Archiwa

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

23 Puchar Świata – ogłoszenie

2020-05-24:

ICCF ogłosiło, że Czeska Federacja Szachów Korespondencyjnych (Sdružení korespondenčního šachu v České republice – SKŠ v ČR) jest organizatorem 23 Pucharu Świata. Z ramienia Czeskiej Federacji osobą odpowiedzialną jest Josef Mrkvicka (CZE) a zgłoszenia będzie przyjmował Otomar Thoma (CZE).

Turniej będzie rozgrywany za pośrednictwem serwera, standardowe tempo gry (40 dni na 10 posunięć; urlop 45 dni w roku kalendarzowym, nie ma urlopu dodatkowego). Możliwe jest liniowe proponowanie wariantów. Publiczność może oglądać partie na żywo po ukończeniu 10 partii w grupie turniejowej; transmisja na żywo opóźniona o 5 posunięć.

Turniej będzie przebiegał w trzech etapach (eliminacje, półfinały oraz finał). Zwykle każda grupa składa się z 7-11 zawodników w eliminacjach, 9-13 w półfinale oraz 9-15 w finale.

Turniej podlega ocenie rankingowej, normy na tytuły zwykle są możliwe w półfinałach i finale.

Zgłoszenia

Zgłoszenia wyłącznie poprzez system zgłoszeń ICCF. Po zalogowaniu się na swój profil należy wybrać odpowiedni turniej w zakładce „Nowe turnieje” (lub kliknąć na ten link, który kieruje bezpośrednio do turnieju) oraz wybrać rejestrację przez system zgłoszeń bezpośrednich (DE) lub rejestrację za pośrednictwem krajowej federacji, co jest w zasadzie jednoznaczne z wyborem płatności wpisowego; dopuszcza się zgłoszenia wielokrotne, jednak ich ilość jest ograniczona do ilości uruchamianych grup.
Wpisowe płatne w zależności od wybranego sposobu rejestracji:

  • za pośrednictwem krajowej federacji KSzK 50zł (za jedną grupę) (płatne na konto podane w Komunikacie KSzK; kopię potwierdzenia wpłaty należy przesłać do delegata). Zgłoszenia do 2020-08-25.
  • za pośrednictwem systemu zgłoszeń bezpośrednich DE ok. 14,04€ (płatne za pośrednictwem PayPal bezpośrednio do organizatora; nie jest konieczne posiadanie konta PayPal w celu dokonania tej płatności.). Zgłoszenia do 2020-09-01.

W razie awansu do dalszego etapu rozgrywek wpisowego już się nie wnosi.

Zawodnicy zostaną rozmieszczeni w grupach eliminacyjnych i półfinałowych w miarę możliwości losowo, jednakże zostanie wzięty pod uwagę podział geograficzny jak też konieczność osiągnięcia w miarę jednakowego średniego rankingu.

Zgłoszenia potwierdzone przez organizatora znajdują się na stronie ICCF (pod tym adresem).

Organizacja turnieju

Rozpoczęcie rozgrywek: 2020-09-30.

Zakończenie eliminacji: 2022-05-01.

Wszystkie niezakończone partie mające wpływ na awans podlegają ocenie. Zainteresowani zawodnicy otrzymają stosowne powiadomienie, wtedy powinni oni przesłać wniosek o wynik (wygrana lub remis) oraz analizę.

Rozpoczęcie półfinałów przewiduje się nie później niż 2022-10-31.

Rozpoczęcie finału przewiduje się nie później niż 2024-09-30.

Nagrody

Zwycięzcy grup eliminacyjnych i półfinałowych otrzymają nagrody w postaci kuponów ICCF lub odpowiednich nagród od sponsorów.

W finale zostaną wręczone medale i dyplomy dla pierwszych trzech zawodników (punktacja pomocnicza w celu określenia miejsc). W finale przewiduje się również nagrody finansowe. W przypadku nagród pieniężnych nie ma zastosowania punktacja pomocnicza, nagroda zostanie podzielona równo pomiędzy zawodników z tą samą ilością punktów.

Kwalifikacje

Tylko zwycięzca grupy uzyska awans do kolejnego etapu Pucharu Świata. O kolejności decyduje puntacja pomocnicza (ilość zwycięstw, S-B, wynik bezpośredni).

Ilość zgłoszeń od każdego zawodnika w eliminacjach jest ograniczona do ilości tworzonych grup, jednak można zakwalifikować się najwyżej do dwóch grup półfinałowych, a do finału tylko z jednego miejsca.

Można uzyskać następujące kwalifikacje w finale:

  • zwycięzca Pucharu Świata oraz zawodnik, który zajmie drugie miejsce uzyskają prawo gry w turnieju kandydackim MŚ (decyduje punktacja pomocnicza) (po opłaceniu wpisowego); (Przepisy turniejowe ICCF, pkt 1.2.1.3.1.(d));
  • zwycięzca finału 23 Pucharu Świata uzyska prawo gry w finale kolejnego Pucharu Świata (Przepisy turniejowe ICCF, pkt 1.2.3.6) oraz otrzyma tytuł SIM (Przepisy turniejowe ICCF, pkt 1.5.2.3.(a));
  • wszyscy zawodnicy, którzy zajmą 3 lub 4 miejsce (punktacja pomocnicza ma zastosowanie) lub zdobędą 60% możliwych punktów w finale uzyskają prawo gry w półfinałach MŚ (po opłaceniu wpisowego) (Przepisy turniejowe ICCF, pkt 1.2.1.2.1.(e));
  • wszyscy finaliści uzyskają prawo gry w półfinałach kolejnego Pucharu Świata (po opłaceniu wpisowego) (Przepisy turniejowe ICCF, pkt 1.2.3.6);
  • wszyscy zawodnicy, którzy zdobędą 50% możliwych punktów w finale uzyskają prawo gry w eliminacjach MŚ (po opłaceniu wpisowego) (Przepisy turniejowe ICCF, pkt 1.2.1.1.1.(e));

Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w zawodach, aby zasmakować królewskiej gry oraz nawiązać lub odświeżyć swoje kontakty z przyjaciółmi na całym świecie!

Comments are closed.