LIPEAD – Otwarty Międzynarodowy Turniej Szachowy

Peruwiańczycy z okazji 40-lecia swojej federacji LIPEAD (Liga Peruana de Ajedrez a Distancia – Peruwiański Związek Szachów Korespondencyjnych), założonej w 1972 roku, organizują Otwarty Międzynarodowy Turniej Szachowy, w hołdzie dla Gustavo Paz y Barriga – entuzjasty szachowego, założyciela federacji oraz pierwszego prezydenta, którym pozostawał ponad 20 lat.

Partie będą rozgrywane za pośrednictwem serwera ICCF i podlegają ocenie rankingowej. Zawody będą przebiegać w 3 etapach (eliminacje, półfinały i finał). Tempo gry: 50 dni na 10 posunięć. Obowiązują przepisy ICCF. Partie będą wyświetlane na żywo z opóźnieniem 5 posunięć. Opcja liniowego proponowania wariantów będzie aktywna.

Liczba zawodników w grupach będzie wynosiła:

 • w eliminacjach 7,
 • w półfinałach 7-9 oraz
 • w finale do 17.

 

1- Eliminacje

Zwycięzca każdej grupy awansuje do półfinałów, w razie równej ilości punktów nie będzie uwzględniana punktacja pomocnicza i obaj zawodnicy uzyskają awans. Wpisowe do eliminacji 15 EUR lub 20 USD. Ilość grup eliminacyjnych, w których można wystartować nie jest ograniczona.

2- Półfinały

Półfinały wystartują tak szybko jak tylko będą znani kwalifikanci z eliminacji. Zwycięzcy eliminacyjnych grup już nie płacą więcej wpisowego (ani za półfinały ani za finał). Zawodnicy z rankingiem ICCF 2200 lub większym są uprawnieni do zgłoszenia się bezpośrednio do półfinałów pod warunkiem opłacenia wpisowego, które będzie wynosić 30 EUR lub 40 USD. Awans uzyska 15 najlepszych zawodników z tego etapu (zwycięzcy grup i być może najlepsi zawodnicy spośród tych, którzy zajęli drugie miejca).

3- Finał

Turniej finałowy wystartuje tak szybko jak tylko będą znani kwalifikanci z półfinałów. Finał będzie liczył do 17 zawodników, z których 15 awansuje z półfinałów, a 2 pozostałych może dołączyć na zaproszenie organizatora, spośród czołowych arcymistrzów z rankingiem 2600 lub większym, aby zapewnić wysoką rangę turnieju z możliwością wypełnienia norm na tytuły międzynarodowe.

Trzech pierwszych zawodników w finale otrzyma nagrody pieniężne. Wysokość nagród jest uzależniona od ilości zgłoszeń. Nagrody zostaną wypłacone w ciągu 2 tygodni za pośrednictwem Paypal lub przelewu bankowego.  Koszty przelewu oraz konwersji waluty zostaną potrącone z kwoty nagrody.

 

Rozpoczęcie turnieju: 01.05.2012

Zgłoszenia do eliminacji są przyjmowane do 15.04.2012

Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do organizatora za pośrednictwem serwera ICCF. W zakładce „New events„, po wcześniejszym zalogowaniu się na swój profil ICCF, należy odszukać „Peru LIPEAD 40-year Anniversary Tournament” i kliknąć na Enter po prawej stronie.

Wpisowe do eliminacji (15 EUR lub 20 USD za 1 grupę) – płatne poprzez:

===============

18.01.2012-Uzupełnienie 1

KSzGK może oficjalnie pośredniczyć w zgłoszeniach!

Dopiero co dokonałem szczegółowych uzgodnień z Gino Figlio, organizatorem turnieju z ramienia Federacji Peruwiańskiej oraz Tomaszem Stefaniakiem, przewodniczącym KSzGK. Można dokonywać zgłoszeń do powyższego turnieju za pośrednictwem KSzGK po wpłaceniu wpisowego w wysokości 75zł (za jedną grupę) na konto podane w Komunikacie KSzGK dotyczącym warunków startu w turniejach ICCF w 2012 roku. Zgłoszenia są przyjmowane przez delegata (na adres e-mail: kszgk.turnieje@gmail.com) do 10.04.2012. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię potwierdzenia wpisowego (w postaci pliku jpg lub pdf).

Uwaga: przy pierwszym zgłoszeniu w 2012 roku obowiązuje dopłata 10 zł jako opłata członkowska (koszty członkowskie w ICCF i administracyjne w
Polsce).

===============

06.02.2012-Uzupełnienie 2

Uzgodnienia z ICCF pozwoliły organizatorowi obniżyć stawki wpisowego do turnieju płatne za pośrednictwem paypal jak wyżej, które obecnie wynoszą:

Eliminacje

 • 1 grupa 10 EUR lub 13 USD
 • 2 grupy 15 EUR lub 20 USD
 • 3 grupy 22,50 EUR lub 30 USD
 • 4 grupy 30 EUR lub 40 USD

Zawodnicy, którzy dokonali płatności po wcześniejszej stawce mogą wnioskować o zwrot nadpłaconej różnicy lub zgłosić się do większej ilości grup. Organizator prosi o kontakt w sprawie wyboru którejś z przedstawionych opcji.

Płatność za pośrednictwem KSzGK wynosi odpowiednio:

 • 1 grupa 50zł
 • 2 grupy 75zł
 • 3 grupy 110zł
 • 4 grupy 150zł

Półfinały

Wyjaśnienie: Jeśli zawodnik o rankingu co najmniej 2200 startuje w eliminacjach (w jednej lub więcej grupach) i nie zdoła się zakwalifikować do półfinałów to może zgłosić się bezpośrednio do półfinałów płacąc dodatkowe wpisowe w wysokości 10EUR lub 13USD (zamiast 20EUR lub 26USD, które powinien zapłacić, gdyby nie grał w eliminacjach). W przypadku płatności za pośrednictwem KSzGK będzie to odpowiednio 50zł.

==========

Lista przyjętych zgłoszeń przez organizatora jest publikowana na stronie LIPEAD i aktualizowana na bieżąco.

  Comments are closed.