Turniej drużynowy Bałtyk – Morzem Przyjaźni (10 edycja) dobiegł końca

Dobiegła końca 10 edycja tradycyjnego turnieju drużynowego Bałtyk – Morzem Przyjaźni, którą zorganizowała Fińska Federacja Szachów Korespondencyjnych (Suomen Kirjeshakkiliitto ry) w terminie od 2017-09-30 do 2020-03-29.  Turniej sędziował sędzia międzynarodowy (IA) Ragnar Wikman (FIN).

W turnieju brało udział 13 drużyn (4xGER, 3xRUS, 2xPOL, LAT, LTU, FIN, INT) na 8 szachownicach, razem 104 zawodników. Turniej wygrała drużyna Germany-1, przed drużyną Russia-SPb (najsilniejsza drużyna w stawce) oraz drużyną Lithuania. Polska wystawiła dwie drużyny: drużyna Poland-1 (Rśr=2365) zajęła 6 miejsce a drużyna Poland-2 (Rśr=2373) 11 miejsce.

W uzupełnieniu poniżej dotychczasowe edycje turnieju drużynowego Bałtyk (Baltic Sea). Polska uczestniczyła we wszystkich edycjach, w tym organizowała 6 edycję. Największy sukces odnieśliśmy w 7 edycji, gdzie nasza drużyna zdobyła 2 miejsce!

Nie posiadamy kompletu informacji, ale chętnie skorzystamy jeśli ktoś może przesłać uzupełnienie.

Start Koniec Turniej Drużyna Kapitan drużyny Wynik
1964 1967 1st Baltic Sea (Bałtyk Morzem Pokoju/Przyjaźni) Poland: 1.B.Śliwa-5,5/8; 2.B.Pietrusiak-6,0; 3.E.Arłamowski-3,0; 4.R.Fuglewicz-3,5; 5.W.Nowicki-3,0; 6.Cierpicki-3,0; 7.J.Martyniak-4,0; 8.J.Jabłoński-3,0; 9.R.Polak-3,0; 10.Łubieński-2,0; 11.M.Braczko-2,0; 12.Józef Krzysztoń-6,5; 13.H.Grafka-3,5; 14.R.Bernard-4,5; 15.Jaworski-4,5 6m
1969 1972 2nd Baltic Sea Poland: 1.J.Lewi/S.Brzózka-4,0/5; 2.Żółtek-2,5; 3.Nowicki-2,0; 4.Niewiadomski-3,0; 5.Pojedziniec-2,0; 6.Szewczyk-3,5; 7.Zakrzewski/M.Braczko-0,5; 8.Załachowski-3,5; 9.Polak-1,5; 10.Jaworski-4,0; 11.Szczepaniec-2,5; 12.Mierzejewski-3,0; 13.Kocem-2,5; 14.Bąbel/T.Peretjatkowicz-2,0; 15.Jabłoński-3,5 Cyryl Niewiadomski 3 miejsce
1974 1979 3rd Baltic Sea Poland-1 (West): 1.T.Peretjatkowicz-2,0/11; 2.J.Widera-6,5; 3.I.Jaworski-4,0; 4.J.Polański-5,0; 5.Z.Grochowiak-7,0; 6.A.Zmokły-7,0; 7.H.Grafka-6,5; 8.B.Różański-6,5; 9.T.Baranowski-6,0; 10.J.Szyszka-5,0; 11.W.Czerniakow-5,0; 12.J.Majewski-5,5; 13.Z.Liszka-6,5; 14(k).I.Krawiec-0,5; 15(k).J.Ambrosewicz-3,0 T.Peretjatkowicz 9m
Poland-2 (East): 1.J.Górski-5,5; 2.W.Nowicki-3,0; 3.W.Kulling-6,0; 4.T.Bieluczyk-4,5; 5.C.Niewiadomski-3,5; 6.S.Szczepaniec-5,5; 7.Z.Karczewski-7,0; 8.J.Stempka-4,0; 9.M.Szymczyk-2,5; 10.A.Sadowski-2,5; 11.M.Boroch-3,5; 12.J.Babiak-4,5; 13.F.Konarkowski/M.Ściborowski-5,5; 14(k).J.Kandora-5,5; 15(k).Z.Łęgowska-6,0 J.Stempka 10m
1980-09-30 1985-03-31 4th Baltic Sea [L-3,4/21,22/85] Poland-1: 1.J.Widera-7,0/14; 2.J.Górski-4,0; 3.J.Marcinkiewicz-4,5; 4.J.Jabłoński-4,5; 5.G.Szewczyk-5,5; 6.K.Marcinkowski-7,0; 7.Z.Karczewski-8,5; 8.H.Lew-7,5; 8. W.Strzemkowski-7,5; 10.K.Smolarek/Rupental-6,0; 11.T.Baranowski-6,5; 12.J.Szyszka-2,5; 13.Z.Liszka-4,5; 14.J.Mularczyk-12,5; 15.W.Pośpiech-6,5 Aleksander Marcinkiewicz 8m
Poland-2: 1.A.Marcinkiewicz-8,5/14; 2.D.Barwiński-4,0; 3.Z.Leszczyński-5,0; 4.M.Pogorzelski-8,5; 5.W.Piecha/A.Małyszko-6,5; 6.A.Maciejewski/T.Peretjatkowicz-4,0; 7.H.Krynicki-0,5; 8.J.Eberle-2,0; 9.T.Chruszcz-6,5; 10.P.Bryszkowski-8,5; 11.J.Stempka-7,0; 12.E.Olej-6,0; 13.M.Ściborowski-6,5; 14.K.Mielcarek-7,0; 15.T.Chmiel-8,0 Aleksander Marcinkiewicz 11m
1986-02-15 1991-01-01 5th Baltic Sea (Ostsee) Poland-1 (Team 3): 1.T.Karpik-11,5/15; 2.J.Mularczyk-6,5; 3.Z.Sęk-10,5; 4.W.Janocha-8,0; 5.J.Jabłoński-4,5; 6.L.Łabuz-7,5; 7.J.Polański-6,5; 8.W.Maślik-7,5; 9.W.Strzemkowski-9,0; 10.B.Hadryś-8,5; 11.W.Sapa-7,0; 12.S.Szczepaniec-5,5; 13.A.Zdziubany-10,0; 14.Z.Warowski-5,5; 15.J.Szyszka-4,5 Aleksander Marcinkiewicz 10m
Poland-2 (Team 13): 1.A.Marcinkiewicz-4,5/15; 2.H.Lew-8,0; 3.J.Kuczyński-5,5; 4.W.Bielecki-8,0; 5.Z.Kulczewski-6,0; 6.A.Maciejczak-3,5; 7.R.Kujawski-12; 8.H.Papudziński-4,0; 9.H.Grafka-1,0; 10.P.Bryszkowski-5,0; 11.T.Chmiel-6,0; 12.T.Bruś-11,5; 13.B.Szmytka-10,5; 14.P.Borowiec-11,5; 15.K.Mielcarek-5,0 Aleksander Marcinkiewicz 14m
1992-11-01 1997-06-30 6th Baltic Sea (edycja organizowana przez Polskę) [TD Huchla, Dr. Andrzej (IA)] Poland-1 (Team 10): 1.H.Lew-6,5/14; 2.J.Ciesielski-4,5; 3.M.Jasiński-9,0; 4.P.Bryszkowski-7,5; 5.W.Bielecki-8,5; 6.H.Gaida-1,5; 7.E.Olej-5,5; 8.T.Runowiecki-8,0; 9.A.Szczepaniak-10,0; 10.J.Klugiewicz-9,5; 11.A.Sitek-0,0; 12.D.Mostowik-8,5; 13.W.Radecki-5,0; 14.L.Frey-2,0; 15.A.Terlecki-8,0 11m
Poland-2 (Team 12): 1.A.Warta-4,0/14; 2.J.Mularczyk-8,0; 3.R.Kujawski-6,5; 4.M.Niżyński-11,0; 5.M.Krosny-3,5; 6.Z.Leszczyński-4,0; 7.J.Marks-3,5; 8.J.Kuczyński-1,0; 9.J.Polański-7,5; 10.J.Jabłoński-7,5; 11.T.Chmiel-4,5; 12.B.Waś-1,0; 13.A.Major-0,0; 14.B.Kuma-9,5; 15.P.Wiśniewski-1,5 15m
1997-11-01 2002-03-31 7th Baltic Sea Poland-1 (Team 10): 1.W.Sapa-5,0/14; 2.T.Szafraniec-7,0; 3.R.Filutowski-8,0; 4.J.Klugiewicz-3,5; 5.Z.Mościcki-9,0; 6.T.Lew-9,0; 7.R.Pierzak-9,5; 8.R.Tustanowski-9,5; 9.M.Wojnar-7,5; 10.P.Wołochowicz-7,5; 11.M.Aleksandrowicz-12,5; 12.M.Brzoza-7,0; 13.H.Buczinski-10,5; 14.R.Wojtkowiak-9,5; 15.D.Mostowik-6,0 2 miejsce
Poland-2 (Team 9): 1.S.Kasperski-9,0/14; 2.A.Dzieniszewski-8,0; 3.D.Cimicki-4,0; 4.K.Marcinkowski-7,0; 5.W.Krzyżanowski-10,0; 6.K.Rzepecki-7,0; 7.J.Dziel-7,0; 8.K.Krupa-6,0; 9.M.Müller-1,5; 10.H.Motyka-5,0; 11.K.Wiącek-9,5; 12.W.Radecki-6,5; 13.M.Barczyński-7,5; 14.H.Gaida-4,0; 15.S.Wojciuk-4,0 13m
2008-03-01 2010-07-11 8th Baltic Sea Poland-1: 1.A.Zmokły-7,0/16; 2.M.Jędrzejowski-9,5; 3.D.Szczepankiewicz-9,0; 4.S.Pawłowski-8,5; 5.W.Kozłowski-8,5; 6.W.Szczepankiewicz-7,5; 7.J.Staniszewski-9,5; 8.L.Marusiak-6,0 Dariusz Szczepankiewicz 8m
Poland-2: 1.Z.Szczepański-9,5/16; 2.T.Wilczek-10,5; 3.J.Lubas-7,0; 4.W.Krzyżanowski-5,5; 5.T.Makowski-5,5; 6.A.Zawadka-7,5; 7.T.Kubicki-10,0; 8.G.Ograbek-8,0 Józef Lubas 9m
2014-03-30 2016-09-21 9th Baltic Sea Poland-1: 1.P.Walczak-6,0/12; 2.M.Wojnar-4,0; 3.T.Baranowski-4,0; 4.R.Szymański-5,5; 5.M.Jasiński-7,0; 6.A.Złotkowski-6,5; 7.P.Fałatowicz6,5; 8.I.Peschke-6,5 Mariusz Wojnar 11m
Poland-2: 1.Z.Szczepański-6,0/12, 2.R.Pierzak-6,5, 3.M.Sądowski-8,0, 4.J.Staniszewski-4,5, 5.W.Kozłowski-7,5, 6.T.Kubicki-7,5, 7.J.Pietrzak-6,0, 8.S.Łucki-6,0 Rafael Pierzak 4m
2017-09-20 2020-03-29 10th Baltic Sea Poland-1: 1.P.Walczak-6,0/12; 2.P.Mirkowski-6,0; 3.J.Pietrzak-6,0; 4.R.Szymański-5,5; 5.M.Woźnica-6,0; 6.R.Kowalczyk-5,5; 7.A.Szerlak-7,5 (norma IM); 8.B.Jamka-Pietroń-7,0 Mariusz Wojnar 6m
Poland-2: 1.Z.Szczepański-5,0/12; 2.W.Krzyżanowski-6,5; 3.J.Staniszewski-6,0; 4.D.Frączek-6,5; 5.D.Mostowik-6,0; 6.M.Brzoza-5,0; 7.Z.Sanner-5,5; 8.W.Wójcik-5,0 Wojciech Krzyżanowski 11m

=====

Comments are closed.