Wersja pdf Listy rankingowej ICCF 2012/4 gotowa

Nowe rankingi zawodników polskich znajdują się na naszej stronie w zakładce „Rankingi i tytuły” RL32 2012/4!

Przewodniczący Komisji Rankingowej ICCF Gerhard Binder przygotował wersję pdf listy rankingowej 2012/4.

Jest ona dostępna u nas jak zwykle wcześniej niż na stronie ICCF 🙂

Poniżej tłumaczenie na język polski słowa wstępnego Gerharda Bindera.

————–

Papenin and the New Rules

Nie mając żadnej zakończonej partii w ostatnim okresie Joop van Oosterom powrócił na szczyt. Papenin stracił 8 punktów rankindowych, pomimo że mie przegrał żadnej partii – 2 wygrane i 6 remisów przeciwko zawodnikom z niższym rankingiem nie wystarczyło, aby utrzymać wysoki ranking. Z drugiej strony nie mógł on już dłużej odnosić korzyści z tytułu niskiego rankingu startowego z powodu nowych zasad, które biorą pod uwagę ostatnio opublikowany ranking zamiast rankingu początkowego.

Może to być dla niego przykre, ale jestem wciąż przekonany, że ten sposób obliczania jest lepszy i z pewnością prowadzi do szybszej aproksymacji rzeczywistej siły gry zawodnika. Również użycie wyższej wartości spośród rankingu startowego i ostatnio opublikowanego dla przeciwnika sprawdza się – nie ma więcej skarg z tytułu zbyt niskiego rankingu startowego przeciwnika w przypadku gdy czyni on znaczne postępy w czasie gry!

Rankingi, które macie przed sobą bazują na wynikach zakończonych partii w okresie od 01.06.2012 do 31.08.2012 i są ważne od 01.10.2012 do 31.12.2012. Następna lista zostanie opublikowana 15.12.2012 i będzie obowiązywała w pierwszym kwartale 2013 roku.

Amici sumus

Gerhard Binder

Comments are closed.