MT-Bielecki/Top – od dziś partie wyświetlane na żywo!

Witold Bielecki Memorial/Top Players (start 01.03.2012) jest najsilniejszym turniejem od 2002 roku. Widać to w tabeli “Top ICCF tournaments list” opublikowanej na stronie z okazji 60-lecia ICCF. Jest to trzeci pod względem rankingu turniej w historii ICCF ze średnim rankingirm 2638,46, tylko kilka oczek rankingowych przed Hermann-Heemsoth Memorial (Rav=2632,82). Są to jak na razie jedyne turnieje 16 kategorii.

Na listę uczestników można patrzeć z różnych stron (vide krótka specyfikacja niżej). Tak więc można zobaczyć na niej nie tylko zawodników z najwyższym rankingiem na świecie, ale również mistrzów świata (indywidualnie i drużynowo) lub kolekcjonerów norm arcymistrzowskich! Bardzo fascynujące jest śledzenie osiągnięć swoich ulubionych zawodników w czasie trwania turnieju 🙂

  1. World Championship finals
  2. Team World Championship finals
  3. Top rated players with GM Nikolai Papenin (UKR) at the top of the ICCF rating list
  4. Participants of the 4th top rated event Hermann-Heemsoth Memorial(Rav=2632,82):
    • GM Ron Langeveld (NED), GM Richard Hall (ENG), GM Maximilian Voss (GER), GM Stephan Busemann (GER),
  5. All players are titled, 12 out of 13 are GMs
  6. GM norm collectors – at the top is GM Hans-Dieter Wunderlich (GER) with 10 GM-norms

Aby przyciągnąć uwagę do szachów korespondencyjnych organizator poprosił zawodników o opinię w sprawie wyświetlania partii na żywo. Wszyscy odpowiedzieli pozytywnie. Również sędzia turnieju IA Carlos Flores (ESP) przyłączył się do tego pomysłu. Na tak wysokim szczeblu wskazana jest jednomyślność.

Zatem dobra wiadomość dla entuzjastów szachów korespondencyjnych – trwające partie wszyscy kibice mogą  już od dziś (15.10.2012) obserwować na żywo! Transmisja jest prowadzona z opóźnieniem 5 posunięć.

Zakończone partie można zobaczyć również na stronie MT-Bielecki/Top games.

Comments are closed.