Archiwa

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Licznik odwiedzin

Test sędziego zaktualizowany po zmianie przepisów już dostępny …

W Przepisach ICCF obowiązujących od 01.01.2023 zaszły poważne zmiany, w związku z tym sędziowie muszą odświeżyć swoją wiedzę.

Test sędziego (TD Review test) zaktualizowany po zmianie przepisów jest już dostępny.

Nikt nie będzie mógł kierować żadnym nowym turniejem bez uprzedniego zdania testu.

Zgodnie ze zmienionym pkt. 3.6. każdy sędzia międzynarodowy (IA) musi również zdać test sędziego raz w roku (kiedy zostaną udostępnione zaktualizowane Przepisy ICCF na nadchodzący rok, zwykle w grudniu i ostatecznie do 1 stycznia), w przeciwnym razie nie może zostać przydzielony do nowego turnieju ICCF w tym roku (liczony od 1 lutego).

W uzupełnieniu należy dodać, że podobnie, od 1 lutego każdego roku, sędzia poziomu pierwszego (Level 1 TD) lub drugiego poziomu (Level 2 TD) nie może zostać przydzielony do nowego turnieju ICCF, dopóki ich mentor nie zda testu na ten sam rok.

Wspomniany powyżej test sędziego jest czymś, co każdy sędzia może wykonać w wolnym czasie za pośrednictwem serwera ICCF. Test jest „otwartą księgą”, co oznacza, że osoba przystępująca do testu powinna sprawdzić każdą odpowiedź na pytania testowe w Przepisach ICCF. Nie ma ograniczeń czasowych w wykonaniu tego testu, ponieważ nie jest on przeznaczony do tego, aby ludzie ponieśli porażkę. Został on specjalnie zaprojektowany, aby upewnić się, że potencjalni sędziowie zapoznają się z treścią tego dokumentu, zanim będą odpowiedzialni za wdrożenie określonych w nim procedur.

Łącza umożliwiające ponowne przystąpienie do testu („Retake”) osobno dla poszczególnych specjalizacji (server, postal) znajdują się w profilu zawodnika (z rozwijanego menu należy wybrać „TD details”).

Po zaliczeniu testu sędzia nie będzie musiał ponownie podchodzić do tego samego testu, dopóki ten dokument nie przejdzie kolejnej istotnej zmiany.

=======

Revised TD Test 2023-01-01

sobota, 31 grudnia 2022: is now live….

The revised TD Test valid from 2023-01-01 is now live. According to the revised section 3.6 every IA must also pass the TD Test once per year (when the updated ICCF Rules become available for the upcoming year, typically during December and definitively by 1st January) or cannot be assigned to a new ICCF tournament that year (measured from 1st February).

Any feedback is welcomed.

Amici sumus

Tournament Director Committee (TDC) Chair

P.S. The link(s) for retaking the test(s) are under your Player Details page. Select the TD Details from the dropdown menu

=======

Comments are closed.