jako opłata członkowska) lub 15EUR przy zgłoszeniach bezpośrednich (DE).

Link do zgłoszeń bezpośrednich jest już dostępny na stronie ICCF w zakładce New Events.

Można zgłosić się do kilku grup.

Zawodnicy zostaną rozmieszczeni przez organizatora w grupach w miarę możliwości losowo, jednakże zostanie wzięty pod uwagę podział geograficzny jak też konieczność osiągnięcia w miarę równego średniego rankingu.

Wszyscy finaliści 1 edycji Pucharu Świata mogą się ubiegać o start w 3 edycji Pucharu Świata od półfinałów (planowanych około połowy 2015) zgłaszając się bezpośrednio do organizatora (DE) do dnia 2014-02-28 lub za pośrednictwem KSzK do dnia 2014-09-20.

Organizacja turnieju

Rozpoczęcie rozgrywek: 2014-03-15.

Zakończenie eliminacji: 2015-06-15.

Wszystkie niezakończone partie podlegają ocenie. Zainteresowani zawodnicy powinni przesłać zapis partii (wraz z wnioskowanym wynikiem – wygrana lub remis) oraz analizę do swojego sędziego nie później niż do 2015-07-05.

Ocena niezakończonych partii oraz awansujący zawodnicy powinni być znani do 2015-08-31.

Rozpoczęcie drugiego etapu przewiduje się nie później niż 2015-10-01.

Nagrody

w finale

  • nagroda 1000€ dla pierwszych 3 zawodników (500€, 300€; 200€), bez punktacji pomocniczej (czyli nagrody dzielone w razie równej ilości punktów)

Kwalifikacje

Dwóch pierwszych zawodników każdej grupy eliminacyjnej uzyska awans do kolejnego etapu.

Jakkolwiek ilość zgłoszeń w eliminacjach nie jest ograniczona to zawodnik może uzyskać awans nie więcej jak do dwóch grup półfinałowych oraz nie więcej jak jedno miejsce w finale. W razie czterech etapów rozgrywek ilość kwalifikacji do drugiego etapu nie jest limitowana.

W przypadku takiego samego wyniku w różnych grupach, preferowana będzie większa ilość zwycięstw, następnie lepsza punktacja SB, następnie wyższy ranking ELO; w razie potrzeby porównania grup z różną ilością zawodników w eliminacjach preferowane będzie lepszy wynik procentowy, następnie porównanie wyników z pominięciem zawodnika ostatniego w większej grupie, następnie wyższy ranking ELO.

Można uzyskać następujące kwalifikacje w finale:

  • zwycięzca 3 Pucharu Świata w szachach 960 uzyska prawo gry w turnieju kandydackim MŚ (decyduje punktacja pomocnicza)

 

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu interesujących partii oraz nawiązania nowych znajomości w innych krajach w duchu przyjaźni oraz motto ICCF:

AMICI SUMUS

Leonardo Madonia Markus Hömske Frank Geider
Central Tournament Leader ICCF Non-Title Tournaments Commissioner World Tournament Director

Przepisy gry w szachy 960 (tzw. Fischerowskie) można znaleźć na naszej stronie w zakładce „Przepisy gry w szachy 960„.

Comments are closed.