Kongres ICCF 2012 – Pretoria (RPA), cz.1

Tegoroczny Kongres ICCF po raz pierwszy w historii wkracza do Afryki, bo gospodarzem jest Republika Południowej Afryki.

Południowoafrykańska Federacja Szachów Korespondencyjnych (South African Correspondence Chess Association – SACCA) powstała w 1934 roku i w 2012 roku obchodzi swoją 78 rocznicę.

Kongres odbędzie się w Pretorii (Republika Południowej Afryki) w Centrum Konferencyjnym Roodevallei w dniach 28.10.2012-03.11.2012. Poniżej kilka zdjęć.

Hotel Faircity Roodevallei jest położony w górach nad brzegiem rzeki Pienaar, na północnych krańcach Pretorii, a regionalne atrakcje to m.in. Rezerwat Przyrody Wonderboom, Kruger House i Uniwersytet w Pretorii. Do dodatkowych regionalnych atrakcji zalicza się Park Menlyn i Siedziba rządu.

Na Kongresie ICCF 2012 w RPA zostaną wręczone medale i certyfikaty nadania tytułów dla niżej wymienionych:

  1. SIM Walczak, Piotr (potwierdzony 13.12.2011)
  2. IM Nowakowski, Mirosław (potwierdzony 07.11.2011)

Jeszcze raz składamy SERDECZNE GRATULACJE dla wyróżnionych!

W tym roku niestety nie mogę uczestniczyć bezpośrednio w kongresie – koszty okazały się zbyt duże dla mnie.

Pragnę przypomnieć, iż w ubiegłym roku w Finlandii przedstawiłem ofertę organizacji Kongresu ICCF w Polsce w 2016 roku. Prezentacja bardzo się spodobała, prowadzona była długa i ożywiona dyskusja, w tym wspominanie poprzednich trzech kongresów organizowanych przez Polskę (1973 w Warszawie, 1983 w Poznaniu i 1993 w Gdańsku). Delegaci wyrażali się bardzo pozytywnie o Polsce i mocno naciskali, aby zorganizować kongres nieco wcześniej, mianowicie w 2013 roku, zapewniając o swoim wsparciu. Chociażby po to, aby podtrzymać tradycję lat kończących się na trzy ;)

Wobec powyższego w sierpniu 2012 wspólnie z Przewodniczącym KSzGK, Tomaszem Stefaniakiem, przygotowaliśmy szczegółową ofertę w oparciu o hotel zlokalizowany w centrum Krakowa. Kongres miałby się odbyć w terminie 20-27.07.2013. Szanse przydzielenia organizacji kongresu Polsce są duże, wielu delegatów w korespondencji do mnie wyrażało poparcie.

Ofertę przesłałem oficjalnie do ICCF we wrześniu, a decyzja zapadnie na dniach podczas Kongresu w Pretorii. Ofertę uczestnikom kongresu zgodził się wspaniałomyślnie zaprezentować sam Prezydent ICCF, Eric Ruch z Francji. Kraków nie jest mu obcy, bo uczestniczył on w ubiegłorocznym Kongresie FIDE. Jednak jego pobyt ograniczył się zaledwie do dwóch dni. Na polskiej ziemi powitałem go wspólnie z kolegą Piotrem Walczakiem. Relacja była zamieszczona na naszej stronie „Eric Ruch powitany w Polsce„. Teraz w przypadku pozytywnej decyzji delegatów będzie on mógł poznać bliżej Kraków.

Przedłożyłem również kongresowi (na ręce Skretarza Generalnego ICCF, Michaela Millstone’a z USA) sprawozdania z zadań powierzonych Polsce, między innymi stworzenie strony internetowej z okazji 60-lecia ICCF oraz przebiegu 18 Pucharu Świata.

Warto pramiętać, że w przyszłym roku obchodzimy 80-lecie! Historia szachów korespondencyjnych w Polsce została przedstawiona na stronie „Celebrating 60 years of the ICCF” w zakładce dotyczącej naszego kraju.

Mariusz Wojnar, Delegat Polski do ICCF

===


=======

Comments are closed.