Sewer ICCF już w języku polskim!

W dniu dzisiejszym (2013-12-30) nastąpiła wielka aktualizacja serwera ICCF, a wraz z nią pojawiła się lokalizacja w języku polskim!

Tłumaczeniu serwera ICCF na język polski (około 1200 wyrażeń i zwrotów) oraz weryfikacji poświęciłem wiele tygodni. Ale wreszcie udało się i dotarliśmy do szczęśliwego finału 🙂 Wymaga ona jeszcze drobnych poprawek, ale są to sprawy czysto techniczne niezależne ode mnie, które kiedyś w nieodległej przyszłości mam nadzieję będą mogły być rozwiązane.

Aby serwer był dostępny w języku polskim należy w swoim profilu wybrać język polski (Language) i zatwierdzić zmiany (Save changes).

Strona ICCF zmieniła swój wygląd oraz funkcjonalność. W miarę możliwości czasowych postaram się wkrótce opisać bardziej szczegółowo, jakie nowe funkcje są dostępne (są opisane przez Martina Bennedika na stronie ICCF  na razie w języku angielskim).

Dla turniejów rozpoczynających się po nowym roku rewolucyjną zmianą jest możliwość reklamowania wyniku (wygranej lub remisu) po przejściu do końcówki 6-bierkowej (zobacz wiadomość od prezydenta ICCF na serwerze oraz informację o bazie końcówek przygotowaną przez Gino Figlio). Należy pamiętać, że w tej sytuacji nie ma zastosowania zasada 50 posunięć bez bicia lub ruchu pionem. Ponadto wdrożono system rankingowy dla szachów 960, a także umożliwiono organizatorom organizowanie turniejów tempem z inkrementacją (tzw. Fischerowskie tempo gry).

Życzę wiele zadowolenia z polskiej wersji serwera ICCF oraz nowych funkcji!

Comments are closed.