6 Drużynowy Puchar Dunaju – reprezentacja Polski

Zaktualizowaną w stosunku do ostatniej edycji historię Pucharu Dunaju zamieściłem w moim opracowaniu, również na potrzeby innych federacji (w jęz.angielskim).

W edycjach 1 i 2 Polska nie uczestniczyła.

W 3 edycji Polska zajęła 2 miejsce startując w składzie: 1.K.Wiącek-7,5/12; 2.T.Baranowski-6,0; 3.M.Jaworski-6,5; 4.J.Staniszewski-7,5; 5.J.Sawiniec-7,5; 6.D.Cimicki-5,5. Kapitanem drużyny był K.Wiącek.

W 4 edycji Polska zajęła 6 miejsce startując w składzie: 1.J.Staniszewski-8,0/16; 2.M.Jaworski-7,5; 3.R.Szymański-8,5; 4.T.Baranowski-8,0; 5.D.Cimicki-8,5; 6.J.Sawiniec-9,0. Kapitanem drużyny był M.Wojnar.

W poprzedniej 5 edycji Polska zajęła bardzo dobre 4 miejsce startując w składzie: 1.W.Krzyżanowski-5,5/11; 2.T.Kubicki-6,5; 3.M.Broniek-5,0; 4.A.Złotkowski-5,5; 5.P.Mirkowski-6,5; 6.D.Frączek-6,5. Kapitanem drużyny był R.Pierzak.

Niemcy jako zwycięzca 5 edycji zorganizowały kolejną 6 edycję Pucharu Dunaju (6th Danube Cup – Paul Darmogray Memorial). Organizatorem jest Manfred Scheiba (GER) a turniej będzie sędziował IA Uwe Staroske (GER). Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na 2019-04-30. Liczba drużyn: 11-15 po 6 zawodników w drużynie.

Poniżej przedstawione są osoby nominowane do reprezentacji Polski. Kapitanem drużyny jest kol.Józef Lubas. Skład drużyny (Rśr=2372) nie jest może najsilniejszy, ale obiecujący, gdyż są w niej również zawodnicy doświadczeni i utytułowani.