Polskie drużyny w Lidze Mistrzów – aktualizacja czerwiec 2019

Liga Mistrzów sezon 8

Należy przypomnieć, że do dnia 2019-07-31 trwają zapisy do Ligi Mistrzów sezon 8 (szczegóły we wpisie).

Warto nadmienić, że polska drużyna Dream Team Gambit (w 1 i 2 sezonie pod nazwą Stamp, a w 3 sezonie pod nazwą Squirrel Gambit) pod wodzą Marka Sądowskiego, w składzie:

  1. P.Walczak [2499]-7pkt/12 partii
  2. R.Pierzak [2501]-7pkt
  3. D.Mielczarek [2395]-7,5pkt
  4. M.Sądowski [2467]-6,5pkt

awansowała do finału z grupy CL/2017/B2!

W historii Ligi Mistrzów jest to drugi taki przypadek, bo w edycji 3 (nie licząc edycji 1 i 2, które były początkiem kształtowania się rozgrywek w obecnej postaci) awans do finału jako pierwsza z polskich drużyn uzyskała Penelopa.

W edycji 7 awans z klasy C (z grupy CL/2017/C5) do klasy B wywalczyła drużyna Mieszko I (1.P.Mirkowski [2416], 2.P.Sękowski [2317], 3.S.Salzmann (SUI) [2310], 4.M.Kułakiewicz [2242]) kierowana przez Mariusza Kułakiewicza.

Krótka historia Ligi Mistrzów

Sezon i termin Drużyn Max kat. NTTC (organizator)
1: 2002-2004 (kwalifikacje) 242 8 Valer-Eugen Demian (CAN)
2: 2004-2007 222 12 Valer-Eugen Demian (CAN)
3: 2007-2009 271 12 Valer-Eugen Demian (CAN)
4: 2009-2012 195 (A=13, B=4×13=52, C=10×13=130) 11 Valer-Eugen Demian (CAN)
5: 2012-2015 225 (A=13, B=4×13=52, C=8×13+4×14=160) 12 Andrew Dearnley (ENG)/ Markus Hömske (FRA)
6: 2015-2017 163 (A=15, B=4*13=52, C=19*5=96) 12 Markus Hömske (FRA)
7: 2017-2019 167 (A=15, B=4*13=52, C=6*13+2*11=100) 10 Russell Sherwood (WLS)
8:2019-2021 Jörg Kracht (GER)

We wszystkich 7 edycjach uczestniczyły następujące drużyny z Polski:

  • #20, Dream Team Gambit (występująca w pierwszych dwóch sezonach pod nazwą Stamp, a w trzecim Squirrel Gambit)
  • #160, Imperium Szachów (występująca w pierwszych dwóch sezonach pod nazwą Imperium Szachów – Wieruszów)

W 4 edycjach uczestniczyły następujące drużyny z Polski:

  • #84, September Malbork Cup,
  • #204, Penelopa, która osiągnęła największy sukces z polskich drużyn awansując do klasy A, w której grała w sezonie 2 i 3.

Spośród zawodników najliczniej uczestniczyli:

Ilość Zawodnik Sezon/grupa-szachownica
S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8
7 Lubas, Józef Q21-4 B2-3 B3-1 B3-1 C10-1 C12-4 C7-3 C
6 Sądowski, Marek D6-2 C6-1 C10-1 B2-1 B2-1 B2-4 A
5 Bucziński, Henryk Q19-3 A1-3 C1-1 B3-4 C05-2
5 Wernikiewicz, Zbigniew D6-1 C1-1 C5-3 C2-1 C18-1
5 Turczyński, Marian D6-2 C1-2 C5-2 C2-2 C18-2 C
5 Nowak, Ireneusz Q08-1 C4-1 B3-2 B2-2 C7-2 C
5 Walczak, Piotr D3-4 C2-1 B2-2 B3-1 B2-1 A
5 Szymański, Robert D6-3 C10-4 B2-4 B2-3 C1-4
4 Jaworski, Mirosław Q14-1 B3-1 C8-3 B3-3
4 Gronkowski, Dariusz Q19-1 A1-2 A1-2 B3-1
4 Wojtyra, Sławomir Q19-4 A1-4 A1-4 B3-3
4 Stanach, Fabian D2-2 C8-4 B3-4 B3-1
4 Wojnar, Mariusz C1-1 B3-2 B3-1 C1-3
4 Pierzak, Rafael C10-2 B2-2 B2-2 B2-2 A

=========

Polskie drużyny w dotychczasowych 7 sezonach Ligi Mistrzów uszeregowane alfabetycznie (wraz z numerami identyfikacyjnymi):

ID drużyny   Nazwa drużyny (w tym zmiany)  Flaga   Sezon 1 Sezon 2 Sezon 3 Sezon 4 Sezon 5 Sezon 6 Sezon 7 Sezon 8
2002-2004 2004-2007 2007-2009 2010-2012 2012-2014 2015-2017 2017-2019 2019-2021
Grupa# Div+gr# Div+gr# Div+gr# Div+gr# Div+gr# Div+gr# Div+gr#
Drużyny aktywne
Chess4Ever USA C1
611 Clergy POL C07 C2 C
20 Dream Team Gambit POL C10 B2 B2 B2 A
Squirrel Gambit POL C6
Stamp POL 2 B2
Hetman Koszalin POL       C6
160 Imperium Szachów POL C8 B3 B3 B3 C1
Imperium Szachów – Wieruszów POL 15 B1
633 Memento Gambit POL C19 C4
Mieszko I POL C21 C5 B
Szachowy Zapiecek POL C7 C
Szczecin-Team POL C
Drużyny nieaktywne
449 Argonauts POL C6
291 Black Dragon POL D6
169 CC Cyber Super Gambits POL C3
25 Centrum-Tczew POL 3 B4 C7
352 Chesspublishing.com POL C2 B2 B3
255 CK & Gambit POL D3
65 Czarny Hetman POL D4
Szachista POL 6
271 Czarny Koń POL D6 C2
363 Czarny Koń 2 POL D5
262 Dom Kultury Wschowa POL D5
416 Dragon POL       C5 C2 C18, C23
Eager Beavers POL C22
169 Email Chess Krosno POL 16 B3
Four Towers POL D6 C1
274 Gambit Krosno I POL D7
272 Gambit Krosno II POL D6 C1
486 Golden King POL C1
247 Imperium Szachów – Dream Team POL D2
276 Imperium Szachów – Kopernik POL D7
225 Imperium Szachów – Rzeszów POL 21
38 Imperium Szachów FIN-POL POL 4
180 IntelBase Ltd RUS B2
Polina POL A2
Imperium Szachów – Polinia POL 17
252 Kielce POL D3 C8
330 KTS Kraków POL D3 C2
634 Maxon Team POL       C05
204 Penelopa POL 19 A1 A B3
6 Penelopa 2 POL C1
Panorama POL 1 C6  
632 Polish Hussars POL C04
139 Polish Lions POL 13
73 Roszada – Polska POL 7 B1
411 Rotmistrz Grudziądz POL C2 C11
84 September Malbork Cup POL 8 C4 B3 B2
151 Stamp-Kielce POL 14 B3
494 Stowarzyszenie Nasz Rymanów POL C10
119 Szachowa Vistula POL 11
218 Szachowa Vistula Chess Monthly POL 20
466 The Boys Of Summer POL C8
351 TSz Skoczek Sędziszów Młp. POL C4
Four Towers POL D6 C1
99 Warmia i Mazury POL 9

===

Comments are closed.