Memoriał Witolda Bieleckiego – turniej drużynowy

Dyrektor strefy 1 (ICCF-Europa), Gian-Maria Tani (ITA), zaprasza europejskie federacje członkowskie do udziału w turnieju drużynowym rozgrywanym za pośrednictwem serwera.

Zawody będą zorganizowane podobnie do Memoriału Harro Otte (wystartował w 2007, a obecnie finał dobiega końca, w którym nasza drużyna ma szanse na 7 miejsce przy 9 zespołach). Jest to druga edycja tej rangi turnieju. Tym razem turniej został poświęcony pamięci Witolda Bieleckiego, delegata Polski do ICCF, który zmarł 05.04.2008.

Każda federacja narodowa ma prawo wystawić jedną drużynę składającą się z 6 osób.

Średni ranking drużyny (wg listy rankingowej 2011/4) nie może być większy niż 2000, drużyna nie może posiadać osoby o rankingu wyższym od 2050, dopuszcza się maksymalnie dwie osoby z rankingiem powyżej 2000. Osoby bez rankingu będą miały przypisany ranking 1800.

Zawody będą dwuetapowe – eliminacje i finał. Grupy będą liczyły od 7 do 9 drużyn. Zawodnicy, których ranking wzrośnie ponad wymagany, będą mogli uczestniczyć w finale, ale każdy zastępca już będzie musiał spełniać ograniczenia rankingowe.

Zawody planuje się uruchomić na przełomie stycznia i lutego 2012.

Do drużyny reprezentującej Polskę mogą kandydować osoby o stałym rankingu ICCF, czyli po rozegraniu minimum 30 partii. W zgłoszeniu osoba kandydująca powinna podać:

  • imię i nazwisko, numer identyfikacyjny ICCF, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, ważny adres e-mail (zgodny z tym w profilu konta ICCF) oraz czy pełniła już funkcję kapitana drużyny (lub posiada uprawnienia sędziego) i poziom znajomości języka angielskiego.

Zgłoszenia do reprezentacji Polski proszę kierować do delegata (na adres: kszgk.turnieje@gmail.com) do dnia 20.11.2011.

Około 30.11.2011 zostanie ogłoszony skład drużyny (w tym rezerwowi), która będzie reprezentowała Polskę w tym memoriale.

Nie ma wpisowego do tego turnieju.

Jest to unikalna propozycja dla osób o niższym rankingu, które normalnie nie miałyby szans na reprezentowanie kraju oraz start w oficjalnych zawodach drużynowych ICCF.

Comments are closed.