4 Puchar Argentyny – otwarty międzynarodowy turniej szachowy federacji argentyńskiej

Argentyńska Federacja Szachów Korespondencyjnych (Liga Argentina de Ajedrez por Correspondencia LADAC) powstała w 1945 i z okazji swojego 75-lecia organizuje otwarty międzynarodowy turniej szachowy 4 Puchar Argentyny (IV Argentine Cup – 75° Anniversary).

Zawody będą przebiegać w 3 etapach (eliminacje, półfinały i finał). Partie będą rozgrywane za pośrednictwem serwera ICCF i podlegają ocenie rankingowej. W półfinałach i finale będą możliwe normy na tytuły ICCF.

Tempo gry 50 dni na 10 pos. z podwójnym liczeniem czasu po 20 dniach namysłu.

1- Eliminacje (start 2020-06-30)

W eliminacjach grupy będą liczyły 7-9 osób. Wpisowe do eliminacji 10 EUR. Ilość grup eliminacyjnych, w których można wystartować nie jest ograniczona.

Awans: tylko zwycięzcy grup, w razie równej ilości punktów decyduje punktacja pomocnicza (1-ilość zwycięstw, 2-SB, 3-bezpośredni wynik, 4-niższy ranking). Możliwy jest awans kilku zawodników z 2 miejsca do uzupełnienia wakatów.

2- Półfinały

Półfinały (grupy będą liczyły 11-13 osób) wystartują tak szybko jak tylko będą znani kwalifikanci z eliminacji. Zwycięzcy eliminacyjnych grup już nie płacą więcej wpisowego (ani za półfinały ani za finał).

Zawodnicy z rankingiem ICCF co najmniej 2200 są uprawnieni do zgłoszenia się bezpośrednio do półfinałów pod warunkiem opłacenia wpisowego w wysokości 20 EUR. Wielokrotne zgłoszenia są dopuszczalne.

Awans: tylko zwycięzcy grup. Jeśli zawodnik awansuje z dwóch lub więcej grup to tylko najlepszy rezultat jest brany pod uwagę a w pozostałych grupach awansuje drugi w kolejności.

3- Finał

Turniej finałowy w obsadzie 13-osobowej wystartuje tak szybko jak tylko będą znani kwalifikanci z półfinałów.

Nagrody

Trzech pierwszych zawodników w finale otrzyma nagrody pieniężne (500-300-200 EUR). W razie równej ilości punktów nagrody są dzielone.

Wypłata nagród pieniężnych wyłącznie poprzez Paypal.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do 2020-06-10 należy kierować bezpośrednio do organizatora (jorgedeforel@yahoo.com.ar) podając: ICCF ID, imię i nazwisko zawodnika oraz ilość grup oraz poprzez konto Paypal (jorgedeforelchess@gmail.com) opłacając wpisowe (eliminacje 10 EUR, półfinały 20 EUR). Oferta specjalna: przy rejestracji do 5 grup przez jednego zawodnika 6 zgłoszenie jest gratis.

Lista zgłoszeń jest publikowana na stronie turniejowej.

KSzK nie pośredniczy w zgłoszeniach!

===========

Comments are closed.