Wręczenie wyróżnień w Warszawie

Ryszard Kowalczyk (drużyna Warszawa, sz.3) – srebrny medal 23DMP

Ostatnia partia 23 Drużynowych Mistrzostw Polski zakończyła się w dniu 2019-12-16 wobec tego wyróżnienia za MP miały być wręczone na spotkaniach w terminach od lutego do kwietnia (Warszawa, Kraków, Rymanów), ale szyki zostały pokrzyżowane przez epidemię koronawirusa i musiały one zostać odwołane. W miarę możliwości podejmowane są próby indywidualnych spotkań z medalistami.

W dniu dzisiejszym 2020-07-18 kol. Ryszard Kowalczyk (86 lat) przyjął mnie u siebie w domu w Warszawie. Bardzo się ucieszył z mojej wizyty. Wręczyłem mu osobiście srebrny medal za 23 Drużynowe Mistrzostwo Polski w szachach korespondencyjnych oraz brązową odznakę PZSzach nadaną przez Mazowiecki Związek Szachowy. Grał w drużynie Warszawa na 3 szachownicy. przyczyniając się w znacznym stopniu do wysokiego wyniku drużyny. Spotkanie było okazją do wspomnień oraz wspólnej wymiany doświadczeń. Obok zdjęcie ze spotkania.

Należy nadmienić, że Ryszard Kowalczyk zdobył tytuł Mistrza Polski w finale 59 Mistrzostw Polski, rozgrywanym na serwerze ICCF w latach 2016-2017. Więcej szczegółów we wcześniejszym wpisie o zakończonych 59 Mistrzostwach Polski.

Comments are closed.