Brązowe medale olimpijskie dla Polski – wręczenie wyróżnień w Katowicach podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Europy w szachach szybkich i w grze błyskawicznej

W październiku 2021 roku po ponad 5 latach zmagań Polska zdobyła brązowy medal olimpijski w szachach korespondencyjnych – po raz drugi w historii!

Drużyna wystąpiła w składzie:

  • 1 szachownica – GM Rafael Pierzak,
  • 2 szachownica – SIM Marek Sądowski,
  • 3 szachownica – SIM Wojciech Krzyżanowski,
  • 4 szachownica – SIM Waldemar Kozłowski,
  • kapitan drużyny – IA Mariusz Wojnar,

Więcej we wcześniejszym wpisie.

Medale i dyplomy dla wszystkich zawodników i kapitana drużyny zostały przekazane na Kongresie ICCF 2022 w Szkocji a do Polski dotarły we wrześniu 2022. Wręczono je reprezentantom 17.12.2022 w Katowicach podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Europy w szachach aktywnych i w grze błyskawicznej. Niżej krótka relacja Rafaela Pierzaka na FB.

Niestety jeden z reprezentantów, Wojciech Krzyżanowski, nie mógł przyjechać. Umówiłem się z nim na spotkanie w Lublinie w 2023 roku.

========

Rafael Pierzak, 19 grudnia 2022 o 21:21

Medale Olimpiady odebrane !

W szachach korespondencyjnych wszystko trwa bardzo długo. Po ubiegłorocznym sukcesie w 19 Olimpiadzie szachów korespondencyjnych dopiero teraz 17 grudnia odebrałem wraz z kolegami z drużyny olimpijskiej brązowe medale. Opłaciło się jednak czekać, ponieważ wszystko odbyło się w bardzo uroczystej oprawie, podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, która odbyła się w katowickim „Spodku” przy udziale blisko 1000 zawodników, sędziów i zaproszonych gości.

W imieniu całej ekipy medalistów jeszcze raz chciałbym gorąco podziękować Zarządowi Śląskiego Związku Szachowego, oraz Sekretarzowi Generalnemu FIDE Łukaszowi Turlej za umożliwienie nam odebrania medali, podczas turnieju o tak wysokiej randze.

=========

Comments are closed.